Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd w mtz 80

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 17:46

Przedni napęd w mtz 80 Czy próbował już ktoś włożyć przedni napęd do mtz'a-80 fabrycznie bez napędu? jaki może być koszt części i czy w ogóle jest przewidziane takie rozwiązanie w tym modelu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd w mtz 80 Dzisiaj, 21:50
  •  

#2 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 19 marzec 2007 - 19:49

Przedni napęd w mtz 80 Ja na Twoim miejscu bym tego ruska opchnął, a poszukałbym 82 w dobrym stanie i żeby dołożyć do niego jakies 5 tys max. Bo myśle że jak by Ci sie nawet udalo zamontowac tez napędany przedni most, to długo by to nie pochodziło.

#3 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 22:00

Przedni napęd w mtz 80 dzięki za rade, niestety nie mówiłem że mam takiego ruska, po prostu jest do sprowadzenia w dobrym stanie w dość małych pieniądzach, tyle tylko że bez przedniego. I tak sie zastanawiałem czy 80-tka ma wyprowadzenie ze skrzyni na wał pędny. Ale i tak dzięki za info.

Może ktoś probował takich sztuczek?? o ile tak piszcie jak sie sprawuje

#4 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 13:15

Przedni napęd w mtz 80 Mi się wydaje że to nie jest zły pomysł dołożyć napęd, znajomy handlarz kiedyś miał taki za 2 tysiące ( oczywiście używany ), a różnica w cenie między traktorami byłaby większa. Nie zakładałem, ale dołożenie napędu to chyba nic wielkiego.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#5 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 12:35

Przedni napęd w mtz 80 Ja uważam że napęd w mtz-ach to ogólnie kiepski pomysł bo wszyscy znajomi którzy mają napęd narzekają osobiście w belarusie nie chciałem napędu na przód bo po co mi następny problem

#6 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 14:41

Przedni napęd w mtz 80 bez przesady, napęd w ciągniku to zawsze wielki plus, u mnie nie było awarii, i w moim gospodarstwie MTZ bez napędu z Turem to by nie miał bytu. Nie dało by sie nim robić.

#7 Share adam01

adam01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:14

Przedni napęd w mtz 80 Wiadomo wspomaganie , przedni napęd wałki kardana więcej części więc jest co do popsucia , dołożenie przedniego napędu jak najbardziej nie jest skomplikowane i aż tak drogie , używany napęd z kołami, 2 nowe walki kardana 250 zł , łącznik napędu nowy 400 zł , skrzynia rozdzielacza 500 zł

#8 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 22:11

Przedni napęd w mtz 80 Oczywiście że jest możliwość zamontowania przedniego napędu do Mtz 80 nie ma z tym najmniejszego problemu wystarczy rozjechać ok 10-15 cm skrzynią trzeba tam założyć tryb wtedy dokładasz ta boczną przekładnie tą z wajchą do włącznia napędu potem dokładasz podporę wału pośredniego montujesz oś dokładasz dwa wałki i jazda ;) wszystko będzie pasowało i użytkowuje Również MTZ z dołożonym przednim napędem juz 4 rok i jest wsztstko za***iście ;) Gorąco polecam dokładanie przedniego napędu mając porównanie przed i po założeniu napędu bo różnica jest ooooooogromna ;) Pozdrawiam

#9 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:55

Przedni napęd w mtz 80 ja posiadam mtz 82 z przednim napędem ale od kilku lat napędu nie używamy . dlaczego?? :> kupilismy go na oponach r38 i szerokich ( niestety nie pamiętam rozmiaru) i nie trzeba mu napędu. wystarczy blokada tylniego mostu i maszyny jak sie marzy ;p

#10 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 18:01

Przedni napęd w mtz 80 No to jesteś super kierowcą że nie musisz używać przedniego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 21:55

Przedni napęd w mtz 80 mój znajomy kupował cały nowy przedni napęd na ukrainie i wyszło go jakoś strasznie mało bo w polsce sam napęd z osią kosztuje ponad 9 tys

#12 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 16 styczeń 2011 - 19:15

Przedni napęd w mtz 80

Czy próbował już ktoś włożyć przedni napęd do mtz'a-80 fabrycznie bez napędu? jaki może być koszt części i czy w ogóle jest przewidziane takie rozwiązanie w tym modelu??

Ja do swojego mtz 80 dokładałem napęd .Kupiłem samą oś na 2,5 tys,a pozostałe części kupiłem nowe tj: opony felgi wały przystawkę podporę wąs kierowniczy tryb do skrzyni biegów ponieważ nie jest on montowany w mtz 80.
W sumie kosztowało mnie to około 6 tys.

#13 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:35

Przedni napęd w mtz 80

ja posiadam mtz 82 z przednim napędem ale od kilku lat napędu nie używamy . dlaczego?? :> kupilismy go na oponach r38 i szerokich ( niestety nie pamiętam rozmiaru) i nie trzeba mu napędu. wystarczy blokada tylniego mostu i maszyny jak sie marzy ;p

Ale jak go masz to włącz go będzie miał mniejszy poślizg ciągnik

#14 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 01 luty 2011 - 11:08

Przedni napęd w mtz 80 Słuchajcie a do Jumza załorzyć napęd to jak ? By się udało ?
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#15 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:48

Przedni napęd w mtz 80 na stronach z nowymi jumzami są z przednim napędem a nawet i stare widziałem ale w Polsce nigdy żadnego jumza z napędem 4x4 tagże ciężko ci będzie go kupić :(

#16 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 02 luty 2011 - 10:01

Przedni napęd w mtz 80 Kupić to ja nie potrzebuje bo ja mam Jumza tylko by mu się przydał ten przodek :) Żeby móc napęd wsadzić od MTZ 52 z napędem czy od 82.. hmm
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#17 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 02 luty 2011 - 10:08

Przedni napęd w mtz 80 wedlug mnie nie oplaci sie chyba bawic lepiej sprzedac tego bez napedu i kupic z napedem zawsze jak cos jest robione seryjnie jest lepiej wykonane :blink:

#18 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 02 luty 2011 - 17:47

Przedni napęd w mtz 80 Ale z drugiej strony jak ma się taki ciągniczek bez przodka to chyba wiadomo co w nim piszczy i buczy co mu dolega, w jakiej kondycji są podzespoły a czasem kupno następnego powiedzmy już z 4x4 to wielka niewiadoma
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#19 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 02 luty 2011 - 20:37

Przedni napęd w mtz 80 Zgadzam się z przedmówcą a co do napędu to żadna filozofia go założyć jeśli wszystko WŁAŚCIWIE zamontujesz to nie ma różnicy czy montowany w fabryce czy sam doposażyłeś ciągnik w przedni napęd ;) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 04 luty 2011 - 21:18

Przedni napęd w mtz 80

Zgadzam się z przedmówcą a co do napędu to żadna filozofia go założyć jeśli wszystko WŁAŚCIWIE zamontujesz to nie ma różnicy czy montowany w fabryce czy sam doposażyłeś ciągnik w przedni napęd ;) :)

oj nie tak łatwo jak wam się wydaje że co to jest zamontować przedni napęd ,wiem bo zakładałem po pierwsze to niema trybu do napędu w mtz 80 i jak się nie pomyśli to trzeba ciągnik rozpołowić .Ale nie żałuje że założyłem przodek naprawdę warto wyniosło mnie to 6 tys

Dodaj odpowiedź