Apista

Podnośnik, lewarek

Polecane posty

seweryn20    825

O widzisz. Właśnie o to mi chodziło. Żeby takie cos było dostepne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W linku masz to niby niedostępne, ale są podane wymiary tylko ja bym założył cieńszy oring zamiast tego 8*2,5 ( bo strasznie ciężko wszedł i po ponownym rozebraniu okazało się że mimo smarowania przed złożeniem minimalnie się obciął).

 

Ale bez najmniejszego problemu dostaniesz to w sieci sklepów ALFA http://www.alfa-pl.com

 

K-324 - 5T

K-320 - 8T


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Ten jeden to troche drogi, poza tym po co ci 30 ton? Na kolei pracujesz? ...

walnałem błąd w linku - chodziło mi o podnośnik 3,5 tony a nie 30ton ;)

poszukiwania trwają dalej ;)

Myślę że 3,5 lub 5 ton mi starczy no i zakładam naprawę starego podnośnika aby mieć oba bo podobnie jak Ty uważam że nowy nie wytrzyma tyle co stary tylko nie wiem czy uda mi sie stary podnośnik naprawić a muszę mieć jeden sprawny bo sezon przeglądów zaraz rozpocznę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeden sprawny w takim okresie to i może być, ale w okresie prac uważam że 1 sprawny to troszkę mało (zawsze może się zrobić niesprawny).

 

Ja aktualnie mam sprawne 4: 2*5T i 2*8T nie licząc mechanicznych 2 (w tym 1 kolejowy).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ogólnie sprawnych lewarków to mam 2 bo było 3 ale poszła w jednym zębatka (4 lewarek też jest w każdej chwli do pożyczenia ale nie jest mój). Tylko jeden jest trochę mały i tylko mechaniczny choć jak robiliśmy przód w ciągniku to się przydawał. Obecnie chcę mieć 2 pewne bo coraz więcej gratów na podwórku i może się okazać że jeden nie styknie.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lewarek mechaniczny taki jak mam coś na zasadzie śruby rzymskiej, jest nieraz idealny do zabezpieczenia hydraulicznego (bo mechanicznemu bardziej ufam), ale najpewniejsze są drewniane kanciaki.

 

 

A może coś takiego sobie sprawić:http://allegro.pl/podnosnik-hydrauliczny-prawie-nowy-w-super-stanie-i1915495505.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Mam problem z moim podnosnikiem. Znalazłem go w garażu próbuję podnośnić i nic. Wziołem go rozkręciłem oringi powymianiałem wszystko poczyściłem. Złożyłem zalałem olej ( superol cc) i dalej nie podnosi. Wie któś z was co może być nie tak???? Lub macie jakiś schemat działania takiego podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zaworki sprawne te pod pompką, zawór zwrotny ten co się wykręca aby opuścić szczelny (powinna być tam kulka, bynajmniej w moim takim jest)?

 

Przy dzisiejszych temperaturach olej może być gęsty i ma ciężko zaciągnąć pompka, spróbuj rozrządzić np ON w tym korku musi być otworek (na czas testów wykręć).

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Trochę gęsty olej tam zalałeś. Stosuję hydrauliczne LH ewentualnie płyn hamulcowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

dzisiaj rozbiorę go z powrotem zobacze ten zaworek. A z tym olejem to może i macie racje tam w tym zaworku to ta dziurka co nią zasysa to nie była za dużej średnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolego tez sie z takim meczylem

w tej 'nakretce' powinna byc kulka, jak pisal kolega wyzej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zwyklym olejem silnikowym

dziwna sprawa, kulka powinna swobodnie sie poruszac, a pod ta nakretka masz podkladke miedziana, moze wymien


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radian    0

Co do podnośników to posiadam 3 szt. prod. Liftex 30t, i 2 po 25t. polecam firmę, bo pracując na nich z 5 lat do wymiany były tylko części zew. pompki - ale to z mojej winy oraz uszczelnienie dużego tłoka. Można ładnie rozłożyć na części i naprawić. Cena ok i masywne wykonanie, jedynie mogę się przyczepić do rurki - osobiście zmieniłem na porządny pręt a oryginałem jedynie opuszczam na dół.

30 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wszystko zależy jak ma zbudowane zaworki, jeżeli na sprężynkach to będzie działał tylko do korka wlewu musisz podłączyć zbiornik z olejem, jeżeli zaworki działają "grawitacyjnie" to nie ma takiej możliwości..

 

Gdzieś w sieci było zdjęcie lewarka który pracował do góry dnem właśnie z zewnętrznym zbiornikiem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj