Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47

65 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 24 luty 2009 - 10:31

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 waszym zdaniem jakie lepsze koła są przy przyczepie d 47 a czy d 47 b bo d 47 a ma koła wysokie a d 47b ma balonowe bo po polu do jazdy lepsze balonowe te małałe a po szosie i utwardzonych drogach lepsze podobno te wysokie przy balonówkach felgi pękają podobno jak się zastawy zrobi albo drzewa wiecej naładuje czekam na wasze opinie!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 Dzisiaj, 08:51
  •  

#2 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 24 luty 2009 - 11:47

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 jak dla mnie to i na pole lepsza na wysokich miałem na niskich jak cegłe wozilismy to potrafiła nam na trasie trzy razy pęknąć. teraz i po polu idzie lżej chociaż w podwójnych butach nieźle się te wąskie wrzynają w ziemię ale ogólnie mam je od prawie 15jak nie wiecej lat a wczesniej balonówki i te oceniam za lepsze

Błędy!

Edytowany przez krolikNH, 25 luty 2009 - 19:40.

#3 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 luty 2009 - 12:15

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 Ja mam dwie D 47 na kołach 8.25-20 i powiem że sprawują się bardzo dobrze, są przy tym bardziej uniwersalne bo można szarpnąć ją na przykład takim Starem a na balonówkach to 100 km z ciężarówką i bieżnika nie ma :)

#4 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 24 luty 2009 - 12:29

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 Ja też mam obie na tych wysokich i też uważam że są lepsze od balonowych. Bo wydaje mi sie że przyczepa lżej chodzi na tych i do transportu są lepsze, na pole też żadnego problemu nie widze. Lecz na mokrawej łące np. z balotami potrafią się wżynać. Balonówki tak jak dla mnie to tylko do kiszonki jak by były to by było lepiej bo te wysokie to sie bardzo w pryzme wbijają.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#5 Share marex

marex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 24 luty 2009 - 12:51

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 fakt, że na drogach asfaltowych to balonówki potrafią pękać. Jednak w moim przypadku balonówki są o wiele lepsze bo mam łąki po których na ciękich nie dałoby sie jeździć, a przyczepa praktycznie służy mi do wożenia bel. Do innych celów to mam inne przyczepy :)

#6 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 luty 2009 - 13:01

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 a terz tak mysle a nawet przyczepy na balonówkach nie morzna ciągać cięzarówką bo to jest jako przyczepa rolnicza w tedy tak słyszłaem morze zle sie dowiedzialem ale mniejsza w to mam takie samo zdani jak wy poazdro dzieki za posty!!

#7 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 luty 2009 - 13:14

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 Niby nie można ciągać, ale to zależy od policjanta/krokodyla jeden się dop ... a drugi nawet nie zauważy ^_^ U mnie w gospodarstwie D 47 chodziła za Starem ponad 10 lat w trasy po Polsce i nie było że boli, ludzie tam gadali że niby łożyska inne itd. ale było okej :)

#8 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 luty 2009 - 13:19

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 igoras muwisz dobrze zalerzy od policjanta niektóry sie nie szczai a niektóry to do wszystkiego sie przyczepi

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 luty 2009 - 18:08

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47

waszym zdaniem jakie lepsze koła są przy przyczepie d47a czy d47b bo d47a ma koła wysokie a d 47b ma balonowe bo po polu do jazdy lepsze balonowe te małałe a po szosie i utwardzonych drogach lepsze podobno te wysokie przy balonówkach felgi pękają podobno jak się zastawy zrobi albo drzewa wiecej naładuje czekam na wasze opinie!!

małe sprostowanie
AUTOSAN D47A - cięzarowa, samochodówka Vmax=60km/h
AUTOSAN D47B - ciężarowa - rolnicza Vmax=30km/h (chyba)
takie jest założenie i jedną w drugą idzie zamienić.
więc D47B może mieć koła 825/20 :)
nie sugeruj się literką po cyfrach - nie zawsze odzwierciedlają one koła jakie są założone.

stryjek ma dwie D47 - obie pierwotnie rolnicze (oryginalnie na 825/20, później jedna przerejestrowana na samochodówkę a teraz znowu obie rolnicze - obie na 825/20 i to jest wg mnie najlepsze ogumienie do tej przyczepy
Zresztą D46 mamy też na 825/20 a "szóstkę" na dziewięćsetkach.
Jedynie rozrzutnik i jednoosiówkę mamy na balonówach :)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:21

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 Ja mam w swoich przyczepach tak zwane 20 ale planuje zmienić w jednej na balonówki ponieważ na niektórych niskich łąkach robią konkretne koleiny gdy są załadowane belami sianokiszonki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:43

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 Ja od zawsze miałem balonówki i jestem bardzo zadowolony. Przyczep używam wyłącznie rolniczo z ciągnikiem i w wywrotce opony wymieniłem po 23 latach a woziła po 5,5t przy ładowności 4t mam też jedną na kołach 20-tkach i jakoś w polu lepiej sprawdzają się balonowe. W transporcie fakt dają większe opory, tylko kto dziś wozi przyczepami?! Ja po raz pierwszy od 5 lat sam wywoziłem pszenicę bo nie chciało Mi się na szybko ładować patelni które podstawia skupujący, a nawozy od wielu wielu lat przywożą Mi pod dom. Więc wg Mnie do wożenia polowego lepsze są opony balonowe, mniej degradują glebę.

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:54

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 Dopasujcie koła od Stara 660 i pogodzicie jedno z drugim

#13 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2009 - 20:13

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 ja mam założone 1100x20 i jest git,

#14 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:26

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 A powiem Ci że szukałem takich kół nie tyle od stara co od GAZ-a 66 felgi są na 6 śrub i nie wiem czy przypadkiem nie taki sam rozstaw jak w d47 ale jakoś nie mogłem znaleźć felg więc temat umarł....

#15 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 luty 2009 - 20:34

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 ja mam wąskie 20 są dobre i tanie używana z samochodu w eulkanizacji moznaza grosze kupić

#16 Share aju13

aju13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:04

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 ja też mam balonówke i nienarzekam

#17 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:58

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 wszystko zależy od zastosowań właściciela i na jakich terenach je stosują

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 luty 2009 - 22:35

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 balony plus zetor z szybka skrzynią - w ciagu 2lat wymieniłem wszystkie 4 opony :) co tylko kawałeczek dalej przy pełnej predkości i opona z detka w strzępach, raz to felge rozwaliło. wczesniej w transporcie 3p czy mtztem takiej akcji nie było przez jakies 20lat
niestety wywrotka bedzie na takich chodzic, reszta przyczepy mam na 20 3.5 tonówki na 825, hl 6102 na 900 a ostatnia hlke 6011 to 1250 - zobaczymy jak one beda sie spisywać - wygladaja dosc pokaznie.
Teraz jak miałbym kupowac to raczej na 20 kołach

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#19 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 24 luty 2009 - 22:38

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 Sory ale to co ty za opony kupujesz? Raz to trzeba sprawdzić do jakiej prędkości przystosowana jest albo dwa kupić z większą ilością płucien

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 luty 2009 - 23:00

jakie lepsze koła przy przyczepie d 47 opony były takie standardowe balony, niestety one nie lubia prędkości 40km/h czy nawet ciut wiecej - ja już wiem ze z ta przyczepa nie mozna jezdzic w trase zbyt szybko - dla niej 30 to max co moze jechac

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com