Skocz do zawartości

Zdjęcie

trzoda a kiszonka

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:41

trzoda a kiszonka jan 2130 powiedz czy w bijaku bez problemu ześrutuję taka mokra kukurydzę na kiszonkę? chciałbym wyprubować ta pasze. napisz cos więcej o tym jak dajesz to świniom z czym mieszasz ile dziennie na sztuke dajesz. Z góry dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
trzoda a kiszonka Dzisiaj, 15:13
  •  

#22 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 22 luty 2009 - 14:16

trzoda a kiszonka Zastanawiam się nad dawaniem trzodzie chlewnej kiszonki z kukurydzy. Daje ktoś z Was?

#23 Share pikuch76

pikuch76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 luty 2009 - 16:12

trzoda a kiszonka Ja daję kiszonkę z liści od buraków i bardzo to lubią. Tylko trzeba powoli je przyzwyczajać od małych porcji. Myślę, że kukurydze kiszoną też możesz dawać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 22 luty 2009 - 16:26

trzoda a kiszonka Ja na twoim miejscu woziłbym taczkę kuku albo coś koło twej masy kupić od jakiegoś rolnika i zobaczyć czy będą jadły a jeśli tak to wtedy bym zaczął robić i zacząć badania jaki jest pryrost itp.

#25 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 22 luty 2009 - 17:49

trzoda a kiszonka Układ pokarmowy świni dobrze trawi włókno zawarte w kiszonkach więc z powodzeniem można podawać jako deser. Moje maciory jedzą kukurydzianą i czują się dobrze. Nie zauważyłem żadnych zmian w czasie ciąży i laktacji. Dostają max dwa wiaderka 10l na 5 sztuk.
all rights reserved

#26 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 luty 2009 - 19:12

trzoda a kiszonka Jak nie zapomnę to wsypie trochę kuku świniom jutro. Zobaczę co na to powiedzą <_<

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#27 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 22 luty 2009 - 19:16

trzoda a kiszonka Ja kiedyś gdy miałem jeszcze świnki to właśnie zawsze gdy przywoziło się dla bydła kiszonkę to zawsze dawało się i świnkom zawsze zjadały do czysta <_<

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 luty 2009 - 19:18

trzoda a kiszonka Tako na zielono to mi jadły. Kiszonki nie dawałem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#29 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 22 luty 2009 - 19:52

trzoda a kiszonka Ja nie próbowałem zielonej , spróbuj jutro z to kiszonko i napisz czy im smakowało <_<

#30 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 luty 2009 - 20:09

trzoda a kiszonka Mi gościu od uboju świń mówił że jak jedzą kiszonkę to potem mięso śmierdzi <_< ale czy to prawda?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 luty 2009 - 22:17

trzoda a kiszonka Połaczone

bullet_black.png

#32 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 23 luty 2009 - 10:30

trzoda a kiszonka Spróbuje za jakiś tydzień, bo wtedy otwieram pryzmę<_<. Dam znać co i jak. Pozdrawiam i dzięki za rady

#33 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 luty 2009 - 10:36

trzoda a kiszonka Ja dziś wsypałem trochę w koryto. W korycie jest jeszcze ospa ale nie jadły. Wszystkie leżały. Jak wsypałem to po chwili 2 sztuki przyszły i jadły <_<

bullet_black.png

#34 Share sdcrisis

sdcrisis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 luty 2009 - 11:12

trzoda a kiszonka CCM to jak najbardziej ale kiszonka z kukurydzy to do bydła a nie do świń...

#35 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 23 luty 2009 - 20:08

trzoda a kiszonka Jak ktoś posiada mieszaną produkcję zwierzęca typu trzoda-bydło a robi kiszonkę z kukurydzy to może się to okazać łatwym sposobem na zaoszczędzenie paszy treściwej dla macior. U nas lochom naprawdę smakuje kiszoneczka - jadły nawet sianokiszonkę :)
all rights reserved

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:54

trzoda a kiszonka Ja im nie będę dawał kuku boi mam i tak jej za mało. Zresztą szkoda dla świń kuku.

bullet_black.png

#37 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:57

trzoda a kiszonka Dokładnie tak lepiej dać byczkom szybciej urosną, lub mućkom więcej mleka dadzą :)

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 luty 2009 - 21:07

trzoda a kiszonka Co do tego mięsa i kukurydzy. Kiedyś miałem około 3t suchego ziarna i mieliłem na ospę świniom. Jak się takiego ubiło to mięso miało inny smak. I nie było lepsze w smaku... Na sprzedaż się tak karmiło ale dla siebie był chowany bez kuku :)

bullet_black.png

#39 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:27

trzoda a kiszonka Nom @andrzej masz świętą rację mięso po QQ takie kijowe jest :D Najlepsze w smaku jest jak świniaka na ziemniakach utuczysz :D
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share robigal

robigal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 11:42

trzoda a kiszonka Słuchajcie najpierw trzeba sprecyzować o jaką kiszonkę chodzi.
1.Kiszonka z całego QQ - jest paszą objętościową i dla tuczników raczej się nie nadaje ewentualnie dla macior.
2.CCM to kiszonka ziarna z osadką, czyli z samej kolby, która nadaje się dla macior i dla tuczników, kiedyś były takie maszyny które zrywały i obierały kolbę.
3. Kiszonka z samego ziarna które zaraz po omłocie rozdrabnia się i w dół z folią można jeszcze polewać zakwaszaczem. Po trzech tygodniach gotowa. Bardzo dobra pasza dla świń tylko kłopotliwa z zadawaniem.

Ja daję kiszonkę z ziarna i nie zauważyłem różnicy w jakości mięsa (smak, zapach, wygląd, mięsność).
Spokojnie do paszy można dodać 30% nawet do 50% kiszonki.