Raptus902

Ceny trzody chlewnej 2017

Polecane posty

RafaKdziela    443

Koledzy ,a jak mają się dopłaty do maciorek hodowlanych .Czy są takie dopłaty .Podobno  ARR ma się tym zajmować .W zeszłym tygodniu sprzedałem świniaki po 5 zł .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matius04    13

były takie dopłaty tzn do loszek hodowlanych oraz knurków. Wnioski można było składać do 7 kwietnia jak dobrze pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolega matius04 ma rację był nabór przez chyba 3 tygodnie na loszki, knury oraz na bydło mięsne z tego co pamiętam to dopłata do loszki to była kwota 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy ,a jak mają się dopłaty do maciorek hodowlanych .Czy są takie dopłaty .Podobno  ARR ma się tym zajmować .W zeszłym tygodniu sprzedałem świniaki po 5 zł .

 

Przespałeś temat :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Nie masz czego żałować. Dopłata była dla tych co zmieniają profil produkcji. jeżeli masz krowy i przechodzisz na trzode wtedy dostałbyś dopłatę do loszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bzdury piszesz dopłata do loszek była dla wszystkich 350 do sztuki i możesz kupić nawet w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Tydzień temu sprzedane 16 sztuk na wbc 6,95 za S i 6,85 za E. Takie pytanie, średnia mięsność 57,8% i wybojowość 78,9 to dobre wyniki? Bo na wbc pierwszy raz dawałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co daje takie głodzenie , po za oszukiwaniem samego siebie ? Jak lżejsze to więcej za kg mięsa , to ci dopiero liczenie B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Poltusze sa ważone po uboju wiec to co maja w zaladku i jelitach idzie do odpadu wiec nie tracimy kg wagi.a pasza zostaje ...kazdy robi jak chce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile czasu są głodzone ?      Kurde - idą na śmierć , a Ty im ostatniego posiłku odmawiasz ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

A co daje takie głodzenie , po za oszukiwaniem samego siebie ? Jak lżejsze to więcej za kg mięsa , to ci dopiero liczenie B) .

 

miszcz  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Przed odstawą im nie dawałem żeru, tylko to, co im zostało wyjadły, może była to połowa normalnej dawki, może mniej. To jak można poprawić tą wybojowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

pewnie zmianą odbiorcy, oddaj gdzie indziej i porównaj

osobiście myślę że jednak dobry wybój miałeś, mięsność też nie najgorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Od zakładów zalezy najwięcej ... Jedni odrzucają np nerki inni zostawiają .oddaj gdzie indziej to cos się dowiesz ...
Co do ceny to 6,95 WBC +vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

U jednego 4,7 10szt (złodziej) u  innego 13szt. 5,2 zł + vat.

Jak kupujący mówi (ubojnia) że on zgłosi sprzedaż, to ja wedle praw też muszę zgłosić do agencji? Kupujący mówi, że ja nie bo on zgłosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

ja nie zgłaszał jak u niego podpisałeś to nie trzeba. Bynajmniej mnie nie ścigali a wyrejestrowane zawsze były. Kiedyś jak dodatkowo zgłosiłem sprzedarz bydła to dzwonili czemu brak podpisu kupującego to powiedziałem że podpisałem u kupującego a to tak dla pewności to mówiła że jak kupujący zgłosi z podpisami to ja nie musiał wysyłać bo bez podpisu się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Właśnie nic nie podpisywałem i tak pytam, ale Danp.l też sam zgłasza i nic nie podpisuje i wszystko jest ok (jak ubojnia prawidłowo zgłosi itd).

W tej jednej ubojni ja zgłaszam on bije swoją pieczątkę na mojej kartce i ubojnia też zgłasza. Co ciekawe, to moje zgłoszenie to chyba nie wiele warte,bo jak ubojnia nie zgłosi lub coś pomiesza, to ja muszę potem latać z fv do ubojni i coś tam łatwić (już tak miałem)i do agencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj