ursus1395

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47

Polecane posty

ursus1395    3

waszym zdaniem jakie lepsze koła są przy przyczepie d 47 a czy d 47 b bo d 47 a ma koła wysokie a d 47b ma balonowe bo po polu do jazdy lepsze balonowe te małałe a po szosie i utwardzonych drogach lepsze podobno te wysokie przy balonówkach felgi pękają podobno jak się zastawy zrobi albo drzewa wiecej naładuje czekam na wasze opinie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

jak dla mnie to i na pole lepsza na wysokich miałem na niskich jak cegłe wozilismy to potrafiła nam na trasie trzy razy pęknąć. teraz i po polu idzie lżej chociaż w podwójnych butach nieźle się te wąskie wrzynają w ziemię ale ogólnie mam je od prawie 15jak nie wiecej lat a wczesniej balonówki i te oceniam za lepsze

 

Błędy!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ja mam dwie D 47 na kołach 8.25-20 i powiem że sprawują się bardzo dobrze, są przy tym bardziej uniwersalne bo można szarpnąć ją na przykład takim Starem a na balonówkach to 100 km z ciężarówką i bieżnika nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja też mam obie na tych wysokich i też uważam że są lepsze od balonowych. Bo wydaje mi sie że przyczepa lżej chodzi na tych i do transportu są lepsze, na pole też żadnego problemu nie widze. Lecz na mokrawej łące np. z balotami potrafią się wżynać. Balonówki tak jak dla mnie to tylko do kiszonki jak by były to by było lepiej bo te wysokie to sie bardzo w pryzme wbijają.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

fakt, że na drogach asfaltowych to balonówki potrafią pękać. Jednak w moim przypadku balonówki są o wiele lepsze bo mam łąki po których na ciękich nie dałoby sie jeździć, a przyczepa praktycznie służy mi do wożenia bel. Do innych celów to mam inne przyczepy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

a terz tak mysle a nawet przyczepy na balonówkach nie morzna ciągać cięzarówką bo to jest jako przyczepa rolnicza w tedy tak słyszłaem morze zle sie dowiedzialem ale mniejsza w to mam takie samo zdani jak wy poazdro dzieki za posty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Niby nie można ciągać, ale to zależy od policjanta/krokodyla jeden się dop ... a drugi nawet nie zauważy ^_^ U mnie w gospodarstwie D 47 chodziła za Starem ponad 10 lat w trasy po Polsce i nie było że boli, ludzie tam gadali że niby łożyska inne itd. ale było okej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

igoras muwisz dobrze zalerzy od policjanta niektóry sie nie szczai a niektóry to do wszystkiego sie przyczepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
waszym zdaniem jakie lepsze koła są przy przyczepie d47a czy d47b bo d47a ma koła wysokie a d 47b ma balonowe bo po polu do jazdy lepsze balonowe te małałe a po szosie i utwardzonych drogach lepsze podobno te wysokie przy balonówkach felgi pękają podobno jak się zastawy zrobi albo drzewa wiecej naładuje czekam na wasze opinie!!
małe sprostowanie

AUTOSAN D47A - cięzarowa, samochodówka Vmax=60km/h

AUTOSAN D47B - ciężarowa - rolnicza Vmax=30km/h (chyba)

takie jest założenie i jedną w drugą idzie zamienić.

więc D47B może mieć koła 825/20 :)

nie sugeruj się literką po cyfrach - nie zawsze odzwierciedlają one koła jakie są założone.

 

stryjek ma dwie D47 - obie pierwotnie rolnicze (oryginalnie na 825/20, później jedna przerejestrowana na samochodówkę a teraz znowu obie rolnicze - obie na 825/20 i to jest wg mnie najlepsze ogumienie do tej przyczepy

Zresztą D46 mamy też na 825/20 a "szóstkę" na dziewięćsetkach.

Jedynie rozrzutnik i jednoosiówkę mamy na balonówach :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja mam w swoich przyczepach tak zwane 20 ale planuje zmienić w jednej na balonówki ponieważ na niektórych niskich łąkach robią konkretne koleiny gdy są załadowane belami sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Ja od zawsze miałem balonówki i jestem bardzo zadowolony. Przyczep używam wyłącznie rolniczo z ciągnikiem i w wywrotce opony wymieniłem po 23 latach a woziła po 5,5t przy ładowności 4t mam też jedną na kołach 20-tkach i jakoś w polu lepiej sprawdzają się balonowe. W transporcie fakt dają większe opory, tylko kto dziś wozi przyczepami?! Ja po raz pierwszy od 5 lat sam wywoziłem pszenicę bo nie chciało Mi się na szybko ładować patelni które podstawia skupujący, a nawozy od wielu wielu lat przywożą Mi pod dom. Więc wg Mnie do wożenia polowego lepsze są opony balonowe, mniej degradują glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

A powiem Ci że szukałem takich kół nie tyle od stara co od GAZ-a 66 felgi są na 6 śrub i nie wiem czy przypadkiem nie taki sam rozstaw jak w d47 ale jakoś nie mogłem znaleźć felg więc temat umarł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

ja mam wąskie 20 są dobre i tanie używana z samochodu w eulkanizacji moznaza grosze kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

balony plus zetor z szybka skrzynią - w ciagu 2lat wymieniłem wszystkie 4 opony :) co tylko kawałeczek dalej przy pełnej predkości i opona z detka w strzępach, raz to felge rozwaliło. wczesniej w transporcie 3p czy mtztem takiej akcji nie było przez jakies 20lat

niestety wywrotka bedzie na takich chodzic, reszta przyczepy mam na 20 3.5 tonówki na 825, hl 6102 na 900 a ostatnia hlke 6011 to 1250 - zobaczymy jak one beda sie spisywać - wygladaja dosc pokaznie.

Teraz jak miałbym kupowac to raczej na 20 kołach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Sory ale to co ty za opony kupujesz? Raz to trzeba sprawdzić do jakiej prędkości przystosowana jest albo dwa kupić z większą ilością płucien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

opony były takie standardowe balony, niestety one nie lubia prędkości 40km/h czy nawet ciut wiecej - ja już wiem ze z ta przyczepa nie mozna jezdzic w trase zbyt szybko - dla niej 30 to max co moze jechac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

No z tym 30 km/h to takie krótsze trasy. Dłuższe to jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Moim zdaniem tak zwane ''20'' są lepsze,przyczepy idą lżej natych kołach no i nie boją się ładunku w przeciwieństwie do 'balonówek'' :) które lubią wystrzeliwać.

Balonówki są dobre dla rolnika który przewozi nie zbyt wielkie ładunki , nie za szybko i dobrze napompowanymi kołami. :)


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Sumując można stwierdzić że 20 są dobre na utwardzone drogi i do szybkiego i dalekiego transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

wiesz, ja na swoja 4tonówke sypie po 6 i ciut wiecej ton i jakos to jezdziło - pod jednym warunkiem - POWOLI, jak tylko złapie wiatr w zagle to nie wazne czy ma na sobie 500kg czy ma 3500 to i tak jest niemal pewne ze wystrzeli


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Jacek nie zgodzę się z Tobą że balonówki przy większej prędkości strzelają. 3P jedzie ok 30km/h i dopiero po 23 latach i ładowaniu ok 5,5t strzeliła jedna. A co do ciągania ciągnikiem z prędkością 40km/h to też można ale wtedy trzeba już się pokusić o zakup opony z indeksem prędkości 40 km/h LINK bo z tego co wiem to większość sprzedawanych u nas ma indeks jedynie do 30km/h więc przy przeładowaniu i większej prędkości grzeją się i pękają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj