matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

70-80 kg pewnie nie więcej

Dokładnie. więcej mało Kiedy ale i cena też większa.

Jadę w piątek do jednego handlarza zobaczyć co przywiezie. Podobno wszystko sprzedaje zanim do domu wejdzie jak zjeżdża z trasy.To dokładniej Ci powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy ma ktoś na zbyciu byczki hf wielkopolska? Myślałem już o bm ale każdy odradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Sprzedany byczek HO x RW 5 dniowy dość duży za 1070 zł na oko. Myślę że cena dość dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Dla sprzedajacego na pewno. Rw ro tylko czerwony hf mam 5akich sporo... ja za 2 tygodniowego nie daje wiecej jak 750 zl a za takiego 5 dni to 600 zl i ni uja wiecej bo zbyt duze ryzyko jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ile wolac za byczka BB ? Pierwszy raz mam takiego caly bialy tylko uszy i lata na oku czerwona chyba. Dzis dopiero urodzony ale bardzo ladnie zbudowany i duzy. W zeszlym tyg hf tygodniowego za 800 a mm czarny caly za 900 sprzedalem ale przy tym to mizerne byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337

Powiem tak ze jak byś mieszkał bliżej ........Szkoda że mam kawałek do ciebie....Ale tak na serio to według mnie takie 2,3-tygodniowe ciele sprzedał byś 1300 i w górę  w ciągu paru godzin.Tak jest w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

mam do odbioru jałowkę BBB za 700,- i to w wieku 3 tygodni dopiero do odbioru, Panowie nie napędzajcie ceny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdetherocx    3
Napisano (edytowany)

Witam mam do kupienia 12 szt byczków waga jakies 100 kg sztuka kolorowe większość całych czarnych dwa z białymi plamami na głowach jeden cały biały nastepny siwy ładnie wygądaja wiek 4-5 tyg pochodzenie LT(litwa) woła za sztuke 1600 zł warto ? Woj. Kujawsko-pomorskie

Edytowano przez xdetherocx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk102102    0

Witam.Mam do sprzedania 3 bardzo ładne jałówki mieszańce po byku LM 100%.Jedna ruda z białą głową,jedna czarna i jedna brązowa.Pod koniec maja będą miały 7 mcy,waga na oko ok 230-250 kg. Odpajane przy krowach w moim gospodarstwie,cena do uzgodnienia.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Dla sprzedajacego na pewno. Rw ro tylko czerwony hf mam 5akich sporo... ja za 2 tygodniowego nie daje wiecej jak 750 zl a za takiego 5 dni to 600 zl i ni uja wiecej bo zbyt duze ryzyko jeszcze

Też byłem zaskoczony ;) Musi być dobry zbyt skoro tak dobrze płacą.

Zobaczymy czy w czerwcu cena się utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

Troche dziwne cena duzych leci na leb a malych wciaz rosnie z trzoda bylo odwrotnie. Koledzy nie napedzajcie sami ceny!


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Zajedzie jeden baran z drugim i zobaczy cielaka byle nie czarno bialy a nie daj boze z biala glowa to juz placi jak za zboze. To sie nie ma potem co dziwic ze takie ceny cielat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

dawno tak mówiłem trzeba się opanować sami sobie gotujemy taką cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Dokladnie. Bo kazdy ze niby na doplaty, dostanie 300 zl doplat a na obecna chwile duze byki tak stanialy ze na byku jest sie 600 zl w plecy.tydzien temu bylem u znajomego handlarza to wiara cielaki z auta sobie wyrywala i to kilku dniowe hf po tysiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

Witam mam do kupienia 12 szt byczków waga jakies 100 kg sztuka kolorowe większość całych czarnych dwa z białymi plamami na głowach jeden cały biały nastepny siwy ładnie wygądaja wiek 4-5 tyg pochodzenie LT(litwa) woła za sztuke 1600 zł warto ? Woj. Kujawsko-pomorskie

 

Maksymalnie 17zł/kg. Jeżeli będą miały po 90 kg to jesteś dużo w plecy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk102102    0

Odnośnie napędzania tych cen,to zaobserwowałem,że wielu rolników sprzedających cielaki, wolą sprzedać taniej dla handlarza niż dla nas rolników,a nie daj Boże żebyś zaczął się targować,to już w ogóle "handlarz da"
Nie mówię,że wszyscy,ale nie raz się z czymś takim spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konewka09    0

Witam! To mój pierwszy post na forum stąd nie wiem czy zadaje pytanie w dobrym temacie, ale zaryzykuję.

Czy ktoś z Was kupował cielęta z WPOZH Waganiec?

Jeżeli tak to czy są zdrowe? Nie mają biegunek? Jakie mają rasy na sprzedanie? Jaka cena wchodzi w grę?Jak jest z dowozem do klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337

Dzisiaj znajomi sprzedali 2 byczki ,,ksiązkowe''naprawde sztuki z górnej pólki.Jeden byczek MMxSM 119kg po 15 zł/kg i drugi SMxCH 100kg po 20zł/kg......tak ze bez komentarza.Z tego co wiem odbiorcy się nawet nie targowali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj