Raptus902

Ceny trzody chlewnej 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
turtojs    436

Kolego bandyta, udzielę teraz tu odpowiedzi bo temat od nowa leci. Moj odbiorca mieszka 50 ode mnie i nie ma problemu żeby przyjechać i dac obecnie 4,90 plus vat a jutro wszystko na to wskazuje że jeszcze wzrośnie i prawdopodobnie wróci z połowy grudnia cena 5,10-5,20 ale to narazie gdybanie zobaczymy. Partie to 40 do czasami nawet 90 szt sprzedaje

Edytowano przez turtojs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matibamber    0

Tucznik 4.10+ vat

Maciory 3 + vat

Sprzedane 29.12. 2016r . I mówili że od nowego roku cena w dół .

woj.Pomorskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Widać chłop we wszystko uwierzy, a wystarczy śledzić w internecie giełdę, jakieś fora, informacje na temat cen, rynku Trzody i już by się było choć trochę mądrzejszym i nie dało tak przechytrzyć przez kupujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

Ci skupujący, a już zwłaszcza pośrednicy przeważnie mówią, że cena pójdzie w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matibamber    0

U mnie w okolicy jest ,tylko jedna malutka rzeźnia i dwaj handlarze skupują , którzy mieszkają 80 km od mojej miejscowości .

Brak konkurencji i ceny sobie cwaniaki zbijają  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak będziecie wiedzieć jak jutro giełda w niemczech to dajcie znać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Kolego turtojs jakbym sprzedawał po 40-90 sztuk to bym na skup nie jeździł .Mam cykl zamkniety i różnie raz odstawie 12 raz 18 nieraz się uzbiera 20 tak że nie wszyscy mają tak dobrze .Łupią nas jak chcą . Do wszystkich co piszą że tucznik w cenie będzie to co może kupić teraz polskie prosiaki i zobaczymy czy wam podziekuje . Za 4-5 miesiecy sobie odświeże i zobaczymy kto miał rację .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Do nie jutro przyjedzie po tuczniki 4.50 +wat. Chyba że jeszcze coś dożuci

 

Edytowano przez Y635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Widać chłop we wszystko uwierzy, a wystarczy śledzić w internecie giełdę, jakieś fora, informacje na temat cen, rynku Trzody i już by się było choć trochę mądrzejszym i nie dało tak przechytrzyć przez kupujących.

Według mnie niemieckie giełdy właśnie w Polsce wywołały panikę na rynku przed świętami zbijając cene o14 eurocentów,dodając do tego info,że na rynek chiński weszli Amerykanie ze swoją trzodą,a nasze zakłady to wykorzystały przy czym obniżki były około 30-40 groszy na klasie co było dziwne przy skali obniżek za Odrą,za to pośrednicy poszli na całość obniżając około 50 groszy i przed świętami  na zachodzie też obstawiali że po świętach będzie tylko taniej.Niezrozumiałe dla mnie jest że giełda ,której współudziałowcami są niemiecy trzodziarze ma decydujący wpływ na polski rynek gdzie mamy około

36mln potencjalnych konsumentów.Dlaczego w Polsce nie zostanie powołana podobna instytucja,tylko powołuje się dziwne twory typu fundusz promocji mięsa :unsure: :unsure: :unsure:  o co w tym wszystkim chodzi,promuje się tucz nakładczy,a kolejne rządy mają kolejne programy dla sektora trzody chlewnej ;[

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Witam. Orientuje się ktoś kto skupuje tuczniki na pograniczu województw lubuskiego i zachodniopomorskiego (powiaty gryfiński lub myśliborski) ? Bo mam 8 sztuk i chętnie sprzedam.

Edytowano przez Zieleniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Niemcy + 5 eurocentów 1,57E,czyli 20 groszy na klasie w górę

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

U nas nawet takich cen nie bylo po ostatnich spadkach. Najnizek 4.5. Panowie nie jest zle w tamtym roku byla zlotowka mniej.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyszły tydzień będzie drożej pogoda nam pomoże B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj