Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 23 luty 2009 - 22:59

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Wszystko co sie popsuje to naprawiam sam. W większości mam maszyny mało skomplikowane więc...
A dla czego? A no z prostego powodu, otóż wychodzi to napewno taniej i jeśli sam to zrobię to wiem co mam i jak jest zrobione a jeśli coś s....e to mogę mieć pretęsje wyłącznie do siebie. :)
Druga sprawa, żeby coś naprawić to trzeba mieć czym i to lubić. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Dzisiaj, 09:37
  •  

#22 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 luty 2009 - 08:32

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego To co możemy naprawiamy sami no chyba że nie wiemy ale tak się raczej nie zdarza przez 30lat ciągniki może widziały 3x mechanika C360 remont silnika później po remoncie jak był przeciek na gwarancji zrobili C330M jak zgoniło nakrętkę w skrzyni biegów ojciec nigdy tego nie robił więc wziął mechanika ojciec to podpatrzył i kilku sąsiadom już to robił także myślę że nie jest źle.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#23 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:07

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Też sam naprawiam, ojciec od kiedy ja umiem to wcale nie rusza się do napraw. A czemu bo taniej, lubie to robić (szczególnie poznawać jak to działa). Najlepsze to jest bez katalogu w ciemno rozbieranie bo się rozbierze całą kupę złomu a potem okazuje się że można było tylko 1/4 rozebrać by się dostać do tego co się chciało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#24 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:58

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego U nas też to co potrafimy naprawić to naprawiamy we własnym zakresie , resztę naprawia znajomy mechanik :)

#25 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 24 luty 2009 - 22:08

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego U nas jeszcze nie było ani jedego mechanika wszystko robimy we własnym zakresie z zachodnich sprzętów mamy prasę kombajn i ciągnik . Naj gorszy jest pierwszy raz bo nie wiadomo co tam jest w środku a potem to już z pamięci się wszystko robi :)
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#26 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 21:23

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Sam naprawiam, niemal wszystko, myślę że się na tym znam, jak naprawiam to musi chodzić, tak łatwo nie daję za wygraną, choć zdarzyło mi się zchrzanić sprawę, ale uczę sie na błędach. Chyba że chodzi o kapitalke, to jadę do większego warsztatu gdzie naprawiam to co trzeba z dobrymi fachowcami. Kilka elektrycznych rzeczy nie daję rady naprawić ale potrzebuję tylko więcej czasu wolnego w ciepły dzień aby do tego dojść.
Brakuje mi doświadczenia ale jestem ambitny.

#27 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 18:43

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego My razem z tatą naprawiamy wszystkie usterki w maszynach . Nawet kiedy po raz pierwszy naprawialiśmy skrzynie w zetorze ojciec sie podjął tej roboty było najgorzej rozpołowić bo to trochę inaczej niż w 60 ale się udało nawet we wsi ludzie proszą nas o pomoc przy remątach silnika itp. <_< :)

#28 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 20 marzec 2009 - 14:19

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Co umnię to naprawie a co nie umnię to naprawia mi znajomy mechanik za free.

#29 Share Alex16

Alex16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:-gry
    -piłka nożna
    -napoje%:)

Napisany 20 marzec 2009 - 14:23

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego mój wujek sam wszystko naprawia a ja mu pomagam i przy tym sie uczę

#30 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 20 marzec 2009 - 18:55

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Jeśli chodzi o jakieś drobne naprawy to we własnym zakresie,ale jesli cos poważniejszego to mam znajomego mechanika <_<
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 19:36

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego ja z tatą naprawimy tylko 360, 912 też takie drobne jak mieliśmy 914 to troszkie robiliśmy, ale teraz mamy 1634 i jego napewno sami nie będziemy naprawiać
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#32 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 19:46

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja robie sam w tylko wyjątkowych sytuacjach się po mechanika dzwoni. Najcześciej w żniwa się coś sypnie a jedeny mechanik pracuje na stałe na 1600 hektarach i mowie że non stop się coś sypie przy 25 pojazdach samojezdnych + maszyny. Raz to zakladałem igły w Z-224 i ustawiałem kiedy mają iśc przy jakiej odleglości od tloka bo było przestawione, ciezko bylo łańcuch przeskoczycz, alep oszlo <_< A Całkowicie sam to robiłem zwolnice w C-360 bo coś rumlotało I działa nawet :)
Mój Wladimirec podbija świat

#33 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 25 marzec 2009 - 11:26

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja jak do tej pory sam naprawiałem ;)lecz jak jakaś grubsza robota była w 1997 roku wymiana tłoków i pierścieni to wzieliśmy znajomego który się dobrze zna na tym a jak takie małe poprawki to ja robie ,ponieważ poco wydawać kase na drogich mechaników jak samemu zrobisz tak samo :lol:
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#34 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 11:35

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja sam z teściem. c360. 360-3p, mtz, kombajn,prasa itp od pierdół do kapitalnych remontów silnika, chociaż teraz mamy problem bo rok temu przewróciłem się mtz na bok i już go nie odpalałem a jak teraz chciałem go uruchomić to okazało się, że nawet nie zakaszle i nie wiemy co to jest. Tak sobie myślę, że może olej poszedł na tłoki i je zalał ale nie wiem jutro muszę znowu go rozbierać :lol:

#35 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 13:26

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego ja sam naprawiam 3p i jak coś w 3512 przytuninguję a w nowym nie trzeba na razie grzebać kiedyś jak mój stary jeszcze 3p dawał czadu to mu korek na bloku wyskoczył a u nas takie sklepy że 2 miecha ntego korka szukałem a kosztował 2 zeta hehe ale ile rozbierania perka było bo pży baku i dojścia nie było a jak w serwisie lambo znajomemu pomagałem to była inna rozrywka ale wiele się nauczyłem no i poznałem trochę elektrykę w tych ciagnikach
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#36 Share Chudy44

Chudy44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 19:54

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Jest na s 5 chłopa w domu dwóch po mechanicznej szkoole ojciec ma duze doswadczenie w remontach od 85 roku siedzi w własnym transporcie a sprzety wtedy nie dopisywały Jelcz itp brak czesci i wiecie ;) wszystkie sprzety naprawiamy w domu zaden mechanik jest nam nie potrzebny mamy c 330 zetora 7011 i MF 3080 oraz kombajn claas mercator 50 tej zimy zeby nie przesadzac wymienilismy 35 łozysk w kobajnie poreszta lubimy pogrzebac w naszych sprzetac i patrzec potem jak smigaja bez zadnych problemów o pozdr

#37 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 20:08

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego u nas w domu bracia naprawiaja. Zreszta nie ma sie co psuc narazie. Jedynie co to pompa paliwa byla w regeneracji, i caly korpus podnosnika w zakladzie.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#38 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 30 marzec 2009 - 20:11

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego A jak tam z jakością napraw przez mechaników ??? bo u nas to rózne cyrki bywały np powkładali stare części itp ;)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#39 Share grodzioman

grodzioman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 07:08

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego

A jak tam z jakością napraw przez mechaników ??? bo u nas to rózne cyrki bywały np powkładali stare części itp <_<

O kolego.... u nas na warmii w sercu byłych PGRów tro są sami fachowcy. Jeden mi polamal 1614 w pół, drugi z bizona wyrzucil filtry a nowe były w skrzynce, tłukli szyby przednie w 16tkach, zarzynali ciągniki, itp itd... mogę tak wymieniac do jutra. ogólnie to luzik.

a co do tematu: naprawiam sam bądź z pracownikiem. dlaczego: bo to już nałóg czemu: bo nie ma rzeczy nie do zrobienia. A wiecie po czym poznac dobrego mechanika? To taki który jeszcze sam próbuje jeszcze coś wydobyc ze starych części bądź je naprawic, a nie biegnie do agromy po całe podzespoły.... <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 19 lipiec 2009 - 08:48

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego ja tez sam naprawiam ciagniki i maszyny wiem przynajmniej co jak zrobilem i czy wlozylem nowe czesci czy tez podratowalem stare
tylko w wyjatkowych przypadkach wolam mechanika zreszta swietnego fachowca i bardzo taniego a jesli nie wiem jak cos naprawic lub nie znam przyczyny awarii to dzwonie do niego a on przez telefon mi wytlumaczy i jest git

Dodaj odpowiedź