Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2

11454 odpowiedzi na ten temat

#5161 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:11

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 W mieście choć byś dyplomami srał, o robote ciężko. Na wsi Byleś dobrze ciagnik prowadził idzies to większego baambra i robisz sobie na jakimś ciagniczku no i prawko T
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 Dzisiaj, 21:44
  •  

#5162 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:02

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 Panowie czytajac posty nie jest najlepiej. Popierwsze troche pokory młody wiek brak doswiadczenia i zeby nikogo nie urazic sa osoby ktorym udało sie przemknac przez szkołe i maja swiadectwo ukonczenia, nie wymagajcie od pracodawcy , ze bedzie wam płacił kolosalne pieniądze za to ze prawie nic nie potraficie. Znam z własnego doswiadcvzenia kariere zawodowa zaczynałem 17 lat temu (a tak naprawde to nawet 20 lat)wiec niektorzy moga niepamietac tamtych czasów jak wiadomo wtedy mode były tak zwane zasiłki dla bezrobotny , ktory wynosił około 600 zł na reke przez okres 1 roku. Osobiscie nie wybrałem tego rozwiazania tylko szukałem pracy i oczywiscie wtedy znalazłe w ogolno polskiej firmie gdzie na reke miałem około 650 zł, gdzie byłem wysmiewany przez moich kolegow , ze za takie pieniadze dojezdzałem 70 km pociagiem do pracy. Obecnie pracuje w tej samej firmie tylko ze moja pensja wacha sie w granicach 10 tys na reke , srednio w miesiacu pracuje 170 h , telefon słuzbowy , samochod. Wiekszosc z mojch kolegow skonczyła pod sklepem z butelka markowego wina w reku.Mieszkam w miesci , a po pracy jeszcze jezdze do swojego gospodarstwa mam około 6h i to jest moje hobby , choduje swinki. Niewiem czy wiekszosci by sie chciało tak pracowac.Moja propozycja brzmi tak wiecej pokory i myslenia oraz w pracy dac sie poznac z jak najlepszej strony , obecnie jak przychodza cłopaki do mnie do firmy do pracy dostaja do reki około 1800 zł na reke i pełny socjal praca 170 h miesiecznie umowa na rok i sa pod baczna obserwacja jak sie nadaje to zostaje i wtedy sa juz inne pieniedze a jak widze , ze nic z niego nie bedzie wypowiedzenie umowy 2 tygodnie i dowidzenia , bedzie nastepny , ktory sie sprawdzi.

#5163 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:11

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 Masz racje trzeb sie brać do roboty bo zawsze lepiej mieć te marne przykładowo 600zł niż nie mieć nic i udawać glupa.

bezeta czym się zajmujesz??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#5164 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:14

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 Budowa , naprawa , konserwacja lini energetycznych. Uzupełniajac poprzedni zaczynałem od kopania rowow pod kabel szpadlem wtedy nie było mini koparek.

#5165 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:14

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 zgadzam sie z wypowiedzia wyzej:) wielu moich kolegow woli polezec albo ciagnac kase od rodzicow bo mu korona z glowy spadnie ze za 5zl musi pracowac... a jak wiadomo powoli wypracowujemy swoaja marke... ja nie licze na kokosy bo na wszystko potrzeba czasu ale jakies godziwe pieniazki jak na poczatek to moim zdaniem ten tysiac jest calkiem niezly. A tak poza temamtem to ostatnio ogladalem program i bylo tam ze za tira papierosow z przemytu zarabiaja 2mln zl to bylem troszke w szoku bo przeciez taki szary czlowiek pracuje na taka kwote cale zycie...

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#5166 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:23

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 19Damian89 mówisz że 900zł to mało zgadzam się z tobą ale narazie mieszkasz z rodziną więc te 900zł to ogromna kwota 3 miesiące i masz już samochód skoro piszesz że by Ci się przydał! pracujesz za taką kaskę około 6 miesięcy widzisz że jesteś dobrym pracownikiem więc idziesz do szefa i mówisz żę już wie że masz pojęcie o robocie i musi Ci poprawić i pewnie poprawi a jak nie to rezygnujesz ale masz już trochę doświadczenia i referencje!!

piszesz że ja przejmę gospodarstwo i że mam łatwiej.... nie powiedział bym jeśli zdecyduje się je przejąc to do końca życia bedę śmierdział gnojem nigdy nie pojadę całą rodziną na wakacje ba czy nawet na wesele do rodziny odalonej o więcej niż 300km całą rodziną garba napewno się dorobię będe musiał angażować całą rodzinę do pracy w gospodarstwie... i co to jest twoim zdaniem takie łatwe i różowe ???
natomiast TY śmierdzieć gnojem nie będziesz, na wakacje pojedziesz całą rodziną, wekendy i popołudnia spędzisz w domu( ja w oborze) garba może się dorobisz może nie to zależy od Ciebie

to tak w dużym skrócie przedstawiłem Ci dwa żywoty rolnika i mieszczanina po przeczytaniu tego odejdzi od kompa przewietrz się pomyśl trzeźwo i napisz co Ci się bardziej podoba. pozdrawiam

#5167 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:25

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 UrsusCzesio
Napisano dziś, 19:11

W mieście choć byś dyplomami srał, o robote ciężko. Na wsi Byleś dobrze ciagnik prowadził idzies to większego baambra i robisz sobie na jakimś ciagniczku no i prawko T

Tak powaznie czesiu to ja mysle, ze wszyscy jednak maja wieksze ambicje niz jazda ciagnikiem u baambra z takim podejscie swietlanej przyszłosci raczej nikt nie osiagnie

#5168 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:32

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 ale jeśli ktoś lubi jezdzić traktorem i tymi rzeczami się zajować to czemu by nie miał tak pracować tylko ze by jak na dłuzszy czas to zeby na opapierku to było a to juz problem.w moim powiecie padła spółdzielnia i jakiś włąśnie bamber to wziął i koleś taz z 28 jezdził na tirach hiszpania i te konty wiec go z 3 tyg nie było w kraju to puscił ta robote i poszedł do tego bambra robić i nyby ładnie prawie 3 koła dostaje no ale 3 zmiany robią :)tak dostawał kase przez okres od rozpoczecia prac polowych do zakonczenia nie wiem jak teraz ;)

#5169 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:34

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 damian18Mam podobne zdanie w tej kwestii ;)
bezeta10Jeden w życiu będzie zadowolony że ma dach nad głową i głodny nie chodzi a drugi cały świat zwiedzi, poleci w kosmos i jeszcze będzie mu mało. Więc nie warto mierzyć ludzi jedną miarą ;)

#5170 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:40

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 po za tym nikt mądry nie posadzi cię na sprzet warty tyle co nie jednego całę gospodarstwo
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5171 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:44

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 No wiesz zależy co jest do wzięcia. Ja tam nie widze sie w innej robocie niz tylk ozwiązane z gospodarką a najlepiej mechanizacja. Narazie mam zapewnioną posade mechanika. U tego handlarza. 1000zł od ręki na dzień dobry. Nie dosc ze bliziutko w miare to na dodatek. robic będe co lubie i co mi wychodzi. W miłym gronie pana majstra Henia ;) Nie wyobrażam sobie posady za biurkiem... lub co innego. Musi byc mocno powiązane z rolnictwem. Nie obraże się jako sprzedawca w Agromie itp. A na wakacje jade do innego handlarza bo ten nie chce mnie narazie wziąć. A tam jego szwagier to jest. Fakt blisko nei jest. Ale rometynke zrobie i pojade. Miałem w tym roku iśc. Ale tak wyszło głupio że gostek nie gadał z gospodarzem. A kuzyn tylko telefon wykonał do niego od razu. Ale tydzień tylko. Ale 500 zł było? było ;)

#5172 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:50

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 Nie no nie wierze nikt nic już nie pisze o niespełnionej miłości i innych pierdołach...... ;)

#5173 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:55

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 Ja się mogę teraz pochwalić że po historii z ojcostwem mam teraz inną dziewczynę o rok starszą,jest mi z nią dobrze, wiąże z nią plany na przyszłość ;)

#5174 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:04

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2

19Damian89 mówisz że 900zł to mało zgadzam się z tobą ale narazie mieszkasz z rodziną więc te 900zł to ogromna kwota 3 miesiące i masz już samochód skoro piszesz że by Ci się przydał! pracujesz za taką kaskę około 6 miesięcy widzisz że jesteś dobrym pracownikiem więc idziesz do szefa i mówisz żę już wie że masz pojęcie o robocie i musi Ci poprawić i pewnie poprawi a jak nie to rezygnujesz ale masz już trochę doświadczenia i referencje!!

piszesz że ja przejmę gospodarstwo i że mam łatwiej.... nie powiedział bym jeśli zdecyduje się je przejąc to do końca życia bedę śmierdział gnojem nigdy nie pojadę całą rodziną na wakacje ba czy nawet na wesele do rodziny odalonej o więcej niż 300km całą rodziną garba napewno się dorobię będe musiał angażować całą rodzinę do pracy w gospodarstwie... i co to jest twoim zdaniem takie łatwe i różowe ???
natomiast TY śmierdzieć gnojem nie będziesz, na wakacje pojedziesz całą rodziną, wekendy i popołudnia spędzisz w domu( ja w oborze) garba może się dorobisz może nie to zależy od Ciebie

to tak w dużym skrócie przedstawiłem Ci dwa żywoty rolnika i mieszczanina po przeczytaniu tego odejdzi od kompa przewietrz się pomyśl trzeźwo i napisz co Ci się bardziej podoba. pozdrawiam

ale powiedz mi co za samochod kupie za 3tys?? starego trupa w ktorego bede ladowal bez konca (skarbonka bez dna) to juz wole porobic ten rok za 900zl i kupic cos pozadnego i miec go na kilka lat bez obawy ze mnie zawiedzie, jak by byla praca uwierz mi to bym podjol sie jej ale ostatnio dzownie do serwisu oponiarskiego nie zbyt ambitne no ale zawsze cos koles ze mna gada jak bym mu matke zabil pisze ze nie wymaga doswiadczenia a jak ze mna gada i dowiedzial sie ze jestem swiezo po szkole to powiedzial ze potrzebuje kogos doswiadczonego.

a co do pracy w gospodarstwie szczerze bym wolal robic w gospodarstwie i robic to co lubie niz sie meczyc np. za biurkiem po 8-10h dziennie na wsi spedzam czas o 6 roku zycia a od 8 prawie cale wakacje siedzialem i pomagalem u kuzyna, na wakacje nie wyjezdzalem nie raz moi rodzice jechali nad morze to mowilem ze nie bo robota jest u kuyzna w te wakacje wyjechalem pierwsz y raz na dwa dni sobie z laska nad morze ale to bylo miedzy czasie bo u kuzyna nie bylo roboty.

@bezenta tylko zauwaz ze jak ty zaczynales kariere bylo duzo latwiej o prace niz teraz, jak bym mial rok proby w warszttacie albo jak spawacz i pozniej by decydowali co dalej ze mna to chetnie bym poszedl za te 900zl bo wiem ze przez ten rok bym sie juz nauczyl dobrze podstaw i nawet bardziej skomplikowanych napraw o ile by dali sie nauczyc i wrazie co by mial kto mi wytlumaczyc albo rozwiac watpliwosci to po roku bym mial juz co nie co w glowie a wiadomo czlowiek sie uczy cale zycie

#5175 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:37

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 nie wiem jak jest z pracą w Toruniu ale skoro jest praca w lubelskim (ściana wschodnia) to tam chyba tym bardziej a o zakładach przemysłowych nie myślałeś??
No niby auto za 3 tys to grat ale nie do końca bo można kupić coś w miarę auto za taką kase nie stanieje i za 2 lata możesz sprzedać i kupić ine jesteś młody tak jak ja i musisz sam pokierować swoim życiem i w obecnych czasach musisz na początku dać się wykorzystać... sam kombinuje najróżniejsze interesy mój najnowszy w ferie jadę za granice po auto mam tylko 5 tys zł i myślę je sprzedać w Polsce choćby z zyskiem 200zł zawsze coś a po za tym zwiedzę trochę świata poznam ludzi itd.
chcę tylko powiedzieć Ci że nie można siedzieć w domu i czekać aż ktoś poda nam coś na tacy tylko trzeba o wszystko walczyć.

Ty na wsi przebywasz tylko okresowo nie cały czas i tylko pomagasz i nie masz problemów typu mam 1000zł a potrzebuję nawozu za 1500zł lub zrobiłem wszystko jak trzeba a ta kukurydza dalej nie rośnie. gospodarstwo jest jak firma tylko że ryzyko jest większe żeby żyć na godnym poziomie tżeba być bardzo sprytnym i zaradnym i w pełni poświęcić się temu

#5176 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:45

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 "...chcę tylko powiedzieć Ci że nie można siedzieć w domu i czekać aż ktoś poda nam coś na tacy tylko trzeba o wszystko walczyć..."

zapamiętać, a najlepiej oprawić w ramkę i powiesić na ścianie w widocznym miejscu ;)
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#5177 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:00

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 no masz racje ale mi chodzilo o prace wiadomo ze z kasa bywa roznie i raczej za gotowke nie kupisz ziemi od sasiada tylko sie zadluzysz na 15lat i to jest duze ryzyko bo nie wiesz co cie czeka za 5lat i cyz bedziesz w stanie to splacic. a co do samochodu to ojciec mi proponowal cieniasa za 1000 ale ja bym sie w nim nie zmiescil za wysoki jestem, a pozniej Oriona za 500zl i w gazie ale koels szybko sie go pozbyl teraz zaluje na poczatek i dobry taki orion. a od rodzicow nie ciagne bo to co zarobilem po szkole to mialem na wakacje pozniej to co zarobilem we wakacje u kuzyna i na jesieni mialem do nie dawna teraz dostalem kase za kurs do dzis nie wydane i za tydzien ide po kolejna wyplate za kurs, wiec od rodzicow malo kiedy ciagne zawsze jakos kombinuje zeby miec swoja kase

wiem bo siedzenie w domu dobija i wogole czas jak by stal w miejscu i mam tego dosyc, ale za tydzien jade robic remont i licze ze jak wroce to bedzie juz jakas praca ostatecznie 4 lutego mam isc do urzedu a tam napewno mi cos znajda tylko czy zaplaca bo slyszalem ze tam gdzie urzad pracy wysyla to nie wszedzie placa.

a co do tych samochodow i kupienia tanio i sciagniecia i sprzedac z zyskiem to tez o tym myslalem z kuzynem nawet mialem okazje kupic Astre sportowa za 12 tys a na allegro widzialem od 20tys w gore ale pierw bym musial miec te 12tys zeby wylozyc, ja kombinowalem na pracach maturalnych sprzadawalem za 100zl a zarobku z tego mialem 50zl.

#5178 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:41

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 Żebym ja takie szczęście miał do kobiet i tak walczył o Nie jak o robote. To już bym był dawno po ślubie i chrzcinach..... ;)

#5179 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 08:25

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 a potem czesio w wieku 30 lat bys usiadł w fotelu i stwierdził że nie uzyłes tego życia, za szybko pojawiła się żona i dzieci, a młodość musi się wyszalec inaczej bedzie źle...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5180 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 09:51

Pytanie do uwodzicieli. Jak Wy to robicie? część 2 Gdzie wyszumiec? Na imprezach co za darmo w ryj dostaniesz? Ochrona ci wynosi skopie a potem dzwoni po karetke ze ktoś cie pobił.... Ciesze sie dorwe robote to tu to tam. Tylko latem jeżdże na imprezy do Kamienai Krajeńskiego. @karolbor tam zajezdża czasami mi mówił, ale nie piłem bronksa z Nim jeszce ;)