dudas83

Ceny usług Rolnych 2017

Polecane posty

szymon09875    9913

Ja na termin nigdy nie narzekalem... Fakt ze wiosna wcześnie wozili i jesienią późno to praktycznie co do dnia przyjechali. Skr poborka tyle samo bierze tyle ze rozwożą 2x t088 i ruskiem z czolowym laduja. Za te pieniądze nie warto mi trzymać rozrzutnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Czemu ci się nie opłaca ? ty to jak mój wuj że najlepiej według niego ciągniki sprzedać a tylko nająć bo tylko zapłacić a sie nie chrzanić  u ciebie nawiezienie 1 ha wychodzi ponad 450 zł no chyba że pryzme masz na polu . Ja tam wolałem kupić własny rozrzutnik fliegl zapłaciłem ale teraz nie musze co roku kłaść kilka tyś zł za wywiezienie dosłownie gówna a rozrzutnikiem również jadę na usługę koszt 250 mth 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zefir więc albo kupiłeś rozrzutnik dla siebie albo dla siebie i na zarobek. To są dwie inne kwestie.

Twój wujo nie myśli o żadnych zarobkach dlatego uważa że nie opłaci mu się kupować rozrzutnika.

 

W Polsce większość tych dużych gospodarstw jest przeinwestowanych, maszyny ponad wymiar, bo ich myślenie jest takie jak twoje.

Zakup samego rozrzutnika czy innej maszyny wiąże się z jej utrzymaniem oraz utratą wartość zwaną amortyzacją.

 

Jedyny powód dla którego, nieekonomiczny zakupu maszyny może być usprawiedliwiony, to powód braku tych usług/usługodawców w danej okolicy.

Rozrzutnik to znajdziesz na każdej wsi. Ale np, rozsiewacz do wapna pylistego, czy beczkę z aplikatorem strip till już nie koniecznie.

 

EDIT: Dużych to znaczy 15ha < .... bo nie muszę przypominać jaka jest średnia dla PL. Więc powyżej średniej już jest duży.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Jak pryzma jest na polu to w godzinę robią dwa ha. No zapłaciłeś za rozrzutnik, ale policz do tego czas,paliwo do ciągnika,amortyzacje ciągnika. Po ilu latach spłaci ci się rozrzutnik ? 

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ludzie szczególnie starej daty są przekonani że jak zrobisz coś sam to kupa kasy w kieszeni zostanie.... Np żwir - mi koleś przywiózł całą wannę na podwórko za 350zł, sąsiad woli jechać 60-tką z przyczepą 3.5t na żwirownię 15km w jedną stronę, zapłacić 50zł za żwir , przy okazji jakiś kapeć w przyczepie, dzwonienie po znajomych o pomoc itd ale w życiu nie uwierzy że ja mam taniej bo nająłem usługę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To dużo. Za 4-ro ośkę płacę 100zł, zaś gdy biorę sam, tylko 40 zł za 25t przyczepę. Ceny przy większych ilościach.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

takich rozrzutników u siebie już z 200 wywiozłem a na usługach około 143 mth (zapisuje) więc pomału do przodu na 1 mth średnio wywożę 5 chociaż jak daleko to i się 1.5 trafi  a na ha przecietnie każa  sypać 3,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie szczególnie starej daty są przekonani że jak zrobisz coś sam to kupa kasy w kieszeni zostanie.... Np żwir - mi koleś przywiózł całą wannę na podwórko za 350zł, sąsiad woli jechać 60-tką z przyczepą 3.5t na żwirownię 15km w jedną stronę, zapłacić 50zł za żwir , przy okazji jakiś kapeć w przyczepie, dzwonienie po znajomych o pomoc itd ale w życiu nie uwierzy że ja mam taniej bo nająłem usługę 

Gdzie taka cena za żwir? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie za rozwiezienie kurzaka z załadunkiem płacę ok 11-12 zł za tonę. Mam trzech do wyboru( bergmann, joskin, pichon)

Gnojowicę niestety muszę wozić sam bo nie ma w pobliżu usługodawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I co oraz jaką glebę masz orać bo to również uwzględnia się w cenie usługi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

ja ciągnikiem 80KM pługiem trzyskibowym obrotowym kverneland LD 100 biore 250zł za ha , chyba że jakies kliny albo ciężka ziemia to powinno sie chyba troche więcej brac


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

za ha też biorę 250, mtz82 + fiskars 3x40 zagonek na godzinę wychodzi ok 130 zł , ogólnie za mtz-ta wychodzi 130 zł/godzinę czy to talerzówka lub agregat uprawowy,tn_mtz-82-belarus-agregat_168842_46_1766

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz-w    1

witam wszystkich usługodawców

na ten sezon szukam kogoś do talerzowania 40 hektarów po kukurydzy i ściernisko po zborzu

do zaorania 70 hektarów w 4 kawałkach. w promieniu 400 metrów od siebie

orka na 30 cm, 

kalisz, jarocin, ostrów wlkp, krotoszyn

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ja biorę 350-450 zł/ ha zależnie od gleby i warunków pogodowo-glebowych, jak również głębokości orki i jej terminu.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Orka 300zł-400zł/ha

Ładowarka za 120zł-150zł/godz

Wywóz obornika 2xciągnik + 2xT088 + ładowarka 550zł/h

Wywóz gnojowicy beczka 8tys. 90zł/szt

Koszenie kukuryczy sieczkarnia plus 2ciągniki i T088 plus ciągnik do ugniatania 1000zł/ha

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dużo zależy czym wykonywane, czyli jaka wydajność. Za dobrze i sprawnie wykonaną robotę warto zapłacić więcej, bo czas to także pieniądz.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Akurat przy koszeniu kukurydzy ten pospiech nie jest wskazany :) co z tego ze skosi 2 ha na godzinę jak na pryzmie nie ubite bo jeden ciagnik za duzo nie zrobi jak pole blisko pryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jak ci deszcz naleje na pryzmę, albo pole zaleje to będziesz wiedział o co chodzi.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Orka 400zl hektar poważnie? 

Ja w tej cenie oram dwa hektary co prawda ziemie 3-5 klasa z niedużym udziałem gliny/redziny i warunki zawsze ok i zaorane ładnie. 

Weź orke ugorow się nie bawię ani żadnych bagienn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubahodowca    4

Ja za orke biorę od 200 do 250zl. W zależnosci od ziemi i ilosci ha. Zestaw john deere z cztero skibowym obrotowym 4×50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj