Skocz do zawartości

Zdjęcie

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo

474 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Który najlepszy (522 użytkowników głosowało)

Oto kandydaci:

Nie możesz zobaczyć wyników ankiety, dopóki w niej nie zagłosujesz. Proszę się zalogować i oddać głos aby zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą głosować

#321 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:49

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo u mnie zielonkawe paliwo jest w lato, teraz właśnie taki żółtawe i koleś ze stacji twierdzi ze to zimowe i dlatego inny kolor :) ja kupuje te co do tirów tankują to jest czyściutkie jak woda i ciągnik w mrozy dużo lepiej odpala na nim :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo Dzisiaj, 02:04
  •  

#322 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 09:13

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo No nie wiem czy to czyściutkie jak woda jest takie super, z tego co ja słyszałem to to czyściutkie jak woda owszem jest na tańszych stacjach i jest ogólnie tańsze ale podobno to jakaś odbarwiana opałówka czy inne historie, coś chrzczone z tym paliwem jeśli jest czyste jak woda, zresztą za namową znajomego "spróbowałem" takiego tańszego paliwa właśnie w cenie TIR bo wziołem większą ilość i R3 ospały się srobił silnik klekotał dopiero po dolaniu miksolu jakby mu z 15km przybyło, od razu żwawiej wkręcał się na obroty i to było latem, z lotosu zawsze żółta jak olej rzepakowy ta ropa, natomiast sam często tankuje na miejscowej stacji huzar ropa ma lekko nawet niebieskawy zielonkawy kolor, cpn-arz zarzeka się że oni biorą tylko ze wschodu i mają najlepsze paliwo cena jednak kilka nawet kilkanaście groszy wyższa jak na lotosach orlenach, ale w te mrozy faktycznie mf chodził a na drogiej vervie osobówka nie chciała jechać

#323 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 10:27

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo Mi jak zamarzł w sobote same 85, to zaciągłem go do garazu sąsiada i nagrzewnica na silnik pół godz. później we filtr PLAK i odpalił za drugim razem. Zamarzł mi chyba z mojej winy. Bo odpalił bez problemu w sobote, ale była rezerwa paliwa to dolałem 40l i po dolaniu mineło z 30sekund i zdechł

#324 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 11:07

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo tylko ze te czyste do tirów jest 20gr droższe, a zresztą właściciel ma firmę i tankuje tam swoje tiry to raczej jakiegoś słabego paliwa by sobie nie wlewał, nazywa się arktyczne i podobno jest do -35.

#325 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:05

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo a to nei wiem, ale na "mniejszych" stacjach ale i innych tych przymarketowych gdzie jest taniej paliwo jest jak woda przezroczyste, może te arktyczne też takie jest, ale co myslicie o zamontowaniu jakiegoś podgrzewacza paliwa do sdf-ów jondery diery mają fabrycznie coś takiego, czy zamontowanie tego stadyne sprawdziło by się \czy na tym szlaufie przed filtrem wstepnym może być takie zwężenie na ten podgrzewacz, właśnie montuje do osóbówki ten podgrzewacz wygląda bardzo solidnie i zastanawiam się nad takim do lambo

#326 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 17:46

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo u kuzyna jak przyjechali z serwisu na przegląd to powiedzieli ze im bardziej przezroczyste paliwo tym lepsze. Ten cpn jest dużej firmy JBB i oni wszystko tam tankują, także raczej nie kombinują z paliwem, a ceny maja zawsze wyższe jak np w orlenie.

Ten podgrzewacz działa tyko przy rozruchu czy odpala jakimś guzikiem? Trzeba byłoby przetestować, chociaż nie wiem jak on jest montowany przed filtrem to jak przymarznie w filtrze to czy on coś da.

#327 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:00

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo chyba z 2lata temu kupiłem specyfik przeciz zamarzaniu paliwa była to buteleczka 1 litr na podajrze 1000litrów ropy i jakos tak wyszło ze zapomiałe dolac do zbiornika i zostawiłem w samochodzie (samochód w garażu) na drzwiach kierowcy i ZAMARZŁO do połowy to gówno a wiec ja polecam albo dolewanie benzyny do ropy w 5% roztworze i praktycznie nie ma szans aby paliwo zamarzło czy zgestniało tylko wiadomo benzyna takze nie moze byc zadobrze pochrzczona. A wydaje mi sie ze najgorsze zło to paliwo BIO !! ten biały syf w tym paliwie strasznie zapierdziela filtry itd. Ja tylko kupuje czysty olej napędowy i zazwyczaj jest OK bo z BIO problem praktycznie murowany

Edytowany przez janczar810, 28 styczeń 2014 - 18:02.

#328 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:15

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo Ja z paliwem z Orlenu bo tam się tankuje od przeszło 7 lat nigdy nie miałem problemu czy to w okresie letnim czy teraz zimowym. Aby akumulator był dobry i C330 pali do -6 ( kiepskie aku i jak podgrzeje swiece nie ma dechu żeby za bardzo przekręcić ) LTZ do - 10 bez problemu odpali ( swiece nie grzeją ) Lambek i DF nie ma mrozu żeby nie zapaliły. Tankuje zwykły ON nie Vervę bo jest tańsza. Kiedyś jak się jeździło na wynalazkach to nie było mowy o tym żeby nie przejeździć roku bez wymiany filtrów a na jesieni jak był serwis z savony na wymianie filtrów jeszcze w DF to sam serwisant był zdziwiony że w odstojniku nie ma ani kropelki wody i filtra nowego nie zakładał ale mam go u siebie w pudełeczku :) Ot taka ciekawostka ;)

#329 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:42

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo

u kuzyna jak przyjechali z serwisu na przegląd to powiedzieli ze im bardziej przezroczyste paliwo tym lepsze. Ten cpn jest dużej firmy JBB i oni wszystko tam tankują, także raczej nie kombinują z paliwem, a ceny maja zawsze wyższe jak np w orlenie.

Ten podgrzewacz działa tyko przy rozruchu czy odpala jakimś guzikiem? Trzeba byłoby przetestować, chociaż nie wiem jak on jest montowany przed filtrem to jak przymarznie w filtrze to czy on coś da.

Dzisiaj wykonałem test i chyba w lambo nie za bardzo sprawdził by się ten podgrzewacz, teoretycznie spełnił by zadanie bo to że w filtrze zamarźnie paliwo to i tak silnik odpali i bedzie pracował aż wypali to co w pompie i w filtrze a tak podgrzane jakoś by się sprawdziło, a w mrozy przed odpaleniem polewam czajik gotującej się wody po filtrach, o dziwo nic białego nie spłyneło ani glutów nie było w odstojniku a było -8 w dzień no i nie za bardzo sprawdził by się ten przepływowy podgrzewacz bo jest duży przepływ paliwa, musi być duży bo polane wrzątkiem filtry aż stały się ciepłe po chwili robiły się lodowate jeszcze po odpaleniu polewane i ten sam efekt w momencie lodowate, w osobówkach nie ma aż tak dużego przepływu paliwa przez filtr, w sumie ten ciągnik w pewnym sensie ma podgrzewacz paliwa bo pompa paliwowa jest chłodzona płynem a więc w takim okresie paliwo jest w jakiś sposób ogrzewane, a ma do tego chłodnicę paliwa, po kilkudziesięciu min pracy (jazda z ładowaczem) jednak zauważyłem że filtry zrobiły się letnie więc paliwo w jakimś stopniu się ogrzało, może to dlatego że w baku miałem 1/4tą paliwa, a poprzednie razy gdy zatykał się filtr było przy pełnym baku

#330 Share marunioo

marunioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:53

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo Witajcie .Posiadam Agrofarma 100 już pare lat odnośnie odpowietrzania to faktycznie można popuścic pierwszy wtrysk i delikatnie próbować odpalać ale raczej próbować odpowietrzyć. Kiedyś wytworzyła mi sie parafina w filtrach, nic nie robiłem mrozy spadły i poszedłem odpalić i odpałił. Duzo jeździłem ciężarówkami i uważam że najlepiej do paliwa jest dodawać środki przeciwko wytrącaniu się parafiny lub trochę benzyny. Do zbiorników z powietrzem wlewam denaturat. I pamiętajcie jeśli akumulator jest słaby to co byście nie wlali to i tak nie odpali a kręcić jakoś będzie, przważnie przy takich mrozach odrazu podłczam urządzenie rozruchowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:19

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo stosowałem skyyda w normalnych i wiekszych dawkach nic nie pomagał, oczywiście stosowałem tak jak trzeba zanim paliwo się zżelowało, jedno za co można pochwalić skyyda to że np. w osobówce spaliny śmierdzą mniej mają "delikatniejszy" zapach i o jakieś 0,2 nawet spalanie spada, może to że rozpuszcza złogi w ogóle rozpuszcza w paliwie te gęstsze frakcje czyści układ paliwowy paliwo jest lepiej rozpylane no jakieś oddziaływanie jest zauważalne i wychodzi tanio bo na 1000l buteleczka ja to stosuje bardziej jako uszlachetniacz paliwa całorocznie niż na mrozy

#332 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 13:37

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo ile kosztuje ten "uszlachetniacz?

#333 Share simon83

simon83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:57

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo witam posiadam case5120 mam problem z odpaleniem.odpalil po dlugich meczarniach i za chwile zgasl ,a teraz jak sie zapala to nawet dymku nie pusci

#334 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 12:08

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo pewnie paliwo przymarzło, spróbuj tak jak ktoś wcześniej pisał gorąca woda po filtrach polać albo w cieple miejsce gdzieś wstawić

#335 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:11

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo albo suszarka i jedziesz po filtrach dzis ciepło to powinno ładnie puścić

#336 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 luty 2014 - 16:21

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo Filtry, ale również trzeba sprawdzić przewody paliwowe przed filtrami- tam też się zbiera parafina.

#337 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 luty 2014 - 21:40

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo Czy wam też charczą głośniki w agrofarmach ? Od pewnego czasu nie da sie posłuchać w spokoju.

#338 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 02 luty 2014 - 13:26

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo Jarku, u mnie się nic nie dzieje, radia i głośniki montują dealerzy, może masz słabiutkie głośniki w stosunku do radia?

A co do filtrów to wykręciłem oba, wtórny wymieniłem, a pierwotny zagrzałem na piecu i wypłukałem gorącą ropą, zalałem je, wkręciłem, odpowietrzyłem i ruszył :)
Na zimę wymieniałem oba, żeby nie było kłopotów, a nie obyło się bez tego. Ta parafina i tak zostaje w filtrach, nawet przy wysokich temp się nie rozpuści, małe cząstki zostają, masę ich wypłukałem.
a propos niektóre filtry podobno można wyprać? przynajmniej w książce serwisowej wyczytałem, że można powietrzny wyprać, ale nie jestem przekonany do tego, i wole nowy wstawić ;)

Edytowany przez Pestus123, 02 luty 2014 - 13:26.

#339 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:18

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo co do prania filtrów powietrza, to nic nie musisz robić wystarczy w konkretną ulewę popracować tym ciągnikiem, nassie wody tyle że pół filtra mokre, tak w ogóle po ilu mtg wymienialiście te filtry powietrza ja zmieniłem po 1800mtg kupiłem niby oryginały ale te stare wyglądają solidniej jak te nowe,
co do filtrów paliwa, to z mojego doświadczenia wychodzi na to że im mniej paliwa w baku tym lepiej na silne mrozy chyba najlepiej żeby rezerwa się świeciła, polewanie wrzątkiem filtrów fajnie parfina spływa do odstojnika biały taki glut i się rozpuszcza tylko co z tego jak można polewać ukropem i filtry są gorące po odpaleniu po 15 sekundach filtry stają się lodowate, widocznie jest bardzo szybki przepływ paliwa przez filtry do tego jest chłodnica paliwa ale pompa apliwowa jest chłodzona płynem chłodzącym a więc w jakiś sposób zimą te paliwo jest podgrzewane zimą przez płyn gdy ciągnik już się rozgrzeje, mój patent to owszem polewam te filtry gorącą wodą po odpaleniu jeszcze kilka razy, ciągnik pracuje z 15 min w garażu, dopiero ruszam, gdy wskazówka od tem się ruszy to i filtry stają się letnie tak więc myślę że i parafina się rozpuści, najgorzej ruszyć zimnym ciągnikiem, bo po przejechaniu 200m może spotkać nas niemiła niespodzianka, na początku zgodnie z instrukcją starałem się mieć cały bak paliwa i wtedy ciągnik odmawiał posłuszeństwa nawet przy -5stC

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 02 luty 2014 - 21:09

df agrofarm/ same explorer 3/ lamborghini r3evo Jak zima się zaczyna to mają tylko przejściówki, zanim je opróżnia, to już mróz skrzypi, a te wiadomo, mętnienie -5 a blokada filtrów -15, dlatego najlepiej zakupić sobie ropkę jak są wysokie mrozy na zaś. Ja Ci powiem tak, w zeszłym roku nie miałem ani razu problemu. 2lata temu kupiłem w hurcie do -32st. i 200l zostało do następnej zimy, zaczęły się mrozy, wyższe niż w tym roku i nie było najmniejszych problemów, przy -24 dopiero lekko mętniała. Ostatnio pytałem na orlenie mieli do -29, zamierzam już teraz zakupić na następną zimę, żeby nie popełnić błędu jak w tym roku. A jeśli chodzi o rezerwę to masz rację, znowu inne lektury radzą by zalewać do pełna, aby zbiornik się nie skraplał, zwróciłeś uwagę, że zawsze szron jest pod korkiem? ;)
Co do filtrów powietrznych, mam na razie 1100h i jeszcze nie zapaliła się kontrolka, wystarczy dobrze przedmuchać co jakiś czas, ale w tym roku na pewno zmienie. Kabinowy jest za to w gorszym stanie :P i tak wgl dziwie się, że zamontowali je w dachu z tyłu a nie z przodu, tam na pewno łapałyby mniej kurzu...

Edytowany przez Pestus123, 02 luty 2014 - 21:14.

Dodaj odpowiedź