grzesss

rejestracja świn

Polecane posty

POL1    28

Dziwne bo bydło też idzie bez kolczykowania.O cielętach nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

pol nie wiem gdzie ty mieszkasz ale u nas takie numery nie przechodzą. a jeśli już nawet ktoś by chciał tak kupić to płaci bez vat-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Lukaczmarek wierz mi że wolą kupić bez rejestracji i kolczykowania.Powiem więcej jak ktoś ma bydło czy trzode zakolczykowaną to mało kto chce takie zwierzeta kupić.

Domysl się dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Lepiej sie nie przyzwaj.... To że u Cb. jeszcze cywilizacja nie dotarła to inny problem ale traca na tym wszyscy, Ci rolnicy który robia to uczciwie także!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

cywilizacja czy biurokracja? Czasem mnie dziwi jak niektórzy lubią pasożytniczych urzędników.

Świnie ma od miesiąca. W zeszłym tyg zarejestrowałem siedzibę stada. Wczoraj kobieta od której kupiłem spisała ten świstek od przemieszczania i ma zawieźć do agencji. Czy ja muszę jeszcze coś zrobić? Świnie później na ubój własny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Mam w rodzinie taką sytuację. Mój wuja prowadzi chów trzody od kilku lat ale dopiero teraz zgłosił siedzibę stada do Agencji. Problem polega na tym, jak ma zgłosić początkowy stan zwierzat aby zacząć prowadzić wszystko jak należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie idę do agencji a tam ktoś przesłał mi 42 szt świn z 5 numerami gospodarstw co teraz zrobić zeby stan wyszedł na zero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Witam, ktoś może podpowie jak doprowadzić do ładu stan świń w agencji. Z numerem xxx mam 50szt które widnieją u nich a u mnie w książce jest wszystko ok. babka powiedziała, że jak mam możliwość to żeby teraz sprzedawać np. swoje z tym numerem xxx, tylko znów w księdze bedzie dwa razy sprzedaż tego samego numeru, w ubojni nie bardzo chcą to korygować. Ze swoim numerem mam kilka szt na minusie, ale tu wystarczy juz chyba wpisac urodzenie i nie bedzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strucha123    0

witam. kupiłem 100 prosiąt z targu nie są zarejestrowane.! posiadam własny numer gospodarstwa i nr. stada z przed 9 lat i co mam zrobić zeby je zarejestrowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

masz przynajmniej z 5-6 świń na stanie? Oczywiście na papierze? Czy dziewięć lat temu całkiem na 0 wyszło? Chociaż to i tak mocno naciągane

Bo jak nic nie masz to zostało ci się tylko modlić żeby nikt cię nie podje.. . I oczywiście sprzedać bez vat-u jak ktoś weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

witam, dziś trafiła się okazja i sprzedałem gościowi tuczniki on mi wystawił fakturę, ale nie dał numeru stada swojego i w związku z tym czy nie będę miał problemu wyrejestrować tych tuczników nie posiadając jego numeru stada (mam tylko fakturę z jego pieczątkom)?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

Jest tylko nazwa firmy, jego adres, tel. i nip

U stałego odbiorcy zawsze podpisywałem zbiorówkę i on wyrejestrowywał, a ten mi mówi że on tak nie robi i żebym sobie sam wyrejestrował. A czy ten numer stada jest konieczny? 

Edytowano przez Mariusz_5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

posiadacz jednej świni (kupiec jednej do swojego uboju)nie musi mieć numeru ale handlarz czy ubojnia numer muszą mieć. Na zgłoszeniu numer wpisujesz a nie adres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

a jeśli sprzedał bym tuczniki na fakturę i ich nie wyrejestrował to agencja jakoś do tego dojdzie ? pytam czysto teoretycznie ;)

Edytowano przez Mariusz_5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Jak je zgłosiłes na stan to beda wisiec az ich nie wyrejestrujesz, pojedyncze sztuki najłatwiej wyrejestrowac przez zaznaczenie na zgłoszeniu - sprzedaz posiadaczowi utrzymujacemu 1 sztuke, w ksiege wpisukesz adres czasem w arimr tez chca adres  on nie ma numeru stada i zadnych kontroli przez to nie podlega.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj