matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Gość   
Gość

To zobacz ile benio dostał za zdechlaka 600 coś tam kilo 8.5 ja nie wiem skąd taka cena jeszcze dziś w dołku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

To zobacz ile benio dostał za zdechlaka 600 coś tam kilo 8.5 ja nie wiem skąd taka cena jeszcze dziś w dołku

 

Jak to skad???/ cudowna waga handlarza :lol: :lol: :rolleyes:

wiesz jest goronco upal zwierzaki parujaom :P  wyparowalo ze 100kg zywca to i realnie wyparowala 1 zl z ceny za kilogram i wszystko teraz sie juz zgadza :lol:

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Tyran,zajedż do Włodawy i zobacz jaka jest waga i czyja,a że ciebie jebią na 100 kg to nie musza wszystkich,ja mam już swoje lata i troszkę byków widziałem ,byk miał 20 msc,kupiłem go kilkudniowego,poiłem mlekopanem,nie widział kukurydzy ani żadnych kiszonek tylko śruta zbożowa,siano,woda i troszkę koncentratu i wg.twojej teorii w wieku 20msc miał mieć 770 kg-u mnie tak szybko nie rosną a sprzedałem takiego bo potrzebuję kasy na większą ilość ON do kombajnu,a ty zakladaj czapkę bo do końca może wyparować to co jeszcze zostało.

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Tyran,zajedż do Włodawy i zobacz jaka jest waga i czyja,a że ciebie jebią na 100 kg to nie musza wszystkich,ja mam już swoje lata i troszkę byków widziałem ,byk miał 20 msc,kupiłem go kilkudniowego,poiłem mlekopanem,nie widział kukurydzy ani żadnych kiszonek tylko śruta zbożowa,siano,woda i troszkę koncentratu i wg.twojej teorii w wieku 20msc miał mieć 770 kg-u mnie tak szybko nie rosną a sprzedałem takiego bo potrzebuję kasy na większą ilość ON do kombajnu,a ty zakladaj czapkę bo do końca może wyparować to co jeszcze zostało.

 

ale ja nie wnikam na co potrzebujesz bo kazdy potrzebuje, nie krytykuje rowniez twoje kompetencje jako rolnika bo ufam ze sa duze wieksze odmojich  ale za cholere nie uwieze ze sprzedawales pojedynczom sztuke  ( rozumiem jakbys caly samochod sprzedal LM to bym uwiezyl) w wadze 670 kg  i ktokolwiek w tym kraju za jakiego kolwiek byka ( 1 sztuke) da ci 8 zl netto ( 8,5 brutto) w obecnym kryzysie  to co ten byk mial zlotom dupe????? poprostu albo ktos walnol cie na wadze albo klamiesz na forum co do ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekfarma    2

Witam ,ktoś jest w temacie do zakupionego bydła od stycznia tego roku do lipca, można składać wnioski o dofinansowanie zakupu ,ile jest dopłaty do szt ,kiedyś coś słyszałem i dzisiaj w obiad w telewizji wspominali ,do dzisiaj kupiłem na WAT 5 jałówek i parę zł by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Tyran prześlij na pw nr,telefonu to ci prześlę zdjęcie faktury,bo tutaj nie umiem wstawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to za byk benio był? Do jakiego zasięgu działa agrostar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Mieszaniec czerwony podobny do LM,ale nie czysty, a ich zasięgu nie znam,namiary znajdziesz w internecie-kupują bardzo dużo.Siedziba firmy to Jedlanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

do kogo sprzedawales oraz czy wazone na ogolnej? lub twojej wadze?

 

ważone na wadze kupującego, ale i tolerancja dla spokojności duszy w sobotę pojedyncze sztuki zważone na mojej i tolerancja +- 5kg

2x krowy 580kg 590kg 3,20pln netto łuniewscy

co to za krowy??

 

 

 

Dziś pojechała reszta tzn 8 byków MM w wagach 845, 819,807,796,780,761,743,742 po 7,8,-

wagi brutto ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Sołtys gdzie sprzedajesz bo u mnie dziś byli 12 sztuk z luzu 8mm 4hf 20 mies waga średnia 700kg na oko i aby 7.5 brutto na ogólną chcieli dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

 

@soltys krowy hf szly na emeryture w dosc dobrej kondycji po 7 laktacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk102102    0

ale ja nie wnikam na co potrzebujesz bo kazdy potrzebuje, nie krytykuje rowniez twoje kompetencje jako rolnika bo ufam ze sa duze wieksze odmojich ale za cholere nie uwieze ze sprzedawales pojedynczom sztuke ( rozumiem jakbys caly samochod sprzedal LM to bym uwiezyl) w wadze 670 kg i ktokolwiek w tym kraju za jakiego kolwiek byka ( 1 sztuke) da ci 8 zl netto ( 8,5 brutto) w obecnym kryzysie to co ten byk mial zlotom dupe????? poprostu albo ktos walnol cie na wadze albo klamiesz na forum co do ceny

Tyran bardzo możliwe,że tyle dostał za byka,jeśli był Ładny,a wagi wcale nie musi mieć takiej dużej.Wiem,że takie dają,a nawet lepsze jak czysta rasa.Dużo bydła sprzedają za granicę.Ja sprzedałem ok 2 tyg temu jałówki MM po LM do 300 kg dla nich po 8.5 brutto.Gdyby były czystorasowe i ciut lepsze cena byłaby również wyższa.U mnie w okolicy znajomy dostawał lepsze ceny od nich za LM czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JuBydy21    0

dajcie namiary na dobrego odbiorce co dobrze płaci, całego tira bym miał 24T  byczki NCB 800kg średnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj