Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort

82 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 luty 2009 - 20:40

te 2 modele (t6020 plus i 6430 comfort) pod wzgledem zaawansowania technicznego najlepiej sobie odpowiadaja, bo:
nh t6030 - 6 cylindrow
nh t6040 elite - silnik CR 4V

takze chyba najlepiej zostac przy tym co na poczatku, a to ze w cenie jd mozna dostac elite z dodatkowym wyposazeniem to osobna kwestia ;)

nom racja panie brzozak... tylko zależy co ten ciągnik ma robić... jaką funkcje w gospodarstwie... bo jako pomocniczy to lepszy byłby (moim zdaniem) NH, a jak do cięzkiej pracy lepszy JD, i na dodatek troche silniejszy...

NH w wersji elite również ma CR... i troche wiecej mocy z tego co sie orientuje...

Autor tematu nie napisał ile ma do wydania na ten ciągnik... :D to by dużo nam pomogło

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Dzisiaj, 23:29
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 luty 2009 - 20:54

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort jak juz to kolego brzozak ;)
masz racje ze mozna porownac parametry i to moze byc dodatkowym atutem dla ktoregos z w/w ciagnikow w zaleznosci w czym dokladnie maja chodzic, takze czekamy na ruch autora tematu :D

Niech będzie-ale musisz brzozak przyznać że gdyby NH nie nadrabiał serią TDD to te wyniki wyglądałyby inaczej-tak właściwie to dziwne że JD kompletnie nie zauważa w Polsce potencjału najtańszych modeli....

e no zauwaza (wersje ciagnikow se, komfort, w porownaniu do fendta to istny archaizm), bez przesady tylko nie robi zupelnych golasow i chyba w ten sposob chce ugruntowac swoja pozycje na rynku. natomiast nh sprzedaje bardzo duzo ciagnikow, gro z nich to taniutkie tdd takze na samej produkcji chyba nie zbija kokosow, ale zauwaz, ze te ciagniki trzeba pozniej obslugiwac, a przy setkach sztuk to powazne $$$ wchodza w gre, a i ludzie maja zatrudnienie :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:02

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Eee tam nawet SE w porównaniu z Ci to całkiem tak blado nie wypada ;)-moim zdaniem (tu zgadzam się z Tobą i gdzieś już o tym pisałem) JD chce uszczknąć spory kawałek tortu pt.Polska :D bo uważają ten rynek za najbardziej obiecujący w środkowej Europie...

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:05

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Ci to odpowiednik serii 5020 (dlatego o nich nie wspominalem), znajdz serie 700 fendta w wyposazeniu jaki oferowal np. 6620se ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:07

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort dobra bedzie kolego (z pan to tak z żartem napisałem, nawet jesteś mniejwiecej w moim wieku :D wiec wiesz... mieszkasz też nie tak daleko)

właśnie dobrze że NH robi takie tańsze ciągniki, bo wiadomo że polski rolnik to nie to samo co na zachodzie inne $$$, JD jest już bardziej dla bogatszych, bo nawet w podstawowej wersji jest dość drogi ;)

#26 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:13

Ci to odpowiednik serii 5020 (dlatego o nich nie wspominalem), znajdz serie 700 fendta w wyposazeniu jaki oferowal np. 6620se ;)

Znajdż serię 700 Fendt w cenie 6620 SE :D

#27 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 28 luty 2009 - 21:14

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort cyt jaro ; Tzn. o co Tobie chodziło-mógłbyś jakoś przystępniej wytłumaczyć ?

Sam się zagoniłem w kozi róg ;) .Przypuszczałem że JOHN DEREE sprzedaje dużo więcej ciągników , niż NEW HOLLAND .
sądziłem że JD sprzedaje więcej ze względu na bez awaryjność i solidne wykonanie myliłem się .ale to tylko przewaga około 30 nie wiem jak jest na dzień dzisiejszy

poszukałem w artykule by się upewnić
lista z rpt 03 2008 wygląda tak rejestracja ciągników z 2006 i 2007

1.ZETOR -2769szt ci co kupią Zetora -to chyba podtrzymują tradycję i ufają tej marce nadal

2.MTZ -1639szt ci co kupią MTZa - to chyba tylko patrzą na kasę albo poprostu brak kasy a robić cza hehe

3.NEW HOLLAND -1138szt ci co kupią NH - wolą narazić się na awarię jakiejś pierdółki i zaoszczędzić parę dych

4.JOHN DEREE -1093szt ci co kupią JD -a tu ci wolą dać parę dych i mieć mniejsze prawdopodobieństwo awarii tej pierdółki no i JD to jak mercedes hehe w swojej klasie

ja jestem bardziej za JD ale jak mnie nie będzie stać na niego to zostaje NH w najgorszym przypadku zetor pozdrowienia
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:23

dobra bedzie kolego (z pan to tak z żartem napisałem, nawet jesteś mniej wiecej w moim wieku :) wiec wiesz... mieszkasz też nie tak daleko)

wiem, ze pisales zartem, ale jak ktos inny czyta i nie skuma to bedzie sobie wyobrazal nie wiadomo co :)

Znajdż serię 700 Fendt w cenie 6620 SE :)

ech no myslalem ze nie musze tego dopisywac :D ale jaro sam sie chyba troche pogubiles, bo przypominam zaczelo sie od tego:

tak właściwie to dziwne że JD kompletnie nie zauważa w Polsce potencjału najtańszych modeli....

wiec mysle, ze mozna powiedziec, ze zauwaza szczegolnie gdy wezmiemy w/w fendta pod uwage :D

krol julian powiedzial (pisze z pamieci), ze jego marzeniem jest: najechanie sasiedniego panstwa i narzucenie mu swojej ideologii i mi tez przyswiecala taka mysl w tym aspekcie :)
3:33 :) :) ;) :D
osoba ktora stworzyla postac krola juliana zasluguje na kontener wodki

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:49

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Nie no @brzozak-wszystko zaczęło sie ab ovo ;)-gdzieś widziałem nawet serię 700 bez kabiny :D (Africa Edition :D)

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 luty 2009 - 22:00

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort wowo 700 vario bez kabiny - cool ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 luty 2009 - 22:03

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Raczej "hot" ;)

#32 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 28 luty 2009 - 22:19

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort To i ja wyrażę swoją opinię, na początku we wniosku na prow był JD6630 premium i opryskiwacz tej firmy, ale przy tych wahaniach cenowych zrezygnowaliśmy z opryskiwacza JD, na rzecz amazona, który jest lepiej wyposażony, no i w opryskiwaczach wyspecjalizowany. Powstała nadwyżka coś ok 16 tyś, a ceny euro rosły, i zamiast JD będzie NH T6070 PowerComand z ładowaczem stoll. Jedyne czego nie ma NH względem JD to tego komputerka pokładowego który bardzo mi się podobał, z racji swoich funkcji. Ale sąsiadka z drugiej wsi też we wniosek wpisała JD takiego jak ja na wypasie, i teraz doszło że zrezygnowała z wypasu i w podstawowej wersji, płaci na dziś tyle netto co ja brutto, z tym że NH zamówiliśmy po dość dobrym kursie. I tu powstaje pytanie, co lepsze goły JD, czy wypasiony NH, i różnica w mocy o ile pamiętam ponad 10 kucy na rzecz hollanda.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#33 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:11

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Witam, dopiero wróciłem i odpowiadam na pytania które padły - ILE, myślę o kwocie około 220tyś max. netto na ciągnik, prace jakie będę wykonywał nim to orka, agregat, gruber, siew, transport rzadziej ale będzie.
Dziękuję również za liczne odpowiedzi i nadal zapraszam do wypowiedzenia się.
Do wypowiedzi kolegi kamieniak89 (I tu powstaje pytanie, co lepsze goły JD, czy wypasiony NH, i różnica w mocy o ile pamiętam ponad 10 kucy na rzecz hollanda) ja dołożę kolejne dla mnie realne a mianowicie zakup pół rocznego JD 6430 ale w wersji Premium z przebiegiem pomiędzy 400-600mth od pewnego sprzedawcy za cenę 220tyś netto. Wiem od dilera że za tą cenę to mi doposażą i NH 6020 ale czy to już warto.
http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:48

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort do takich prac lepszy bedzie ciagnik 6 cylindrowy. nh t6030 elite nawet z miekka osia powinienes dostac w tej cenie

#35 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:52

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Ten przechodzony premium jest warty uwagi, bo np: jak mi dealer porównywał JD clasica do NH PowerComanda to go wyśmiałem, bo w Nh mam przedni Tuz Oś resorowaną, skrzynię z Ecoshiftem i inne pierdoły i w tej specyfikacj clasic nie dorównuje hollandowi, zresztą te clasiki to stare SE czyli jak to ktoś kiedyś napisał szajs edyszyn, bo dla mnie jak JD to tylko Premium no i nie golas, ale co zrobić jak jest taki kurs euro, na szczęście w porę zamówiliśmy Nh, także nie jest źle.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#36 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 00:01

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort ile jeszcze ha bedziesz nim obrabial, z jakimi dokladnie maszynami i jaka masz ziemie, jakie uprawy?? w zasadzie powinienes podac wszystkie te szczegolu w pierwszym poscie, bo bez tego nie ma jak ocenic sytuacji.

#37 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 00:22

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Uprawy to zboża i rzepak, ziemia kl 3 i 4a średnio zwięzłe, maszyny będą zakupione łącznie z ciągnikiem - pług V&N, agregat podorywkowy (prawdopodobnie mandam), Agregat uprawowy (prawd. expom).

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 01:17

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort jesli plug 4 skibowy, agregat podorywkowy 3m na szerokich lapach, ciagnik nie ma pracowac w malych pomieszczeniach z turem to polecam 6 cylindrow ze wzgledu na uciag, stabilnosc.
dlaczego w ogole chciales ciagnik 4 cylindrowy??

#39 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 11:21

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Myślę że jest to raczej kwestia pieniędzy które trzeba dołożyć do 6 cylindrów, a raczej 220 to max jaką mogę wydać na ciągnik, a raczej nie chciałbym kupić gołej maszyny z 6-cioma cylindrami co było by w przypadku JD po tym wyższym kursie walut.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 11:46

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort no to kup nh w 6 cylindrach, zmiescisz sie w zakladanej kwocie i jeszcze bedziesz mial wiekszy wypas niz w jd

Dodaj odpowiedź