matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

adamgaleon    7

kupował ktoś z was cielęta od tych sprzedawców

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-cieleta-byczki-tanio-CID757-IDlcw3y.html#521309cdc3;promoted

https://www.olx.pl/oferta/cielaki-cieleta-CID757-IDkgSam.html#5cf8631b117

jestem z podkarpacia a chciał bym kupić cielęta czystej rasy limusine i simental może macie namiary na kogoś sprawdzonego i pewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona5555    0

mieszaniec po dużej krowie cały brązowy ma 2 tyg ok 1000 zł

waga ok 70- 80 kg

Edytowano przez iwona5555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Znajomy chciał kupić byczka to obdzwonił handlarzy i nie ma,był u jednego rolnika co trzyma krowy to za 2tygodniowego hf powiedział 2tyś bo ten rolnik mówił,że po tyle w sezonie dopłat sprzedaje i są chętni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

za 2 miesięcznego bym tyle nie dał.. Ale pomiając to, na rynku zaczyna się robić to co ze świniami prosiak 180 tucznik 550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Juz nie przesadzajmy ze znajda sie idioci co za 2 tyg hf placa po 2 tys. Kogos tu wyobraznia ponosi. A jak chca to im sprzedam 2 miesieczne hf w tej cenie i to z 50 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za słomę płacą po 100zł za belę więc 2tys za cielaka też zapłacą - to się nazywa inflacja   :)  - kiedyś cielak kosztował 500zł a słoma 25zł czyli wychodzi w obu przypadkach 20 bel za cielaka. W moich rejonach spokojnie znajdzie kilkudniowe hf-y po 300-500zł w zależności od wielkości, wiadomo są i tacy co cenię 800 i 1000 bo ma białą plamę na łbie i to wg nich simental ale widocznie i oni sprzedają skoro ogłoszenia znikają. Najszybciej i najtaniej kupić idzie w wielkich oborach ale często bez paszportu, tłumaczą że nie mają czasu zgłosić - prędzej o vat chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Sprzedane 20 byczków 2-3 tyg ho 660 zl sztuka. Dwu tygodniowe jalowki ho 400 zl. Dwie miesieczne jalowki jedna mm czarna na grubej nodze druga hf 1580 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

W świętokrzyskim jest niesamowite zapotrzebowanie na cielaka i znajdą się tacy co za hf zapłacą 2tyś ,są tu chłopaki ze świętokrzyskiego to potwierdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Ale za malego hf-a ?? To chyba jakiś kompletny idiota tyle zaplaci :o ktoś tu pisal o infalcji ale w takiej sytuacji byki duze tez powinny podrozec o te 4x :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak miałbym płacić po 2 tyś za hf to wolałbym jechać na mazowsze i kupić po 800 - 1000 zł tygodniowe cielaki ważące około 50 kg. Mieszańce z sm i lm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ile jest wart cielak bbbxhf waga 160 kg, wiek 3-4 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

moim zdaniem to jeśli ktoś ma warunki to najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie jałówek i inseminacje bo wtedy wiadomo co to jest za ciele i po za tym większa szansa że nie padnie niż sztuka kupiona od handlarza. I oczywiście jak ciele jest przy krowie przynajmniej 6 miesięcy do żadnego koncentrat tyle nie da co mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Jak tak czytam to śmiech mnie bierze jakie to ceny za cielaki wole dłużej szukać niż płacić takie kosmiczne ceny ostatnio kupiłem cielaka rw 100 kg za 1100 zl a teraz będę brał od gospodarza takie MM po 120 kg 10 sztuk po 1500 zl ale takie hf po 2000 to jest przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Do sprzedania byczek HF, świeżo urodzony, do oddania za 5 dni w cenie 1000zł. Okolice Żelechowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z tymi hf-ami za 2 tys to ktoś nagonkę robi - nakupuje po 400zł i sprzeda po 1500- okazja skoro i po 2000chodzą  ;) Wyjdzie lepiej niż Mirek na passacie 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj