matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

martinezo    41

dziś pojechały 2 x NCB śrenia waga butto 680kg po 6,8zł / kg netto, oraz 2 x MM średnia waga 720 brutto po 7,40zł/kg netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A wiec juz po interesach  dwa byki hf

590 kg -7.5

545kg-7.5

krowy 2 sztuki

630 kg-5.30

509(żebra same) 4zł

Wagi i ceny Brutto sprzedane do Glinka Marek płatność do końca tygodnia a wiec cena jest dobra chodz mówił mi i sie spierał że krowy staniały po nowym roku o o.40 zł na kilu czy jakos tak a ja że każdy tak mówi .

To prawdziwe  Hf te  byczki ?  czy  tylko tyle  że  czarno- białe 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

dziś dzwoniłem do mojego odbiorcy i też mówił że krowa do dołu od przyszłego tygodnia ale młode bez zmian

byk do 7,5 a jałówka do 7 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nataliaurawska    132

Koleżanko polecam Zielazinskiego z Skrwilna płatnosc w terminie troche trzeba Kamila ciagnać o więcej ;)

no to dobrze o to mi chodzilo chcialam sie dowiedziec Edytowano przez Nataliaurawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Tydzień przed świętami rozmawiałem z człowiekiem  co ode mnie  odbiera bydło i cena max za byka była 8,5 zł , a za jałówkę max 7,5 zł powiat łukowski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jeśli ktoś ma większą partię bydła na sprzedaż to mogę mu dać dobrego kupca bo im pilnie potrzebne byki to i dobrze zapłacą.Województwa Lubelskie i ościenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Normalne HF tylko dobrze odchowane jak ktos sie tam śmiał ze mnie że odchowuje na włąsnym mleku ale to sa własnie efekty że byki hf po 20 mc a pod 600 ważą w kłebie to mają po 180 cm a długie na 2 metry to spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy żywieniu odpadkami od krów uważam za rewelację  dostają tylko odpady sianokiszonki  najgorszą qq i po 2kg śruty zbożowej plus koncentrat dla mnie jest to rewelacja bo zjadają odpady te opasy :) Co innego jak by opasy były miesne dostawały super tmr :)i treściwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Sprzedane MM 813kg brutto -8+VAT

Dwa budowa bardziej do HF 760kg ,693 kg brutto 7.50+VAT

Jałówka 623kg brutto 6.75+VAT odbiorca Brzegowy

Edytowano przez Azor07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

Przy żywieniu odpadkami od krów uważam za rewelację dostają tylko odpady sianokiszonki najgorszą qq i po 2kg śruty zbożowej plus koncentrat dla mnie jest to rewelacja bo zjadają odpady te opasy :) Co innego jak by opasy były miesne dostawały super tmr :)i treściwą

Odpady od krow zbierane codziennie nie sa odpadami bo nie zdaza sie popsuc . 2 kilo sruty i koncentrat to nie tak malo u mnie jedza nawet mniej . Nie wiem co rozumiesz pod stwierdzeniem najgorsza kukurydze i jak ja oddzielasz od tej dobrej . Bo chyba splesnialej albo smierdzacej nie dajesz im ? Widze ze cos sie ruszylo z cenami oby tak dalej. Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    107

on nie musi odzielac dobrej kukurydzy od złej,krowy same przesegreguja a to co zostawiaja im nie smakuje i on tym karmi byki jak by ich nie miał to by to wyrzucił w obornik,duzo ludzi tak robi ja to daje jałowka cielnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Sprzedane 3 sztuki poubojowo

MM - 13.50 + vat

HF - 13 + vat

RW - 12.50 + vat, cena taka bo nie dał nawet 300 kg mięsa, nie rósł i coś mocnego z płucami miał.

 

Eco Beef  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

20 miesięcy i nie całe 600 to nie zbyt dobry wynik :P

 

Bez śruty to może i mu się opłaca. U mnie 19 miesięczne Hf miały po 720 ale na treściwej

Chyba że z wagą coś u niego kombinują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julian1234    1

Natalia co do wagi Zielazinskich nie mam zastrzezen ...u mnie co jakis czas ogólna i samochód wachania 2-3kg szt...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mnie  to  fascynuje że  masz taką pewność  bo ich sprawdzasz na ogólnej ... Przecież żeby sprawdzić - muszą  najpierw  pojechać  starować samochód - no i wtedy już wiedzą że  tym razem  musimy niestety ważyć uczciwie  :P

O kant d*py potłuc takie sprawdzanie , a może ty  jesteś  tym handlarzem że tak go chwalisz ? Bo jakos wcześniej  sie nie udzielałeś - mimo że  jesteś użytkownikiem od ponad  3  lat , na koncie  4 posty , w zawartości  - tylko ceny bydła :P  :P  :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To masz super Hf skoro po 18 mc i ponad 700 kilo wagi cóż wiecej powiedzieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julian1234    1

wcale nie chwale...tylko mówie jak jest...i Tu sie mylisz kolego...mam mozliwosc wazenia tylko przejazdowej ;) jak wszedzie jak brak to dadza a jak dużo to kazdy czaruje ..wiem ze teraz braki bo już jeżdza ale ceny jeszcze ciezko wyciagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid19890    5

Witam mam pytanie co sądzicie o skupie bydła Zielazinskiego z Skrwilna ?

Raczej bym nie ryzykowal mieszkam nie daleko i co nieco slyszalem o nich takze o Kulwiku i omijalbym ich z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj