matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

soltys48    19687

Soltys ma same takie okazje tylko ciekawe czemu aby on takie ma

Okazja???mi się wydaje,że cena ok mnie zadawala a i sprzedający zadowolony(mam taką nadzieję)bo już sporo od niego przywiozłem

 

Sołtys napisz kolegom ile kilometrów w tydzień zrobiłeś, żeby uzbierać taką partię, bo jeździsz sporo. Jak nie pomorze czy warmia to mazury.

ile??lekko ponad 2200km w tydzień po cielaki.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

To ile wołać za takie 200 kg CH ?

 

10zł za kg to dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Ja pierdo....e te hfy, straszy ludzi wygladem haha przyrosty słebe i jeszcze w dodatku swiry wariuja ze momentami wyginaja ogrodzenia. Po 2 talatch hodowli juz nikt mi nie wmówi ze hfy bardziej sie opłaca. Na chwile obecna w moich stronach ponad złotowka taniej niz mm

 

hehe a czasem te wpaniale HF niebyly za poludniowej granicy???? tez takie mialem tylko na lancuchach i zrywaly lancuchy , zrywaly pasy na szyjach  nawet demolowaly betonowe koryta.. Wielogodzinne bodzenie bez przerwy( nawet 8 godzin ), kopyta nawet po suficie lataly balem sie gnoju wywalac o wlasne zycie przyrosty katastrofalne a jak sprzedawalem to byki powyzej 700 kg a zebra mozna bylo liczyc. a obok mam polskie HF mniejsze tak 450 kg  i bysiory spokojne ze mozna czochrac drapac wejsc miedzy nie nogom nie ruszy a w dodatku krzyze takie same szerokie jak padlina ze slowaci ktore w momencie sprzedarzy mialy wlasnie powyzej 700. wiec to nie zalerzy od tego ze rasa HF tylko skad bydlo masz.

oczywiscie ze lepiej miec miesne ale unas roznica w cielaku 1000 zl miedzy HF a cena zywca roznica  tylko 80 groszy wiec u mnie z miejsca stratny jestes 400 zl. na sztuce. i tej straty niezrekompensuje ci krotsze rosniecie.

poprostu handlarze chcom miesne byki ale ceny placam gora takie jakie dostaja ludzie z lubelskiego i podlasia za HF to jaki tu interes??? wiec u mnie miesne sie nie oplacajom. Zresztom cala okolica ma same HF i gdzieniegdzie jakies mieszance Takie bydlo jakie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Szymon09875 najbardziej to sie tym oplaca co gospodarstwo jeszcze jest na ich tatusiow a oni tylko od tych bykow gnoj cpaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magma1    0

Ile można wołać za dwa cielaki maja po 2 tygodnie byczek i jałóweczka mieszańce ale czarno-białe od dużych krów Hf niestety nie wiem ile ważą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Szymon09875 najbardziej to sie tym oplaca co gospodarstwo jeszcze jest na ich tatusiow a oni tylko od tych bykow gnoj cpaja

No ja nie wiem nie znam takich:)

 

Myślę ze taka parka to okolice tysiąca

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

dwie jałówki 100%SM za 500,-(trochę mała)mm z LM 900,- ale waży dobre 120kg

kolega co był ze mną kupił 75%LM ok 110kg piękna szeroka sztuka za 1200,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

dwie jałówki 100%SM za 500,-(trochę mała)mm z LM 900,- ale waży dobre 120kg

kolega co był ze mną kupił 75%LM ok 110kg piękna szeroka sztuka za 1200,-

Stary gdzie ty masz takie ceny na cielaki? :huh:

U mnie rzeźne chodzą po 12 zł za kg, a nie żeby 120 kg kupić za 9 stów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

nie Grzesiek sam kupował.........ale sztukę miał piękną, dużo lepsza od moich i w super kasie

Stary gdzie ty masz takie ceny na cielaki? :huh:

U mnie rzeźne chodzą po 12 zł za kg, a nie żeby 120 kg kupić za 9 stów

Gdzie??Te kupione w okolicach Złocieńca/Czaplinka czyli ok 100km od domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

No widzialem ladna jałóweczka :) znajomemu ojciec zalatwil teraz 7 czarno bialych po 500zl sztuka od dwóch tygodni do miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile można dostać za byczka brązowego po nasieniu limuze waga tak na oko ponad 150kg


ile można dostać za byczka brązowego po nasieniu limuze waga tak na oko ponad 150kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

taka jałoszka tygodniowa mieszaniec kolor ciemny wpada w brąz kryta lm , waga kolo 50 kg, ile takie chodza teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

dziś kupione

-2 byczki MM z CH ładne grube po 1200,- oba 168kg

-byczek MM z LM cały rudy 1200,- 78kg

-jałóweczka MM(sm/ch)1000,- 107kg

-2 byczki jeden sm/ch 3 tygodniowy, drugi po LM calutki czarny z kręconą sierścią 5 dniowy za 1200,-komplet

Pierwsze 3 byczki i jałóweczka z jednego gospodarstwa odpojone przy krowach, dwa pozostałe od koleżanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wczoraj kupione

* 2 byczki jeden MM po CH drugi 100%SM w wadze 152kg(oba)za 2000,-

*2 jałóweczki MM jedna ruda(chyba po LM)6 tygodni druga czarna z białą głową(ojciec byk ze stada 50%SM)3tygodnie za 1200,- jeszce nie ważone

*jałóweczka LM 45 kg 6 dniowa po 11,-/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj