Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 luty 2009 - 13:21

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Co do pługa to kup droższe to zpbaczysz że jest 100% lepsze. My kupiliśmy pług 4-sibowy i to był najtańszy (nowy) to wykonany z takich felernych materiałów że po pierwszym roku odkładnia widać że się wytarła, a lemiesze to całkiem do du... Ojciec pojechał do sklepu i kupił za dwa razy taką cene (chciał zobaczyć czy będą lepsze) i okazało się że bez porównania. Morał z tego taki że CENA IDZIE RAZEM Z JAKOŚCIĄ i niech nikt nie zapszecza :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Dzisiaj, 00:11
  •  

#22 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 25 luty 2009 - 13:37

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku odkładnie miałem kupowane kiedyś na jarmaku i lerzały tak z rok to jak remontowałame 5 lat temu plug to dzisiaj chodzą a lemiesze to cięzko dobre dostać unas robili ludzie jak pracowali na kolei to z resorow od wagonow to nie do zdarcia a jak w sklepie kupilismy lemiesze to niby grube a felerne ze szok no wsumie masz racje z tym moralem!!

#23 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 25 luty 2009 - 15:39

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku A może wrócicie do tematu?? Lemiesze do pługa raczej są mało związane z tematem dorabiania łańcuchów do rozrzutnika - nieprawdaż??

#24 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 luty 2009 - 15:42

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Sory to miało tylko na celu że cena materiału idzie w parze z jakością.

#25 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 25 luty 2009 - 17:44

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku a czemu go przepraszasz za co za te trzy posty dodalismy

#26 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 25 luty 2009 - 20:38

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Ile wam wytrzymują łańcuchy???
Sąsiad wymieniał w tamtym roku ale miał je już ładnych parę lat...
3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

#27 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:16

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku my may od początku lancuchy ten rzoutnik z fabryk z nimi wyszedł w 86 jak sie nie myle
coś takiego

#28 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 26 luty 2009 - 12:58

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Ja mam w swoim od nowości ale nie ma o czym mówić bo to 1996 rocznik.

#29 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 luty 2009 - 13:05

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Ja mam założone nowe łańcuchy. Stare były za bardzo wyciągnięte już (skracałem je kilka razy). Oryginalne pracowały ponad 20 lat.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#30 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 26 luty 2009 - 14:57

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Ja tez miałem cały czas te od nowości 3-4 lata temu zmieniłem i nowe sie po 2 latach tak powyciągały że szok :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2009 - 16:02

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku U mnie w 3,5t na długich lisztwach przez ponad 20 lat były stare łańcuchy i się wycierały ale nie wyciągały, wymiana na nowy łańcuch i się okazało że po 4 latach prawie wszystkie uszy obgniły i się lisztwy urywały, więc kupiłem nowy łańcuch rok temu i narazie spokój.
A tak w temacie to przynajmniej co 2gi rozrzutnik ruszyć 4ry litery z ciągnika i wygarnąć widłami to co się nazbierało na tylnej ścianie pod podłogą po wytrzęsieni i nie będzie problemu, oraz w rozrzutnikach 1no osiowych tak ustwaić rozrzutnik żeby przód był wyżej niż tył lub chociaż wyposiomowany bo jak taśma ma pchać pod górę to też szybciej się zużyje

#32 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 26 luty 2009 - 18:31

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Ja też już kilka ogniw wyciąłem bo się wyciągnęło ale na nowych chodzi od nowości. Wyginają wam się listwy kiedy zrzucacie ziemniaki??? U mnie ziemniaki podchodzą pod łańcuch i kilka zawsze się powygina jak się nie pilnuje.

#33 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 26 luty 2009 - 18:44

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku ja miałem jdnoosiowy czarnabiałostocka dwoma łańcuchami i wyginało ale on juz był tak dojechany że lepiejbyło drugi kupić. Kupilismy ciut dłuzszy rozzutnik ale na 4 łańcuchy i te krutkiw bwlki nic sie nie gnie. jeden bład co zrobiłem to jak sprzedawałem tamten mogłem adaptery przełozyc bo ten mam na jeden wałek tamten był na dwa i duużo wyzszy ten mam żeby poostrzone ładnie rozdrabnia ale nie moge wysoko czuba połozyć bo jest niski

#34 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:36

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Wyciąganie łańcucha nie zalerzy od położenia rozrzutnika (przód w dole) bo tak aż tak szybko nie idzie taśma. W moim 4,5 t i tylko 2 łąncuchy (3 razy skracone) przydałby się nowy łańcuch bo wyciąga się już za szybko ale to też moja wina ładowało się aby pod poprzeczkę od adaptera weszła i najszybszy bieg (w ciągniku) i posów wtedy to taśma rozciągała się szybkoo i jeszcze na górnym wałku adaptera w zębatce poszły 3 zęby i oczywiście reszta poprzeciągana postanowiłem zwolnić. A listwy to się gną bo są zuzyte i zgnite ale też mogą o coś chaczyć

#35 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:54

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Zahaczają o podchodzące pod nie ziemniaki. Łańcuch się napręża i wtedy listwy się wyginają.

#36 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 luty 2009 - 21:37

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku a złaszcz przy wożeniu kukurydzy na kiszonkie sie wyginają listwy bo przy dużych zastawach to jednak jest ciężar

#37 Share bzyku123456

bzyku123456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:19

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Właśnie te ciężary są najgorsze, przy oborniku nigdy się tak nie zaginają. Przy kukurydzy jeszcze posów taśmy czasem przepuszcza bo za ciężko ma :)

#38 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 16:02

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku to można zamknąc ten temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 24 marzec 2009 - 14:24

Łańcuchy na podłodze w polskim rozrzutniku Ja mam pojedyńczy i jest wporządku czasami się taśma wyciąga i przeskakuje łańcuch przeskakuje lecz to normalne na 25 letniego rozrzutnika na w takich przypadkach lepsza jest taśma podwójna :)
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p