Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2009 - 09:05

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego My staramy się sami remontować to co umiemy a jak nie to mechanik <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Dzisiaj, 17:07
  •  

#42 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 10:16

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego moj wujek jest samoukiem na poczatku jak mial sprzety to podgladal jak mechanicy to robia a teraz robi sam wszystko z kuzynem i czasem ze mna jak jestem u nich .. kuzyn jzu tez sie nauczyl a zaden z nich nie jest mechanikiem .. nawet jakies 2 lata temu robilismy kapitalke w MFie255 a tak to przeglad Bizona przed sezonem prasy itp..

#43 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 10:48

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja naprawiam to na tym co się znam i co wiem jak naprawić a jak są jakies wieksze awarie to już się nie pcham do nich tylko po mechanika dzwonie <_< ale nie mam ich dużo i jest dardzo dobrze jak narazie <_<
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 11:50

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego jestem po samochodówce,uczyłem się na volwach F89,F12,w latach końca 80,i nie widzę powodu żeby płacić mechanikom i po nich poprawiać.pompy wtryskowe daje robić,tylko dlatego bo nie mam maszyny,wtryski ustawiam sam.naprawy główne,skrzynie,mosty,hydraulika,oprucz elektroniki,bo elektrykę zrobie.

#45 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 13:58

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja naprawiam sam min. dlatego, że kilka lat temu najlepszy mechanik w okolicy robił mi wzmacniacz momentu w u-1014. rozbierał ciągnik 2 razy i nie naprawił tylko za 2 razem go zablokował. Skasował prawie 2 tys. i nic nie uczynił.
Ja rozebrałem 3 raz kupiłem nowe części (ok 1400 zł) i już 4 rok ciągnik śmiga, a wzmacniacza używam bez przerwy.
Jedynie pompe wtryskową wożę do pompiarza, a wtryski reguluje sam.
Skończyłem liceum gastronomiczne i policealne studium rolnicze, mechaniki uczyłem się sam na własnych błędach, ale po podliczeniu stwierdziłem że mniej mnie to kosztuje niż mechanicy, a jeszcze czasami można zarobić remontując komuś maszyne.
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#46 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 19 lipiec 2009 - 13:58

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego u nas tez sami, remonty silników skrzyń biegów, i ogólnie mechanik rzadko nas odwiedza <_< i jak narazie wszystko chodzi dobrze. Ojciec jest po technikum mechanizacji rolnictwa a ja sie dopiero ucze <_< ale juz silnik c330 sam rozbiorę(tuleje, tłoki) mamy tokarnię, frezarkę poziomą to sobie radzimy
MTZ 80
URSUS C-330

#47 Share Rolnikna102

Rolnikna102

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 15:27

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego u mnie sasiad c-330 i c-360 w głowie cały ma nie patrzy do katalogów w główce ma i t-25 tez ale inne czasami musi w innych markach zaglądać do katalogu

#48 Share malek2312

malek2312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 22:43

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego mechanika u mnie na podwórku nie było chyba że sąsiad czegoś potrzebuje

#49 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2009 - 18:44

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego jak sie ktos zna na rzeczy to czemu nie np. ja wszystkie naprawy przeprowadzam z tatkiem i dobrze sie na współpracuje :D

My siejemy, a Bóg daje plony.

#50 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 18:55

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego A mój tatko ma dwie lewe łapki do wszelkich napraw-pomoc w jego wydaniu polega na rzucaniu słowami na ka-,na cha i na d*pa :)-ale za to przy okazji uważa że np. naprawa podnośnika w Zetorze powinna trwać max.2 no może 3 godziny :) (oczywiście pracując samemu )-a spróbujcie w pojedynkę podnieść tzw.czapkę-powodzenia-no ale dzięki takiemu podejściu do sprawy wykształciłem w sobie niezwykłą wprost smykałkę do samodzielnej naprawy maszyn :D-czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 lipiec 2009 - 18:57

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego My też drobne naprawy robimy sami ale jak czegoś nie możemy sami zrobić to prowadzimy do mechanika. Np. hamulce w 3p nie dadzą nam się odpowietrzyć to za parę dni zaprowadzimy go do mechanika. Przy okazji światła podłączy bo nie wiem jak podłączyć kable w tym złączu pod siedzeniem.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#52 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 19:24

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego U nas wszystko we własny zakresie od mechaniki po prostą elektryke w ciągnikach, kombajnie.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#53 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2009 - 11:01

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ojciec remontuje sam, u nas mechanicy chca duzo kasy, a nic nierozumią
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#54 Share misio3p

misio3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 18:36

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Mój tata naprawiał Ursusy na gwarancji w POM-ach więc c-330 c-360 c360 3p i licencyjne MF więc mechanik nie potrzebny

24 VII 2008r. - 24 VII 2016r. - osiem lat na AgroFoto ;)

#55 Share Domin902

Domin902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze!!!
    Bizon!!!Ursus!!!

Napisany 03 sierpień 2009 - 19:09

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Mój ojciec dużo wie na temat napraw maszyn rolniczych ale gdy ma coś rozbierać to musie nie chce.
No ale na szczęście ja uczę się w zawodzie mechanika tylko że niestety za samochodowego bo warsztatów u nas gdzie naprawiają ciągniki jest mało i nie mogłem nigdzie dostać praktyk ale jestem ambitny i myślę że pomału jakoś dotrę do celu żeby naprawiać sprzęty rolnicze.
Powiem wam że jest dużo wspólnego miedzy mechaniką samochodową a rolniczą dużo czytam książek o naprawach dam rade :(
Teraz robię silnik w kosiarce spalinowej którą dostałem od kuzyna.Stała dwa lata na dworze i naleciało wody przez gażnik do silnika.Jest troche pordzewiała itp. po prostu robię kapitalke hehe miejmy nadzieje że się uda!!!
A przy okazji do wszystkich użytkowników AF z wielkopolski nie wiecie o jakimś dobrym fachowcu od ciągników itp z okolic Leszna???
Kierownicę ujął w dłoń, Przeżegnał się, beret na skroń, W stacyjce kluczyk raz i dwa, I spalin kłąb i silnik gra. Już na polu za łanem łan, I wykonany za planem plan. A w sercu radość albo gniew. Słoneczko mu gdzieś zza drzew!!!

#56 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 10:15

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Tato robi wszystko sam, bo, jak już wspominałem, pracował w PGR'owskim warsztacie, a tam nabrał wiele doświadczenia. Polskie maszyny nie mają przed nim tajemnic, z zachodnimi trochę gorzej, bo to inne technologie jednak są, ale troche poogląda, trochę podpyta i już wie jak to działa. Jednak, mając mechanika w gospodarstwie można wieeele zaoszczędzić.
Dostawcą mocy jest...Case

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 21:08

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego My z ojcem to co potrafimy naprawiamy sami ,ponieważ na mechanika trzeba czekać no i zawsze się $ zaoszczędzi :) ,no chyba że jakaś poważniejsza awaria to wezwiemy mechanika :)

#58 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 00:09

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja to chętnie oddał bym do mechanika , ale problem to ze same paproki, wrecz szlag mnie trafia gdy nie zrobi dobrze, i co poprawki jechac dzwonic , przestój iproblemy a czara sie przechyla bo wszyscy sa niesłowni Oddałem ostatniemu niby najlepszemu którego jeszcze nie sprawdziłem do Naprawy Fendta 612. Robił go 6 miesięcy !!!!!!!!!! i juz nie miałem sposobu zeby go pogonic, całkowita nieodpowiedzialnosć. Druga sprawa nie naprawił wszystkiego dobrze, kilkakrotnie problemy i uszkodzone kolejne elementy przez jego błędy. Najgorsze ze na po miesiacu uzytkowania podczas siewu rzepaku zauważyłem ze wyleciał olej ze skrzyni. Mechanik zmieniał olej i nie dokrecili korka. Straciłem 50 l drogiego oleju. Po rozmowie z nim stwierdził ze to nie jego wina, inne usterki nienaprawione to stwierdził że :"A kto wiedział że to tak trzeba było" Mechanicy sa nieodpowiedzialnii mozna im zlecac proste naprawy w których nie musza myslec i nic nie sp***dolą.

#59 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:17

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego za mechanikiem mozna czekać i czekać a jak juz jest to jeszcze ci go nie zrobi na czas(powie ze do piątku bedzie a przychodzi niedziela i jeszcze nie zrobiony) duzo się zaoszczędzi i człowik się na tym uczy :lol: dwa razy byłem przy kapitalce silnika i powiedziłem ze teraz sam sobie zrobię :)skrzynie w 360 roboiłem z wujem przedtem  skrzynie w majorku robiliśmy tez sami nic trudnego tylko pamietać co i jak było :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 18 styczeń 2010 - 22:35

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja z ojcem zawsze naprawiamy sami ale tak naprawdę nie było co naprawiać bo jumz wogóle się nie psuje :)moim zdaniem wolę sam naprawiać bo jestem z zawodu mechannikiem niż dawać do jakiegoś warsztatu i nie wiadomo czy oni to dobrze wszystko zrobią czy coś nie zakombinują np.z częściami bo wiadomo polak potrafi :lol: jak sam zrobisz to wiesz że to siedzi nowe i dobrze złożone

Dodaj odpowiedź