Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego

63 odpowiedzi na ten temat

#1 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 luty 2009 - 22:08

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Witam wszystkich! Ostatnie dyskusje na naszym forum na temat napraw skłoniły mnie do założenia tego tematu. Często rozmawiamy przecież o tym jak przeprowadzić jakąś naprawę, ale bardzo szybko pojawiają się wtedy posty w których są porady o tym, żeby udać się do warsztatów specjalistycznych. Ciekaw, więc jestem czy naprawiacie swoje ciągniki sami i jak się spisują po waszych naprawach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Dzisiaj, 16:19
  •  

#2 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 luty 2009 - 22:15

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ten temat raczej znajduje się w złym miejscu. Nadaje się prędzej do Hyde Park.
Mój ojciec naprawia ciągniki. Jest mechanikiem zna się na rzeczy i wszystko zawsze ok robi. Oczywiście robi te ciągniki które łatwiej naprawić, bo w tych nowych ciągnikach to tylko serwis może pomóc.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 luty 2009 - 23:04

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja naprawiam sam ciągniki bo się na tym znam i doradzam ludziom i ciągniki po mojej naprawie spisują sie dobrze a jak długo to juz zależy od jakości wykonanych części.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 22 luty 2009 - 23:13

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego ja też naprawiam sam to w ciągniku na czym się znam i mam czym to zrobić,doszedł mi w zeszłym roku ciągnik którego sam nie naprawiam,ale nasze ursusy owszem

#5 Share lukamichal

lukamichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 luty 2009 - 23:19

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja z Tatą naprawiam: ) Kiedyś kupowaliśmy jakieś trupy i robiliśmy opłacało się a teraz to już nie mamy nowe ciągniki które się nie psują no jest 30M ale tez sie nie psuje coś sprzęgło czasem ale to aby podregulować raz raz czasami pójdzie olej na tarcze.

Jeśli chodzi o zajęcia w garażu to bardzo dużo spawamy: )

Pozdrawiam: )

#6 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 23 luty 2009 - 08:03

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja C-330 naprawiam sam to co umie <_<
:D

#7 Share marex

marex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 luty 2009 - 08:15

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Drobne naprawy wykonujemy sami bo po co komuś płacić, jak sie ma możliwości naprawy samemu i można zrobić to o wiele lepiej, a jeżeli chodzi o poważne remonty to już bierzemy zaufanego mechanika i wtedy mu sie pomaga

#8 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 23 luty 2009 - 09:08

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Wszystkie nasze sprzęty naprawiam sam z dwóch przyczyn są to ciagniki krajowe na których sie znam zdarzają sie też naprawy sprzętów ludziom ale tylko w starszych ciągnikach za te bardziej skomplikowane sie nie biore, naprawian sam bo niechce płacić komuś za zrobienie czegoś co sam potrafię wykonać,
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 luty 2009 - 09:45

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Naprawy wykonuje na miarę możliwości warsztatowych, czyli jakieś 90% robie sam. Z prostego powodu - wtedy wiem że coś jest dobrze zrobione. Mam totalny brak zaufania do "mechaników", i to nie bez powodu <_<

#10 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 23 luty 2009 - 10:02

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Drobne naprawy wykonujemy wspólnie z ojcem a duże remonty zlecamy zaufanym mechaniką <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 luty 2009 - 10:02

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego My tez sami naprawiamy swoj sprzet. Tylko grubsze rzeczy tj. szlif tulejowanie dajemy do warsztatu. Jak sam zrobie to wiem co mam a mechaników "fachowców" z PGRu nawet nie wpuszczam do garazu.Kiedys taki jeden nam robił to zawsze było cos nie tak z reszta nie tylko u nas, mówili na niego
"Gwarancyjny" <_<

#12 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 23 luty 2009 - 10:41

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Naprawiam sam, bo bardzo to lubie <_< po drugie ojciec ma dwie lewe do tego, po trzecie mam zaufanie do siebie a do mechanikow poza jednym to nie bardzo, no i nie mam zamiaru przepłacac skoro sam umiem duża wiekszosc rzeczy zrobic sam w warsztacie, zreszta to moje zamiłowanie :lol:
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#13 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 23 luty 2009 - 10:53

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Drobne naprowy wykonujemy w domu, a jak jest coś grupsze czego z ojcem nie potrafimy zrobic to do znajomego i zaufanego mechanika.

#14 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 23 luty 2009 - 12:45

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Ja praktycznie wszystkie remonty przeprowadzam w domu
oprócz kombajnu wszystko jest krajowe
więc z częściami niema problemu
a druga strona medalu to to że mam czym i chce
dobry jest ogrzewany garaż bo zima nie przeszkadza <_<

Opus meum est

#15 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 23 luty 2009 - 13:32

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego C 4011 i C 360 to naprawiam razem z tatą <_<. Ojciec jest po technikum mechanicznym na dodatek kiedyś pracował w POM-ie gdzie rozbierali całkowicie te ciągniki więc w poczciwej "sześćdziesiątce" robimy wszystko :lol:. Gorzej jest z Ursusem 4514, bo ojciec nie zna od wewnątrz tego ciągnika :D. Chociaż drobne naprawy wykonywaliśmy już też sami (na razie nic grubszego nie walnęło). Co do kombajnu to obawialiśmy się, że mogą być trudności z naprawą, ale co może być trudnego do naprawy w JD z początku lat 80tych :D.

#16 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 23 luty 2009 - 13:36

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego co możemy robimy sami a co nie to robi mechanik

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 luty 2009 - 18:30

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Przenoszę <_<

#18 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 23 luty 2009 - 19:13

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego My to co damy radę sami to sami zrobimy a jak nie to do mechanika;]
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#19 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 23 luty 2009 - 19:39

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego Prawie wszystkie usterki i naprawy wykonuje sam lub z ojcem, wolimy sami naprawić gdyż szkoda wywalać kase za robocizne, mechanikom "nie wiara" zrobią "na lipe , aby chodziło" i se policzą kupe kasy. <_<
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 luty 2009 - 19:41

Kto z Was naprawia swoje ciągniki samodzielnie i dlaczego W miarę możliwości i umiejętniści naprawiam sam. A dlaczego? No bo się psują <_< A tak serio to szkoda mojej kasy i czasu mojego nadwornego miechanika na pierdoły.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Dodaj odpowiedź