Zaloguj się, aby obserwować  
pawlo694

NH2

Polecane posty

pawlo694    39

Mam do was pytanie co sądzicie o ciągnikach NH2 i czy ktoś ma na ich temat jakieś informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Z wyglądu coś podobnego jak Landini bądź Valtra aczkolwiek wygląd kosmiczny. Seryjna produkcja najprawdopodobniej zacznie się od 2012 roku oficjalnie :) nieoficjalnie podobno od 2010 będą produkowane pojedyncze egzemplarze :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Masz racje wygląd kosmiczny! Ciekawe jak tam silnik i wyposażenie Kabiny :)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Silniki pewnie euro 5 już będą spełniały a co do wyposażenia to pewnie takie samo jak wszędzie jest montowane :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

NH ma wprowadzić nową generacje napędów ciągników a chodzi tu o napęd wodorowy. Projekt już jest, a pierwsza wersja ma być na jakiś targach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Silniki pewnie euro 5 już będą spełniały a co do wyposażenia to pewnie takie samo jak wszędzie jest montowane :)

nie wiem czy mam racje ale ten ciagnik jest na ogniwa wodorowe czyli napedza go silnik elektryczny czyli emisje zanieczyszczen bedzie mial zerowa. w sumie w traktorze to spoko- max moment obrotowy dostepny od samego poczatku i super cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zerowa emisja :), ale pomarzyć można.

Skąd brać wodór? Może otworzymy kopalnie na śląsku? Wodór służy tylko do magazynowania energii, jego wytworzenie jest bardzo kosztowne(elektroliza).

Pomysł NH traktował bym jako ciekawostkę, szczególnie przy obecnej sieci stacji tankowania wodoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo694    39

Pare informacji z jakiejś strony

 

Pierwszy na świacie ciągnik rolniczy zasilany za pomocą ogniw paliwowcych. Jak widać ekologia zawita również na pola. Niestety obecnie nie znamy wielu danych technicznych koncepcyjnego New Hollanda. Wiemy jedynie iż moc generowana przez zamontowany pod maską elektryczny silnik wynosi 106 KM. W przypadku ciągnika rolniczego jest to całkowicie wystarczająca ilość.

Niestety koncepcyjna propozycja firmy New Holland ma pewne wady, pierwszą jest ograniczona pojemność zbiorników na wodór przez co traktor może pracować maksymalnie przez 2 godziny :) . Druga to wysoki koszt wyprodukowania ogniw niezbędnych do napędzania modelu NH2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
nie wiem czy mam racje ale ten ciagnik jest na ogniwa wodorowe czyli napedza go silnik elektryczny czyli emisje zanieczyszczen bedzie mial zerowa. w sumie w traktorze to spoko- max moment obrotowy dostepny od samego poczatku i super cicho

 

czyli chodzi mi o nową normę spalin ( :) taki żart) której będą podlegały pojazdy o napędzie wodorowy :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dostałem go do testów na tydzień. Jutro wrzuce foty


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Hehe Garek a Ty znowu swoj specyficzny humor przejawiasz :) ale przynajmniej wesoło na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Zerowa emisja :), ale pomarzyć można.

Skąd brać wodór? Może otworzymy kopalnie na śląsku? Wodór służy tylko do magazynowania energii, jego wytworzenie jest bardzo kosztowne(elektroliza).

Pomysł NH traktował bym jako ciekawostkę, szczególnie przy obecnej sieci stacji tankowania wodoru.

tak masz racje ale wodor mozna juz uzyskiwac z reakcji fotoelektrochemicznych-czyli troche sloneczka i juz mamy wodor z wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
dostałem go do testów na tydzień. Jutro wrzuce foty

 

A ile wodoru dostaniesz na te testy :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

to juz nie bedzie zabawy z dzwięku 6 garów i świstu turbinki. za to bedzie bulgotać i lekko szemrać


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

to se zrobisz dzwiek V12 biturbo zintegrowany z pedalem przyspieszenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

A jakie skrzynie biegów będą dostępne??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

W marcowym top agrar jest napisane że ten ciągnik ma 2 silniki elektryczne jeden do napędu ciągnika, a drugi do napędu WOM.

Założeniew jest, że każdy rolnik będzie wytwarzał wodór we własnym gospodarstwie, a nastepnie będzie wykożystywał go do tankowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
to juz nie bedzie zabawy z dzwięku 6 garów i świstu turbinki. za to bedzie bulgotać i lekko szemrać

Jak to nie będzie-idziesz do sąsiada nagrywasz jego sprzęta na dyktafon-podłączasz do wzmacniacza-głośniczki za okno-i jak się postarasz to nawet ogłuchnąć będziesz mógł <_<-dla mnie bomba (tyle że nie wodorowa :))-im ciszej tym lepiej-jak dla mnie ciągniki mogłyby poruszać się bezszelestnie-jak na kocich łapkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

A mi się ten traktor podoba, stawiam za domem wiatrak za 25tys i robi wodór za darmo, mała pojemność zbiornika, żadna przeszkoda, będzie to traktor do pracy w obejściu- do paszowozu , ładowacza czołowego, do podgarniana TMR, wypychania obornika. Dla krów też się spodoba- nie hałasuje, nie dymi. Aby cena samego traktora w seryjnej produkcji nie była zaporowa <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A mi się tak średnio podoba ten design tych ciągników <_< jestem ciekaw jak będą ciągniki chodziły na ten wodór.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

z wodorem nie ma dużych problemów można go wytworzyć we własnym gospodarstwie z naturalnych źródeł takich jak biogaz, słoma, słońce, wiatr i rzeczywiście nie ma żadnych spalin tylko produktem ubocznym jest woda. nie jestem pewien ale wydaje mi się że wodór można nawet uzyskać z gazów wytwarzanych przez zwierzęta w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technologia i wygląd nie z tej Ziemi minie jeszcze kilka lat pewnie zanim wejdzie to do seryjnej produkcji i koszt takiego ciągnika na pewno przewyższa zwykły z napędem Diesel.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Stworzyłem temat o NH2 ale mi modek chyba nie zatwierdził wiec piszę tu jeszcze raz otóż tak ma być na wodór, zbiornik jak na razie 100l na wodór ale z czasem wsadzą większy i pełny zbiornik ma starczyć na 2 godziny pracy, ciągnik ma zostać wprowadzony do produkcji w 2015 roku ale zapewne jak ze wszystkim tak i z tym się przeciągnie i wprowadzą go trochę później. Hmmmm trochę mały zbiorniczek no ale ok to tylko prototyp, zazwyczaj w prototypach tak jest.

Dokładne informacje znajdziecie na stronie: http://www.technikarolnicza.pl/index.php?go=art051

A na tej stronce możecie obejrzeć filmik o tym właśnie ciągniku:

ale od razu mówię,że filmik jest trochę źle zrobiony gdyż się powtarza więc jak zobaczycie drugi raz tą samą scenkę to dalej jest to samo co już oglądaliście.

 

Ten ciągniczek jeśli zostanie wprowadzony prze New Hollanda jako pierwszy ciągnik napędzany wodorem to będzie to zapewne przełom i prześcignie wszystkie inne znane marki takie jak fendt,case,john deere wiec za jakieś 10-20 lat z fabryk John Deera,Case, Fendt, DF i wielu innych zaczną wyjeżdżać ciągniki o napędzie wodorowym a zwykłe maszyny na ropę zostaną zastąpione nowymi kosmicznymi maszynami wodorowymi, ale nie martwcie się jeśli w Polskich gospodarstwach zaczną pojawiać się ciągniki z takim napędem wodorowym to Rząd postara się aby wprowadzić jakiś podatek na wodór czy coś takiego co będzie obciążać i zabierać pieniądze polskim rolnikom.

 

A wodór każde rolnictwo będzie sobie same wytwarzało oczywiście na początku gdyż jak w danym kraju zacznie być popularny tego typu napęd to zaczną tworzyć jakieś stacje wodorowe.

 

Ogółem ciągnikczek mi się podoba i jest kosmiczny ale widać,że to kontynuacja poprzedniego typu serii T6000 tylko tak jakby po tuningu, ale trochę został on za bardzo ztuningowany. No i jego cena będzie pewnie równie kosmiczna jak on sam ja bym stawiał na jakieś 1500000 zł dużo zer w tej cenie ale zapewne będzie on tyle kosztował jak nie więcej. No jeśli się uda bo może się spalić pomysł i dalej będą produkowane tzw. ropniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ppiotr
      Po rozgrzaniu ciągnika zanikają hamulce, pedał wpada w podłogę a następnego dnia  hamulce już są, i tak codziennie, może ktoś miał tak w T4 ?
    • Przez adam1968z
      Witam mam pytanie czy w NH 8260 można jakoś obejść zmostkować czy coś podobnego sworznie siły uciągu bo wywala błąd nr 14 i nie działa EHR. Proszę o podpowiedzi.
    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
    • Przez AleeX
      Witam,
      Mam problem z wycieraczką przednią w new holland t7 260, bezpieczniki, przekażnik itp wszystko sprawdzone i są dobre, a nie włącza się. Ktoś miał może taki sam problem? Czy to wina przełącznika przy kierownicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj