Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH2

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 05 marzec 2009 - 15:00

NH2 A mi się ten traktor podoba, stawiam za domem wiatrak za 25tys i robi wodór za darmo, mała pojemność zbiornika, żadna przeszkoda, będzie to traktor do pracy w obejściu- do paszowozu , ładowacza czołowego, do podgarniana TMR, wypychania obornika. Dla krów też się spodoba- nie hałasuje, nie dymi. Aby cena samego traktora w seryjnej produkcji nie była zaporowa <_<
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH2 Dzisiaj, 12:32
  •  

#22 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 05 marzec 2009 - 16:51

NH2 A mi się tak średnio podoba ten design tych ciągników <_< jestem ciekaw jak będą ciągniki chodziły na ten wodór.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#23 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:13

NH2 z wodorem nie ma dużych problemów można go wytworzyć we własnym gospodarstwie z naturalnych źródeł takich jak biogaz, słoma, słońce, wiatr i rzeczywiście nie ma żadnych spalin tylko produktem ubocznym jest woda. nie jestem pewien ale wydaje mi się że wodór można nawet uzyskać z gazów wytwarzanych przez zwierzęta w gospodarstwie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:33

NH2 Technologia i wygląd nie z tej Ziemi minie jeszcze kilka lat pewnie zanim wejdzie to do seryjnej produkcji i koszt takiego ciągnika na pewno przewyższa zwykły z napędem Diesel.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:51

NH2 Stworzyłem temat o NH2 ale mi modek chyba nie zatwierdził wiec piszę tu jeszcze raz otóż tak ma być na wodór, zbiornik jak na razie 100l na wodór ale z czasem wsadzą większy i pełny zbiornik ma starczyć na 2 godziny pracy, ciągnik ma zostać wprowadzony do produkcji w 2015 roku ale zapewne jak ze wszystkim tak i z tym się przeciągnie i wprowadzą go trochę później. Hmmmm trochę mały zbiorniczek no ale ok to tylko prototyp, zazwyczaj w prototypach tak jest.
Dokładne informacje znajdziecie na stronie: http://www.technikar...x.php?go=art051
A na tej stronce możecie obejrzeć filmik o tym właśnie ciągniku: ale od razu mówię,że filmik jest trochę źle zrobiony gdyż się powtarza więc jak zobaczycie drugi raz tą samą scenkę to dalej jest to samo co już oglądaliście.

Ten ciągniczek jeśli zostanie wprowadzony prze New Hollanda jako pierwszy ciągnik napędzany wodorem to będzie to zapewne przełom i prześcignie wszystkie inne znane marki takie jak fendt,case,john deere wiec za jakieś 10-20 lat z fabryk John Deera,Case, Fendt, DF i wielu innych zaczną wyjeżdżać ciągniki o napędzie wodorowym a zwykłe maszyny na ropę zostaną zastąpione nowymi kosmicznymi maszynami wodorowymi, ale nie martwcie się jeśli w Polskich gospodarstwach zaczną pojawiać się ciągniki z takim napędem wodorowym to Rząd postara się aby wprowadzić jakiś podatek na wodór czy coś takiego co będzie obciążać i zabierać pieniądze polskim rolnikom.

A wodór każde rolnictwo będzie sobie same wytwarzało oczywiście na początku gdyż jak w danym kraju zacznie być popularny tego typu napęd to zaczną tworzyć jakieś stacje wodorowe.

Ogółem ciągnikczek mi się podoba i jest kosmiczny ale widać,że to kontynuacja poprzedniego typu serii T6000 tylko tak jakby po tuningu, ale trochę został on za bardzo ztuningowany. No i jego cena będzie pewnie równie kosmiczna jak on sam ja bym stawiał na jakieś 1500000 zł dużo zer w tej cenie ale zapewne będzie on tyle kosztował jak nie więcej. No jeśli się uda bo może się spalić pomysł i dalej będą produkowane tzw. ropniaki.