matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

kr9292    950

Wstawiłem ostatnio byczka na olxa ok 50kg za 500 zł  to w godzine z 10 telefonów, a dwóch spotkało się na podwórku, szał już trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Jak teraz duzo ludzi sprzedaje bydlo to kazdy patrzy cos wpuscic malego zeby pajakow nie bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Jałóweczke 2-tygodniową sprzedałem za 950pln

Mam do sprzedania "odsadki " mieszańce LM . 2szt. jałóweczka i byczek . Wiek odpowiednio 8 i 6 miesięcy . Waga ok 300kg i byczek ok 250kg . 9pln za kg. 

Jak ktoś zainteresowany to dzwonić . 

880482964.

Są też matki od tych cieląt . Cena do dogadania . 

Północna Opolszczyzna.

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662
10 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Na kolekcjonowanie towaru pod dopłaty to trochę za wcześnie. O co  chodzi?

pod dopłaty to już tak od połowy kutego się zacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

tak jak w tym roku za byle odesrańca min tysiąc, a jak łeb biały toż to sim i po 15, a głupie napaleńce będą brać przecie je dopłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

jak jest sezon dopłat nie kupuje, wole je kupić jesienią za te samą cenę co było za nie dane wiosną na olx'ie takich ogłoszeń pełno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

gdyby ogloszenia na olx w kategori bydlo było płatne to by zostalo ich tylko polowa,a tak jeden z drugim dają po 10 odłoszeń że cielaka mają w każdej miejscowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4375

Tu masz 100% racji.Tak naprawde jedno dwa ogłoszenia od rolnika reszta handlarz we wszystkich najbliższych miejscowościach.Ale jakie piękne mają cielaki,i jak pięknie rozmawiają.Jedziesz oglądasz ,a tam ,,renifery'' które sa ci tak potrzebne jak ,,prostytutce majtki''

Edytowano przez Baks00
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

tak macie racje większość to handlarze , przeglądam codziennie w promieniu 100km od mojej miejscowości to w tej chwili rolnicy max 20%, ale jak przyjdzie okres na przednówku bądź pora zganiania z pastwiska to cieląt dopłątowych w naprawdę fajnych pieniądzach jest sporo, wiadomo kiepsko wyglądają ale coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

macie rację ja też przeglądam codziennie w promieniu do 100 km i wszystkie ogłoszenia to handlarze a jak już się pojawi ogłoszenie od rolnika to zaraz jest nieaktualne bo handlarze zaraz tego cielaka kupują, my rolnicy oprócz przeglądania ogłoszeń musimy pilnować inwentarz w oborach no i siewy orki itp, wykonywać a handlarz siedzi 24h przed kompem lub telefonem i czatuje za nowymi ogłoszeniami to jest dla niego praca i czysty zarobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Handlarze jak przyjeżdżają to nie targują się nie wiadomo ile i dlatego mają tyle cielaków. Kiedyś też wystawiałem ale denerwowało zrzędzenie że czemu tak drogo. Rolnik od rolnika to najlepiej za darmo by kupił, a od handlarza bez zająknięcia jest w stanie przepłacić za danego cielaka, bo handlarz musi na nim dodatkowo zarobić. I co najgorsze handlarz jeżdżąc  po oborach może jakąś chorobę przywlec i zarazić cielęta. Dlatego uważam że kupując od rolnika lepiej mu zapłacić trochę więcej ale niestety tak nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ja kupiłem ostatnio 5 byczków, a szukałem ich ponad dwa tygodnie praktycznie co chwila na olx. Z cielętami teraz po prostu szok, jak zadzwoniłem 10 min po dodaniu ogłoszenia to już gość mówi że nieaktualne i tak w kółko. Kupowałem parodniowe po siarze dwa mieszańce z lm po 950, dwa mieszance po szarolezie 1050 i jeden hf 850. Ale przynajmniej z obór od rolników i jak do tej pory odpukać nie ma z nimi problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładny cielas. Do mnie czasami jak ktoś przyjedzie Po cielaka to czasami nie wierzy że ma np.2 tyg. I taki ładny,duży. Po prostu rolnicy którzy sprzedają Cielaki mają swoich stałych odbiorców tak jak ja i rzadko wystawiam np.na olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662
6 minut temu, TelefonyRadom napisał:

sołtys możesz mi wysłać zdjęcia przyczepki którą wozisz cielaki na pw ?

wyśłij mi  nr tel podeślę mms'em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalena05    24
31 minut temu, artur125 napisał:

miesiąc na mleku od krowy i 100kg jest, to wyszedł po18zl/kg

Jakby miał kolor simentala,poszedłby za 19 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj