matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
magma1    0

Czy jak bym powiedziała za ta czarno-biała ponad 4 miesieczną 1150 zł i tą czerwoną z biała głowa simental 1300 zł ma prawie 6 miesiecy czy to dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magma1    0

Ja na razie przymierzam sie do sprzedaży ich miały isc na krowy jednak zmuszona jestem zmniejszyć ilosc z braku paszy. Brat mówi ze to za niska cena i żeby cenić ta czarno-biała 1300 a ta czerwona z buiała głowa 1500 ale czy to nie za duzo? prosze o podpowiedzi bo jutro ma przyjsc zainteresowany zakupem, a nie wiem jaka podac cene zeby było dla mnie korzystnie, a nie za drogo dla kupujacego. Jałóweczki były pojone mlekiem do prawie 3 miesiaca zycia a teraz jadza siano i granulat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    10

Możesz tyle powiedzieć kupujący i tak będzie chciał negocjować to opuścisz coś z ceny i wyjdziesz na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

ceny cieląt podlasie 2017 wiek do 40 dni waga do 100kg
hf 8-10zl
ncb10-11
miesne 12-15zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2926

Z tych cen wynika, że handlarze z moich stron, którzy wożą z podlasia cielaki muszą do nich dokładać z własnej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

a jak przedstawiaja sie cenu u ciebie? jak kupujesz to wazycie? Zapombialem dodac ze waga od 60kg.

Edytowano przez podlasiak89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

to jeszcze nie tak drogo porównując to do cen w mojej okolicy (półn wielkopolski) jeśli jeszcze miał kolor to cena 1200-1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

to jednak u nas taniej bo za 1300 to juz kawał byka ok 100kg a nie 60;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ja i tak wolę 2 hf niż jednego kolora za 1300. jeżeli się mylę to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Nie mylisz się, a ten kolor to może być czerwony hf, jakieś szare mieszaniny z jerseyami, brown swissem - to na pewno charolaise itd :D chociaż po budowie to widać co to jest, to jednak sprzedający jak widzą inny kolor niż czarno biały - 1300 :D   zawsze jakiś jeleń się im trafi i weźmie 

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy100 kg i więcej cena spada i powinna. Nikt normalny nie zapłaci po 17 zł za100 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja płacę 600 do 650 plus VAT za 2 tygodniowe hf jak kupuję od rolników czy z dużych ferm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

taki region, takie ceny, co poradzę i chętnych dużo a cielaków jak na lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten mieszaniec to czarny z białą głową od krowy hf? Z daleka do Ciebie przyjeżdżają? Chyba coś się zmieniło przez ostatni rok, że taki popyt. Do mnie przyjeżdżali z Giżycka, Nowego Miasta Lubawskiego, Przasnysza i każdy się targował urwania telefonów nie było.

Kolejny mieszaniec poszedł za 16 zł/kg - achhh ten olx :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25

Ja kupuje od znajomego dwutygodniowe od 300 do 500 zl. Fakt ze hf albo mieszancea. Ale kupowanie po 1300 albo 1500 to troche przesada jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Ten mieszaniec to czarny z białą głową od krowy hf? Z daleka do Ciebie przyjeżdżają? Chyba coś się zmieniło przez ostatni rok, że taki popyt. Do mnie przyjeżdżali z Giżycka, Nowego Miasta Lubawskiego, Przasnysza i każdy się targował urwania telefonów nie było.

 

 

Czarno biały łaciaty ;) A z różnych regionów przyjeżdżają. Jedne sprzedałem do Dobrego miasta, MO pojechał za Poznań, a to z Bartoszyc dzwonią, Reszel - także z regionu głównie :)

Ogólnie teraz jest mało byczków stąd cena i zainteresowanie, dla sąsiada wystawiłem na dniach to gościu dzwonił i "panie obojętnie jaka cena, aby byczek" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj