rafal3514

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo

Który najlepszy  

539 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oto kandydaci:

    • df agrofarm
      262
    • same eksploler3
      98
    • lamborghini r3evo
      94


Polecane posty

zacx18    39

jak tak patrzę to w agrofarmach te filtry są zależne od wersji , a u ciebie są same wkłady , czy normalne metalowe przykręcane ? bo coś sporo jak 1000 za filtry , oleju wiem że coś 70litrów tylko że u mnie rewers elektrohydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3781

Myślałem ze są takie i takie .Dwa wkłady za 650 i 3 przykręcane po 100. Aż jutro się przyjrze dokładnie czy są te wkłady bo przykręcane 3 są napewno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

u mnie 3 przykręcane po 100 i jeszcze jeden inny przykręcany za ponad 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Planuje wymienić olej w Df Agrofarm i lambo Premium 1050  w przednim moście i kołach oraz w skrzyni biegów i nie wiem na jaki olej sie zdecydować. Obecnie mam je zalane fush STOU 10 W 30 i teraz moje pytanie czy to dobry olej  czy lepiej wlać  UTTO . Tyle że mam już we wszystkich maszynach z hydrauliką Teraz STOU a jeżeli zmienię na UTTo to musiałbym z wszystkich maszyn go pospuszczać a wiadomo że zawsze coś we wężach zostanie i sie zmięsza po wymianie. Jakie macie oleje w  swoich ciągnikach? i jakie stosujecie  filtry olejowe bo jak do tej pory to oryginały ale do skrzyni  teraz to ceny powalają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stou jest całkowicie uniwersalnym ale w 1050 nie wyrządzi żadnej szkody

 


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

w agrofarmie masz stou? tam według instrukcji powinno być utto, ale  jak chodzi na tm stou i nic się nie dzieje, hamulce nie trzymają czy coś to spoko, do przedniej osi polecam fuchs utto pm, jest jakby rzadszy od innych utto, na orlen utto jakby bardziej trzymały porzednie hamulce na zimnym niż na tym fuchs, filtry oleju zmieniasz raz na 5 lat czy warto szukać zamienników nie wiem, najważniejsze to jeśli wersja z rewersem mechanicznym to ten główny kupić jak najdłuższy wtedy kierownica nawet lżej chodzi.

ps. dorabiał ktoś węże do układu kierowniczego do agrofarma, mam 2 przetarte tą osłoną pod silnikiem, jeden aż do 2giego oplotu ceny orgynalnych z kosmosu.

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wojtek026 napisał:

filtry oleju zmieniasz raz na 5 lat

a potem jest płacz, lament i zgrzytanie zębami na warsztacie! no ale cóż, "Życie!"


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2180
Co 1000h tyle jest w książce ja trochę rzadziej zmieniam bo często dolewam. Bo zawsze coś skapnie jak się podłącza hydraulikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Zmieniałem co 1500 - 1700, to wychodziło co 4-5 lat, teraz rzadziej bo bez hodowli ciągnik 1/3 tego pracuje,  na fuchs utto mp nawet zimą nie zapalają się kontrolki od oleju, bo raz że filtr dłuższy wkręcam i już zimy nie te, żadnych oleji maszynami nie mieszam wszystko tylko pod jednen ciągnik podpinane,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Tak w Agrofarmie mam  też stou i w przodzie i w skrzyni. Ja mam GS czyli z rewersem elektrohydraulicznym. Czyli radzicie  zmienić w przednich  mostach na utto?

Apropo Agrofarma to miał ktoś z  Was problem  z  pocącym sie  tylnym  Womem? Wymieniałem  już  uszczelniacze, skracałem spręzynkę, wymieniłem odpowietrznik  i nic nie pomogło . Miał ktoś taki przypadek?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co daną ilość motogodzin lub co rok!


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

wymienia się jak czarny się zrobi i będzie czuć spaleniznę 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o to to :)


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Czy w agrofarmie z 2008r silnik deutz 2012 po ponad 4 tyś mtg warto było by przejść z oleju fuchs 15w40 na 10w40? według instrukcji obsługi ma być 15w40, czy tego się trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Jakie są objawy końca pompy hydraulicznej? Hydraulika strasznie wolno chodzi jak się rozgrzeje jest jeszcze wolniej ale jak zwiększysz obrotu to przyspiesza wysokość też trzyma podnośnik, przyczepę też wywróci tylko powoli . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LMB
      Witam, mam pewną zagwozdkę dotyczącą zbiornika dodatkowego paliwa.
       

       
      Zauważyłem że ze zbiornika głównego mało jest pobierane paliwa. Głównie ubywa ze zbiornika dodatkowego. Nie zapala się lampka rezerwy paliwa, więc musze kontrolować manualnie stan. Gdy braknie paliwa ( w zbiorniku głównym jest)  ciągnik staje i coś się jakby zatykało w zbiorniku dodatkowym, bo muszę kompresorem dmuchać w przewody idące do zbiornika i dopiero pod duuuuużym ciśnieniem da radę przepchać. Jest tam jakiś zawór a może mam ciało obce. Dzięki
    • Przez agroplusf75
      Ciągnik deutz agroplus f 75 sadownik świeci błąd T 72 T 77 i M2 co to może być
    • Przez domel27
      Witam 
      W moim nowym nabytku po odpaleniu i upływie kilku minut zapala się taka ikonka wiecie od czego ?

    • Przez piotrek7035
      Witam. Mam problem z Agrofarmem 420GS, mianowicie ciągnik jedzie po czym zaczyna przerywać i gaśnie. Wtedy wyskakuje błąd T103. Ten błąd jest od czujnika obrotów silnika, czujnik wymieniony na nowy, wszystkie wtyczki sprawdzone i dobrze łączą. Mimo to błąd dalej wyskakuje i ciągnik gaśnie. Czasami jedzie przez 20 min i zgaśnie a czasami w ciągu 10 min zgaśnie 4 razy. Ma ktoś może jakiś pomysł co mu może dolegać?
      Dodam tylko że ciągnik niedawno został zakupiony i od początku nie było z tym problemu. Natomiast był problem z pływakiem w zbiorniku bo po dolaniu paliwa wariuje ale po 2 dniach się normuje i pokazuje już dobrze. Czasami po zgaśnięciu ciągnika wyskakuje też błąd m11 czyli czujnik od temperatury paliwa.
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj