waski082679

Bizon Z056

Polecane posty

waski082679    0

Mam pytanko posiadam kombajn rekord Z056. Podczas dłuższej pracy na polu spada mi ciśnienie oleju, czy to jest coś poważniejszego? Proszę o pomoc

 

Nie pisz posta z włączonym Caps Lockiem!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
posiadam kombajn rekord Z056

 

Zdecyduj się co masz czy supra czy rekorda... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

To chyba oczywiste że w silniku w hydraulice niema nawet wskaźnika.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Pewnie olej sie zbytnio nagrzewa i to powoduje spadek cisnienia, typowa "usterka" z Bizonie. Jedyna rada to jesli lany jest jakis superol to zmienic na turdusa i dołozyc jedna lub nawet dwie chłodnice oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja uważam że to nie szczelność panewek głównych i korbowodowych, z ilu ci do ilu spada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1
To chyba oczywiste że w silniku w hydraulice niema nawet wskaźnika.

 

oFsik - spoko - jestem młody, dopiero się uczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

To ile masz lat? Ja jak miałem 12lat to bizona miałem już dosyć obcykanego.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Mam 16 lat, ale Bizonem interesuję się od momentu jego zakupu przez nas - Kwiecień 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

z jakiego do jakiego ciśnienia spada wartość? (ile jest po zapaleniu a ile przy dłuższej pracy?) przy jakiej temp. wartość ciśnienia spada drastycznie? w naszym bizonie ciśnienie jest dobre puki nie złapie temp. w upalne dni to i ponad 100 skacze olej... dlatego na ten sezon dokładam dodatkową chłodnice oleju bezpośrednio przed chłodniac wody, nowa od bizona jest droga wiec zrobie sobie sam


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

witam ja mam bizona po kapitalnym remoncie i u mnie na zimno 0,6 MPa a w pracy po rozgrzaniu do 80stopni 0,5 lub leciutko poniżej na wolnych obrotach po pracy jest 0,3 dodam że mam 3 chłodnice oleju założone. :P

 

a jeszcze co dodam od dotarcia wykosił z 40 ha i będę go chyba sprzedawał ale tylko dlatego że zdrowie nie pozwala kosić.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

takie cisnienie to norma u mnie tez tak mam bizonek jest z roku 84 ma 2100mtg obecnie kosi 35 ha pszenicy i 15 rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

mam zamiar kupić bizona , ale zastanawia mnie jedna sprawa , po oględzinach i wkreceniu dodatkowego manometru pokazuje na zimnym 2,5 atm. a po zgaszeniu spada do zera w około 5 sekund to nie jest raczej normalne ???? dodam że silnik pracuje malina, nie kopci , nic nie stuka zalany turdusem , bardzo róno pracuje i słychać w pewnym przedziale takie rechotanie typowe dla zdrowego silnika sw 400 , co może być przyczyną ?? prosze o podpowiedzi


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jeżeli chodzi Ci o to, że ciśnienie spada po jakimś czasie to jest normalne w zdrowym silniku.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj