ursus1395

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47

Polecane posty

yacenty    3828

jest jak jest, nie wziałem sobie tego z palca tylko z doświadczenia - w momencie kiedy opona wystrzeliła nigdy przyczepa nie była przeładowana.

taki wpływ na nie ma tylko predkosc i ewentualny dystans, powiedzmy 10km


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@yacenty zgadzam się z Tobą w 100% !!! Tak jest w realu... ciężar + prędkość = nagrzewanie opony a co za tym idzie?? Tak, tak wystrzał :) Miałem tak już kilka razy ale nigdy na krótkim odcinku, zawsze min. 10 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ja zgodzę się z Jackiem. Dla mnie 825/20 mają jeszcze jedną zaletę o której nie wspomniałem wcześniej. Po prostu jak trzeba nimi manewrować po wąskiej stodole czy innym magazynie to puste idzie ręcznie we dwóch ustawić jak trzeba (u mnie niby 2-3 razy w roku taka potrzeba jest ale jest).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

A co ma do tego typ opony jak lekko idzie przyczepa po płaskim utwardzonym terenie?? Ja swoja D732 pustą w stodole sam przestawiam a ma balony. Większe znaczenia ma to w jakim stanie masz piasty i i resztę elementów osi. I jeszcze zobacz jaka jest powierzchnia styku nieobciążonej opony w jednym i drugim typie. Z tych co mam to wiem że bolony nieobciążone stykają się może na 4-5cm Dam Ci przepchnąć Moją 3,5t na kołach 8,25 i zobaczysz jak ciężko idzie, tyle że tam chyba nigdy nikt nie zaglądał do piast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

nam to na balonówkach przyczepa nie pasuje bp jak ze zborzem do dmuchawy to lipa bo nie da razy przez szyber wysypywać a jak na tych 20 kołach jest to bz problemu złaszcza jak jest szyber w burcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aju13    0

jakby wysokie koła były dobre, to by były produkowane do dzisiaj ,teraz wszystkie nowe przyczepy rolnicze są na balonach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

popatrz tylko na jakich :) 20 jesli nie 22,5 cala


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

właśnie - małe kółka ciężko ruszyć a większe jak ruszysz to się toczą bez problemów, dlaczego w autach wraca się do większych felg, kół. skarpeta miala chyba 15stki i coraz częsciej takie widzę w autach.

po prostu duże (wysokie) koła są dobre - popatrzcie na rozrzutniki obornika na zachodzie - koła jak w ciągniku z tyłu.

 

 

@ griga - piasty nasmarowane itp w naszych są na bank tylko że ja nie mam balonówek ale czasem jak widzę jak ludzie nawalą zboża na przyczepę na balonach i chcą to wyrwać z pola to zejdzie im ze 2 razy dłużej (fakt faktem przyczepki mają ciut przeładowane).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A mierzył ktoś powierzchnię styku (po załadowaniu) bo balonówka jest szeroka a ta transportówka ("20") jest wysoka przez co dłuższa mnie się zdaje że maja zbliżone powierznie styku z podłożem. A jest jeszcze jedna różnica balonówki są diagialne a transportówki radialne to też przekłada się na opory szczególnie w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja do swojej D55 będę zakładał 365/80 na 20 on ma cechy jednej idrugiej myślę że powinno byc git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

To jest rozmiar wychodzący z użycia, proponowałbym(jeśli masz je kupować) 385/65/22,5. Na dodatek takie koła są dużo lżejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

najlepiej balonówka ale wysoka i lekko idzie i nie siada. U mnie jest jeden problem po przełożeniu z balonowych na te wysokie jak teraz chodzi w podwójnych burtach to trzeba było strasznie wysokie ograniczniki wstawić bo koła przy pełnej zboża przy ostrzejszym skręcie ledwo wchodzą pod ramę. Faktem jest że nie można już przy takim przeciażeniu przyczepy ostro nie manewrować bo może sie nieźle połozyć ale mac właśnie do tego momentu gdzie koło znajduje sie podczas skretu pod ramą jeszcze jest to w miare bezpieczne. Ciągałem d47 na balonach z takimi nadstawami jak ja mam i 360 miała uuu ostro po garach dawane na ulicy a taki sam zestaw na wysokich to aby sie rozbujać i leci bardzo ładnie. Wiadomo jak górka to też dostaje poczciwa 360 ale już jest całkiem inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja wszystkie przyczepy co miałem na balonówkach a 8.25x20 nie wchodziła bo tarła o rame pod ładunkiem to pozakładałem 8.25x15. tylko trzeba felgi poprzerabiac na 6 dziur i nie strzelają tak jak balonówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

opona wejdzie bez problemu na obrecz 9 cali, tylko czy pozniej zmiesci Ci sie w ramie?

 

jesli ktos ma obrecze jeszcze w rozmiarze 15 cali to polecam opony 8.25x15, bardzo wytrzymale

jesli kogos bardzo interesuje to mozna kupic obrecze 7 calowe i wtedy taka opona osadzie sie jak powinna, bo na 9 calowej bedzie lekki naciag


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zitro    1

Zabieram się powoli za remont d-47 i sam szukam dobrych opon (20). ale ale...Trafiłem na ciekawe ogłoszenie http://allegro.pl/kola-do-przyczep-d-46-d-47-bezdetkowe-17-5cala-tir-i4278755955.html Czy to dobra inwestycja pod nową zabudowe 50+50? I jak z resorami w naszych autosanach? Na około 7t ładowności trzeba chyba dołożyć z 2 pióra na resor? Uświadomi ktoś kto to przerabiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

na pewno beda lepsze i bezpieczniejsze niz 20 na pierscieniu, ale pod taka zabudowe moze warto pomyslec o 19.5


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

U nas przy wysokości burt 80 cm wchodzi 6300 kg owsa.Podkładać piór moim zdaniem nie musisz abyś miał wszystkie gumowe bałwanki.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ta przyczepa nie jest pod takie ładunki,rama pęka i się wygina pod obrotnicą.Pod taki ładunek to lepiej pomyśleć o D-55 albo HL.

Co do kół to mogą być 20" ale radialne.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

7t to bez mała dwukrotna ładownowność tej przyczepy jak będziesz po tyle nią woził po nie równym terenie bruzdy doły na drodze to raz dwa będzei po ramie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

U nas zielona D-47 była kiedyś połamana są w stawione ceowniki.Przy ciężarze 6300kg nic się nie dzieje.W pozostałych planuję zaspawać blachą.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanosho    1

Co myślicie o kolach 19,5 i opony 265/70R19,5 lub 285/70R19,5 ?

Ktoś na forum może już zakładał czy dobrze pasują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanosho    1

rozstaw na tych felgach się zwiększył?

nie ma problemu przy wywrocie na bok?

rama nie opiera się o opony? 

boczna burta jest otwarta swobodnie?

jak sprawują się na podmokłym czy miękkim terenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj