matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek01    7
@mikruss taki ok 30lat? myślałem że on z okolic wolsztyna. Ja jakis czas temu mieszane kilka sztuk, dosyć ładne po 1300 na oko 80kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14
16 godzin temu, staszek131415 napisał:

Jasne 10 dniowe cielę 90 kg:D

w ubiegłym roku miałem cielaka który mi się urodził 83 kg, zważyłem po porodzie. Niestety nie przeżył, bo pękła linka w wyciągarce, została głowa, przydusił się i niestety już się nie udało go uratować, więc trafiają się naprawdę duże.

 

Chłopaki, siedziałem wczoraj i myślałem nad tym, czy warto, ale doszedłem do takiego samego wniosku co Wy, że nie warte takich pieniedzy, wczoraj byłem i zaliczkowałem 4 byczki z Łotwy charolaise, lm i mieszance dwa po 2500 brutto za 200-220 kg. Dzięki za utwierdzenie mnie w moich przekonaniach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja swoich nie ważę po urodzeniu. Oby zdrowy był rósł na mleku i niech kupiec martwi się o dalsze przyrosty. Na oko to ciężko określić wagę, bo taki nowo narodzony, oślizgły jest na prawdę ciężki do podniesienia czasem a za kilka dni jak przenoszę do kojca co zupełnie inaczej, jakby lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym tygodniu sprzedane jaloszki RW waga od 78 do 89 po 9.5 netto za kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337
7 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Ja swoich nie ważę po urodzeniu. Oby zdrowy był rósł na mleku i niech kupiec martwi się o dalsze przyrosty. Na oko to ciężko określić wagę, bo taki nowo narodzony, oślizgły jest na prawdę ciężki do podniesienia czasem a za kilka dni jak przenoszę do kojca co zupełnie inaczej, jakby lżejszy.

Święte słowa.Czasami ten mniejszy po urodzeniu bedzie lepszy jak ten wiekszy....Aby rośł i był z niego zysk.Dzisiaj oglądałem cielaka,miał być MM-CH ładnej budowy.Niestety czas w plecy.Cielak same ,,opakowanie''.taki garbaty że myślałem że się,,skrada'',nie wiem czy jak by było słońce to cien by rzucał.A idąc z nim brzegiem stawu  to ,,kaczki by chyba chlep rzucały''-Cielak od rolnika,i u nich  trafiają się marne sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9753

Chodzi o to ze nie jest tak ze to co od handlarza to wszystko zdechnie a od rolnika prosto jak kupisz z obory to nawet jeść nie trzeba dawać a cielak rośnie xD bo tak mniej więcej niektórzy myślą, a to jest tylko żywe zwierzę z którym może być roznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41
10 godzin temu, silny84 napisał:

w ubiegłym roku miałem cielaka który mi się urodził 83 kg, zważyłem po porodzie. Niestety nie przeżył, bo pękła linka w wyciągarce, została głowa, przydusił się i niestety już się nie udało go uratować, więc trafiają się naprawdę duże.

 

Chłopaki, siedziałem wczoraj i myślałem nad tym, czy warto, ale doszedłem do takiego samego wniosku co Wy, że nie warte takich pieniedzy, wczoraj byłem i zaliczkowałem 4 byczki z Łotwy charolaise, lm i mieszance dwa po 2500 brutto za 200-220 kg. Dzięki za utwierdzenie mnie w moich przekonaniach. :)

od kogo bierzesz te łotysze ? daj na priw jak możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337
43 minuty temu, szymon09875 napisał:

Chodzi o to ze nie jest tak ze to co od handlarza to wszystko zdechnie a od rolnika prosto jak kupisz z obory to nawet jeść nie trzeba dawać a cielak rośnie xD bo tak mniej więcej niektórzy myślą, a to jest tylko żywe zwierzę z którym może być roznie...

Dokładnie

 

1 godzinę temu, debrzyna napisał:

Cielak od rolnika,i u nich  trafiają się marne sztuki.Strasznie mnie śmieszą takie wpisy Czy to znaczy ze ty nie jesteś rolnikiem :D

No ja chyba bardziej w tym momencie się śmieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42
Ja też zakupiłem z Łotwy jałowki 200-250 po 9.5 netto byczki po 12.5 netto ładny towar LM CH BBB. Narazie kukurydzy nie zwyczajne ale pomału się przyzwyczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Kolego dawcio2218 i jak ci się chowają chciałem tez kupić cielaki łotewskie u kolegi który tym towarem handluje ale osobiście mi odradził i powiedział ze lepiej poszukać u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Dzisiaj wjechalo 7 jalowek wszystko miesne za 6550 zl brutto. 1 lm ok 90 kg 1 ncb ok 50 kg na bardzo grubej kości  1 hoxbbb ok 70 kg i 4 cale czarne jakby lm zmieszane z angusem 60-70 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

No mm to masz mleczne xmiesne a tu miesne przewazaja aczkolwiek kazdy to inaczej tlumaczy. Grunt ze towar widac konkret i zobaczymy co z tym zrobie  bo najchetniej bym zoatawil na mamki bo mialbym w sumie takich 11 sztuk fajnych ale brak pastwiska a i w oborach miejsca brak na takie cos....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie bo by na wyżywienie krowy nie zarobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

Ile mogę wziąć  za 2 jałówki ho/sim . 1 Waga ok 120 kg czerwono-biała, raczej renifer. 2 czarno biała waga ok 160 kg. Obie białe głowy, małopolskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42
Odnośnie tych łotewskich to kupiłem w poniedziałek 18 sztuk także dużo narazie nie powiem. Kukurydzy nawet nie rusza widać nie dostawaly, sianko pobierają ładnie. Co nie który trochę kaszle szczepilem wszystkie. W sobotę pójdzie jeszcze odrobaczenie i witaminki i zobaczymy co będzie dalej. Ogólnie cielaki ładne większość w czystej rasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

był ktoś może na Łotwie bezpośrednio kupować odsadki ? tam działa jakaś aukcja, tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

2 tygodnie temu kupilem 2 jaloweczki jersey tygodniowe po 400 zł od sztuki. Trochę chorowały ale już wychodzą na prostą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj