Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Wiercenie studni, wyszukiwanie cieków wodnych metodą radiestetyczną, czyli za pomocą różdżkarzy

32 odpowiedzi na ten temat

#1 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 21 luty 2009 - 12:59

Kopie/kopał ktos z Was studnie? trafiliscie z źródło? Miał ktos z Was stycznosc z różdżkarzami którzy wyszukują cieki? U nas był jeden skasował 400zł za wymierzenie punktu, był drugi skasował 250zł i oboje inne punkty w obrebie gosp wyznaczyli, któremu wierzyć? <_<
Ten jeden to juz wyliczył ile Wody bedzie itd...
  • 0

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama

• Reklama
  •  

#2 vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 21 luty 2009 - 13:19

Ja mam 2 studnie do jednej i do drugiej było 3 różdżkarzy i wszyscy pokazali to samo miejsce (znaczy linie - żyłę wodną) +-0,5metra
Pierwsza to już prawie 20 lat, druga to 4 lata temu, jeden różdżkarz miał papiery z lat 70 chyba i opowiadał o egzaminie na różdżkarza także się chłopaki napocili. Przed przyjazdem dostał odręczną mapkę gospodarstwa i jak przyjechał to miał już narysowane na niej żyły wodne. Co do studni to pomylił się o 3 metry głębokości na której występuje początek i koniec pokładu wodonośnego, poprawnie oszacował jego miąższość.
Niestety Ci z papierami (co prawda teraz nieważnymi) są już "na wymarciu" a ja jak ich szukałem to dowiadywałem się od znajomych.
  • 0

#3 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 21 luty 2009 - 14:22

No tak, a był taki przypadek ze był jeden rózdzkaż wytyczył miejsce, wody nie było, był drugi, wytyczył, wody nie ma, a za odwierty próbne sie płaci...

Jakie głębokie masz te studnie, jaką wydajność mają, tak +/-?
  • 0

Kontakt 661995047

#4 lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • 4449312
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 21 luty 2009 - 18:09

A więc tak: w ubiegłym roku jesienią wierciliśmy studnie jakiś czas wcześniej był u nas różdżkarz taki starszy dziadek wytyczył miejsce i studniarze przyjechali robią próbę zeszli do 40m i wody nie było :angry: i mówią tak że w tym miejscu nie ma sensu dalej wiercić bo nie zanosi się żeby głębiej woda była przyjechał ich szef i dał mi numer do ich znajomego różdżkarza przywiozłem gościa na podwórko pochodził popatrzył wziął w rękę kawałek leszczyny i wskazał miejsce o 30m oddalone od pierwszego odwiertu. Nam się nie chciało wierzyć że tak blisko od tego pierwszego odwiertu będzie woda ale gość mówi że na 100% woda jest i daje gwarancje no to w końcu zgodzilśmy się, następnego dnia od rana zaczęli robić 2 odwiert i w południe już było wiadomo że woda jest <_< gość przewidywał że studnia będzie miała ok 55m i tak jest. Tak więc nie wierzyliśmy w tych różdżkarzy i innych magików ale na własnej skórze przekonaliśmy się że jednak coś w tym jest. Cały problem tkwi w tym żeby trafić na kogoś kto potrafi szukać wody a nie na jakiegoś oszusta.
  • 0
Myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny...

#5 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 21 luty 2009 - 19:14

Trzeba powiedzieć ze jeśli się pomylił koszt odwiertu on ponosi <_<
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#6 rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • 6530595

Napisany 21 luty 2009 - 22:43

3 lata temu studnie kręcił mój ojciec: głębokość 70 m Wody szukało ze dwóch różdżkarzy, miejsca się pokryły. Ale jak studniarz zrobił odwiert próbny, popatrzył i zaczął wiercić o 30 m bliżej (oczywiście za porozumieniem ) powiedział że ten sam pokład i woda będzie. No i jest
Teraz zamierzam wywiercić swoją, tylko całkowicie legalnie papiery, pozwolenia itp
  • 0

#7 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 22 luty 2009 - 13:29

Trzeba powiedzieć ze jeśli się pomylił koszt odwiertu on ponosi <_<

Taaa 30-35zł z metra, jak byś zrobił próbny na 80m to 2400zł masz w plecy
A ja tam przekonałem się ze nie ma co im wierzyć, gość psychologie dobrze umie i wmawia ludziom głupoty, a ludzie zafascynowani łykają to, a z wodą to jest jak się uda, przeważnie znajdzie i kasę bierze....

Moze i są ale to jeden na milion a nie tak jak do nas przyjechał jeden z jednego regionu a drugi z innego i niby wody szukali

@lukas, w adresie masz ,,centralna polska" z kad dokładniej jestes?
  • 0

Kontakt 661995047

#8 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 22 luty 2009 - 17:38

Marcin nie ja tylko różdżkarz. Przychodzi wskazuje miejsce wiercenia a jak che kasę mówisz ze najpierw próbny odwiert. Jeśli wody nie będzie to on płaci za odwiert <_<
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#9 oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1775 postów
  • 24926566

Napisany 22 luty 2009 - 18:08

Różnie to z nimi jest. Wujek kopał studnię zawołał jednego wskazał miejsce wykopali woda była ale przez parę miesięcy a podobno miała się wylewać <_< potem stwierdził że wykopie drugą zawołał jednego potem drugiego i wskazali co innego to wykopał po środku i woda raz jest a raz nie może to przez to że u niego są góry ale woda miała być a niema. Kiedyś różdżkarze byli w programie ''Usterka" może ktoś ma też wyszło nieciekawie. Dobrze że u mnie nie ma problemu z wodą gdzie nie wykopie tam będzie :lol:
  • 0
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#10 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 22 luty 2009 - 19:59

Wiem, wiem Andrzej <_<

W większości na terenie Polski jest tak ze gdzie wykopiesz tam jest, wiadomo ze są takie miejsca gdzie nie ma i właśnie tam różdżkarze sie mylą...
  • 0

Kontakt 661995047

#11 oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1775 postów
  • 24926566

Napisany 22 luty 2009 - 20:03

U mnie to mają raj różdżkarze gdzie nie pokarze to i tak będzie dobrze i nikt się nie przyczepi. A może wy kiedyś próbowaliście biegać z tym kijkiem moja ciocia urwała kiedyś z drzewa patyka pochodziła i coś tam ciągnęło do ziemi <_<
  • 0
Zetor is power
power is Zetor

#12 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 22 luty 2009 - 20:13

Koleeego... a Myślisz ze nie biegaliśmy z tym <_<

Ten pierwszy co był to z gałązki miał różdżkę i potem chodziliśmy z nią to w niektórych miejscach ciągnęło (dobrze ze było ciemno i sąsiedzi nie widzieli :lol: )
Ale czy akurat tam była woda?

A ten drugi co był to miał dwa druciki i one "niby" mu się kręciły, pisze niby bo kuzynek tez sobie zrobił i jak ruszy trochę łokciami to tez mu się kręcą... bez komentarza
  • 0

Kontakt 661995047

#13 oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1775 postów
  • 24926566

Napisany 22 luty 2009 - 20:18

Ja próbowałem i nic <_< a jej jakoś pociągnęło
  • 0
Zetor is power
power is Zetor

#14 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 22 luty 2009 - 20:23

Na wiosnę muszę wsiąść kawałek gałęzi i przejsc się po polu w jednym miejscu. Może odkryje jakieś zdolności w sobie??<_<
  • 0

#15 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1214 postów

Napisany 22 luty 2009 - 21:50

Dawno temu jak nam poskręcało stara studnie to wzięliśmy kolo od rafiaka, rzuciłem w ogródku i gdzie spadło tam chłopy kopali, woda jest do dzisiaj-ale mieszkam nad Wisłą i gdzie nie kopnie to na paru metrach jest woda. W czasie powodzi to się góra wylewa
  • 0

#16 fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 luty 2009 - 10:18

A jakie ceny są u was za wywiercenie 1m????Ja jestem z Opolskiego a dokładnie z okolic Kluczborka i za wywiercenie 1m chcą tutaj 80pln :angry:
  • 0

#17 lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • 4449312
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 23 luty 2009 - 14:42

80zł za metr to chyba taka studnia do podlewania ogródka Ja jesienią płaciłem 300 zł za metr rura 225.
  • 0
Myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny...

#18 rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • 6530595

Napisany 23 luty 2009 - 19:20

U nas wiercił 160 zł za metr rura 160 mm, ale za 8 metrów w żwirze z grubym kamieniem musiał wiercić w żelaznych rurach bo się obrywało- 300 zł za metr

A szukał ktoś z Was miejsca na studnię nie metodą radiestetyczną, a zlecając hydrogeologowi wykonanie badań elektrooporwych. Jeśli tak to jaki tego koszt ?
  • 0

#19 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 23 luty 2009 - 22:24

Szukalismy, szukalismy, powyzej pisze co nie co...

80zł za metr to chyba taka studnia do podlewania ogródka Ja jesienią płaciłem 300 zł za metr rura 225.

u nas 250zł za rure 225 :)
  • 0

Kontakt 661995047

Google

• Reklama google
  •  

#20 wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • 6473822

Napisany 01 marzec 2009 - 20:26

A u mnie studnia ma tylko 10 m i woda jest, tylko studnia nieużywana, a kawałek dalej studnia ma tylko 5m, aa jeden gościu ma nawet studnie w domu
  • 0

Dodaj odpowiedź