Skocz do zawartości

Zdjęcie

rejestracja świn

67 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesss

grzesss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2009 - 17:49

rejestracja świn Witam zamierzam kupić 20 prosiaków i nie wiem jak to jest z papierkowa robota, tzn. chciałbym zarejestrować je w ARiMR ale nie mam zarejestrowanego gospodarstwa rolnego. Wie ktoś jakie trzeba złożyć wnioski itd. i ile to kosztuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rejestracja świn Dzisiaj, 03:04
  •  

#2 Share lukesz

lukesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 27 luty 2009 - 14:19

rejestracja świn Wydaje mi się ze rejestracja gospodarstwa jest bezpłatna dostaniesz książkę rejestru i musisz na takim druku wypełnić dane swoje nr gospodarstwa i podpis i wypełnić książkę a jakie dokumenty do rejestracji gos. To już musisz pytać w agencji reasumując musisz najpierw zarejestrować gospodarstwo a potem świnki

#3 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka no i fajne dziewczyny ;]

Napisany 06 maj 2009 - 18:12

rejestracja świn Odświeżam temat. Jaki może upłynąć maksymalny termin od narodzin prosiaka do zgłoszenia go do agencji. Czy za niewyrobienie się w danym czasie są jakieś konsekwencje? Czekam na prędką odpowiedź ;)
Windows jest jak kobieta lekkich obyczajów - łapie każdy syf...
"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 06 maj 2009 - 18:33

rejestracja świn Na zgłoszenie zwiększenia lub zmniejszenia liczebności stada masz 30 dni. Najważniejsze jest by zgłosić zwierzę przed jego sprzedażą. Ja ostatnio wziąłem się za uporządkowanie zdarzeń w IRZ w stosunku do księgi stada. Tak się złożyło, że zgłaszałem urodzenie i sprzedaż sprzed ponad roku - żadnych konsekwencji.

#5 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 maj 2009 - 19:27

rejestracja świn No i to się nazywa prędka odpowiedź dzięki @Wielkopolanin ;) Jutro 12 sztuk do rejestracji :P

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 maj 2009 - 19:32

rejestracja świn Ja muszę to wyprostować. Ale poczekam az minie termin składania wniosków o dopłaty. Może będą mniejsze kolejki. Trzeba pozgłaszać urodzenie świń które dawno zostały zjedzone ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#7 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 06 maj 2009 - 19:36

rejestracja świn Andrzej2110 - obszarówka pracuje swoim tempem a dział rejestracji zwierząt swoim, jedyną przeszkodą będzie tłok na korytarzu, ale dłużej niż zwykle nie powinieneś czekać ;)
all rights reserved

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 maj 2009 - 20:04

rejestracja świn Nie zgodzę się z tobą bo ludzie za jednym zamachem chcą załatwić 2 sprawy. Jedno stoi w kolejce z wnioskiem a drugie do wyprostowania księgi ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 06 maj 2009 - 21:15

rejestracja świn To mówisz że obstawiają na dwa fronty? A tak dla formalności to księgi powinny być wyprostowane na początku roku bo coś mi się zdaje ale CROSS COMPLIANCE weszło z dniem 1 stycznia ;)
all rights reserved

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 maj 2009 - 21:22

rejestracja świn A mój znajomy dawno powinien otrzymać z agencji częściowo wypełniony wniosek i mapki. Do dziś nie dostał.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mszk8

mszk8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 07 maj 2009 - 14:45

rejestracja świn Z księgą u mnie już pożądek. Małe info odnośe kar gdy w przypadku kontroli byle jakiego programu okarze się że chociarz jedna świnka okaże się niezarejestrowana to będą kłopoty. I troche po za tematem każdy rolnik nie zależnie od tego czy posiada opryskiwacz musi przejść kurs chemizatora. Tak jak się zapisuje jakie, gdzie, ile l/ha kiedy stosowało się oprysk to samo dotyczy nawozów ;)

#12 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 24 maj 2012 - 13:05

rejestracja świn To żeby kupić prosiaki i potem je sprzedać do ubojni to trzeba mieć nr. gosp. i stada? Jak ja nie jestem rolnikiem to da się to zrobić jakoś? Trzeba mieć ziemie?

#13 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 maj 2012 - 18:20

rejestracja świn Nie trzeba mieć ziemi. Musisz wystąpić do agencji o nadanie nr gospodarstwa i numeru siedziby stada

#14 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 24 maj 2012 - 20:36

rejestracja świn Na forum ktoś kiedyś pisał że trzeba mieć min. jeden hektar ziemi. Teraz to już sam nie wiem. Na 100% nie trzeba? Jak się do nich zwrócić o przyznanie numeru? Mógłbyś mi przybliżyć calą sytuacje tego? Najpierw bedzie nr. gosp czy stada czy jak?

#15 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 maj 2012 - 20:41

rejestracja świn Nie jestem pewien w 100% ale przy rejestracji musisz podać nr działki na której zwierzęta będą utrzymywane ale ona nie musi być twoja.
Co do przyznania numeru to trzeba wypełnić wniosek w ARiMR o przyznanie nr gospodarstwa a potem nr siedziby stada

#16 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 25 maj 2012 - 10:20

rejestracja świn A będziesz może za jakiś czas w ARiMR? Jakbyś był to spytaj tam kogoś o to. A jak się do nich zwrócić o ten wniosek który przyznaje nr. gosp.? CZy mógłbym dostać wniosek o przyznanie gosp. czy jakoś lepiej moze podpowiesz.

#17 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 maj 2012 - 18:06

rejestracja świn idź do agencji to ci wszystko powiedzą. A jak ci się nie chce jechać to zadzwoń

#18 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 25 maj 2012 - 21:04

rejestracja świn Sorry ale jakoś mnie tam nie ciągnie żeby się zapytać czy bez ziemi moge mieć nr. gosp. i stada. Zapytaj może Tate lub kogoś innego może wiedzą. Szkoda mojego czasu i ich jak nie będę mógł dostać tych numerów więc wolałbym się tu upewnić.

#19 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 maj 2012 - 11:54

rejestracja świn Powiem tak jak ci się nie chce to nikt nie bedzie za ciebie tego załatwiał.
Wszystkie podmioty skupujące, ubojnie mają nr siedziby stada a zapewne ziemi nie mają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 26 maj 2012 - 20:59

rejestracja świn Ok. Czyli jest szansa że zdobędę te numery. Powiedz jeszcze jak się do nich zwrócić o to. Prostu z mostu, że właśnie i jak zapytać że chciałbym złożyć wniosek o przyznanie nr. gosp. i stada czy jakoś inaczej?