matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19680

SM/LM i jeszcze w tym tygodniu byka SM ok 500kg i jałówkę 50%MO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Ja wam powiem ile zostaje jak wszystko policzysz 20zł na miesiąc wypłaty masz. Teraz policz sobie ile musisz mieć sztuk na dobrą wypłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Mówicie, że przy kupnie cielaka za 1000zł się nie opłaca? Nie wiem jak wy gospodarzycie, przecież 1000zł, za mięsnego cielaka to nie jest duża kwota, ja kupuję grubo powyżej 1000 zł i wychodze zdecydowanie na plus,

Za dorosłe sztuki uzyskuje się w okolicach 6000zł ( jak są ładne sztuki to zazwyczaj ponad ) - i jak komuś wychodzi koszt trzymania byka przez 23 miesiące na poziomie 5000zł pln to gratuluje życia,

Wiadomo, są różne koszty, czasem cielak zachoruje, czasem trzeba dokupić jakieś antybiotyki itd. ale bez popadajmy w skrajności, każdy narzeka że na mu sie nie opłaca ale i tak trzyma, - polska logika

Co oczywiście nie oznacza że ceny małych cieląt sa normalne - bo nie są, z każdym rokiem coraz droższe,

Czy ty żeś się z choinki urwał,że takie głupoty piszesz.

halo tu ziemia....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnica    4

No więc jeśli się nie opłaca to po co Panowie kupujecie cielaki i je chowacie? Chyba nie rekreacyjnie czy dla sportu tylko dla zysku.Więc logiczne jest ze jeśli coś się nie opłaca to tego się nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Dokładnie, niektórzy jakby nawet za darmo mieli cielaki to i tak by narzekali ze byk za tanio wyszedl..
Proste ze jak chowasz sobie pare sztuk to nie zrobisz na tym biznesu życia
matingus co w tej wypowiedzi jest dla ciebie głupota? Ja w zupełności sie zgadzam z tabasco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Wiesz co kolego.ze dzieciak dostał sie do komputera i pisze co mu się chce.
Tyle w temacie.to jest temat cena cieląt


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Matingus@ możesz rozwinąć swoją wypowiedź i poprzeć argumentami? Co jest nieprawdziwego w mojej wypowiedzi? Podaj proszę konkretnie,
Możesz się ze mną nie zgadzać ale nie masz prawa do pisania o mnie w ten sposób, Twoje sformułowania najbardziej uderzają w ciebie samego,
Wiem że to internet, tutaj każdy uwielbia wyzywać, wymądrzać się i wywyższać ale zachowaj jakiś poziom i przedstaw szerzej problem, a nie rzucasz takim tekstem, który każdy dzieciak ( taki paradoks) może napisać,
Liczę na odpowiedź i życzę abyś dostawał więcej szacunku niż sam go okazujesz innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedane tydzień temu MO 4 byczki i jałówka, cielęta w wadze od 120-220 kg. Średnia cena 12 zł za kg i 9 tyś do łapki. Dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po odjęciu kosztów już tak dobrze nie wygląda. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

U tego  co kupił  i  sprzeda jako 2 letnie rzeźne  sztuki , będzie wyglądało jeszcze gorzej  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Takie byczki jak ladnej budowy max 10zł/kg a jalowka 8zł/kg. MO to nie jest zadne super miesne bydlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Po odjęciu kosztów już tak dobrze nie wygląda. :D

A jakie ty miałeś koszty nasienie na zacielenie i mlekopan  :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak za odsadka 300 kg musicie wyłożyć 9-10 zł to jest ok a jak za 12 zł za średnio 150 kg to źle, bo za drogo.
Dobra to jakie przyrosty osiągacie u swoich mieszańców i, lm i ho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Jak by byly same byki srednia 150kg i naprawde ladne te MO to drogo ale jeszcze mozna przelknac ale jalowka zdecydowanie za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli dla Was odchów cieląt jest tak dochodowy to czemu nie kupice, albo wyhodujecie sobie mamek. Dacie im sianokiszonkę 1-2 kg śruty i to wszystko, żeby nie zapaść. Wstawicie sobie ze 30 sztuk puścicie byka i będziecie mieli 30 cielaków. Pół roku przy cycu i macie cielaki po 300 kg. Sprzedacie po 3 tyś i macie 90 tyś. Normalnie czysty zysk, zero kosztów, wg waszego rozumowania. Sprzedacie kolegom zdrowe sztuki, którym mo i sm do pięt nie dorasta.
Każdy pisze, że zapłaci rolnikowi więcej, byle cielak był zdrowy a jak przychodzi co do czego to gadka handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

 

 

Takie byczki jak ladnej budowy max 10zł/kg a jalowka 8zł/kg. MO to nie jest zadne super miesne bydlo

MO słabe???

 a co powiesz na przyrosty w granicach 1,5kg/doba_przyrost liczyłem w przedziale wagowym 150-320 kg także stosunkowo małe bydło...w tej grupie lepiej przyrasta tylko mieszaniec z AN bo tam przyrost na poziomie 1,7kg/doba,słabiej mieszańce z LM i SM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Na mieszańcach ho-lm jakoś nie udawało mi się super przyrostów dotychczas uzyskać. Natomiast mieszanki z sm i mo zawsze ładnie mi przyrastały. Szkoda, że mało osób miesza z mo , bo towar do opasu bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Ja czasem zostawiam kilka sztuk na opas to średni z całego cyklu czyli od urodzenia do sprzedaży to 1,2 kg/dobę. Ale cielaki  SM lub SMxCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj