Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabezpieczenia przeciw kamieniom

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 22 luty 2009 - 08:51

Zabezpieczenia przeciw kamieniom Mamm pług Unia Grudziądz 3 skibowy i nie wiem czy do zabazpieczen śróbowych kupuje się normalne śruby czy jakieś utwardzone?? prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabezpieczenia przeciw kamieniom Dzisiaj, 02:31
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2009 - 09:08

Zabezpieczenia przeciw kamieniom normalne sruby, tylko mozesz wybrac klase, a niektorzy producenci uzywaja nawet srub z karbem
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 luty 2009 - 09:11

Zabezpieczenia przeciw kamieniom U mnie kolega poprzetykal zebami od rozbijaka tam gdzie sruby powinny isc to polamal rame:D

A tak naserio to daj 10.8 twradosc i bedzie dobrze nie bedize juz zcinalo ci ciagle.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2009 - 09:47

Zabezpieczenia przeciw kamieniom zalezy na ile srub i w jakim miejscu sa one, bo 10.9 moga w krotkim czasie uszkodzic otwory <_<
jesli nie wiesz jakie dac, to lepiej zaczac od nizszej klasy np. 6.8 i pozniej przechodzic do wyzszej, stanac na tej na ktorej da sie normalnie pracowac i tyle :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 22 luty 2009 - 10:08

Zabezpieczenia przeciw kamieniom Poprzednia obrotówka jaką miałem miała zabezpieczenia na 16mm 8.8 . Żeby nie było problemów z usuwaniem urwanych śrub zrobiłem wzornik i nadcinałem je kątówką w miejscach gdzie powinna się urwać. Wtedy śruba po zerwaniu wyskakuje sama nie niszcząc otworów i ma wytrzymałość jak 14-12mm zależy ile się ją skaleczy
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#6 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 22 luty 2009 - 10:57

Zabezpieczenia przeciw kamieniom w rabewerk obrotowym najchętniej używam śrub 8.8, założenie 10.10 zaowocowało zerwaniem korpusów razem z zabezpieczeniem non stop, a śruby 5.8 ścinają się przy wjechaniu w cięższą ziemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 luty 2009 - 11:06

Zabezpieczenia przeciw kamieniom Myśle,że najodpowiedniejsze będą śruby 8.8 tak jak w większości pługów. Ja mam założone jeszcze, niektóre śruby oryginalne i są właśnie 8.8. <_< Trzeba tu jeszcze dodać, że są dwa rodzaje ścinania śrub tzn. ścinane i zrywane.

#8 Share ruwenzori

ruwenzori

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 luty 2009 - 19:41

Zabezpieczenia przeciw kamieniom Twardość 8.8
Mocniejsze - może zaowocować zerwaniem nie tylko śrub zabezpieczających (chyba, że sprzęt jest przystosowany do takowych)
Słabsze - nie, ponieważ wyrabiają otwory (zbyt elastyczne, w momencie przeciążenia nie pękają równiutko lecz "ciągną się")

#9 Share Pawel423

Pawel423

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:19

Zabezpieczenia przeciw kamieniom Ja do swojego UG 4, daję 8.8 i kupuję je w już dostosowane do pługa z nadcięciem gdzie ma się obciąć bo łatwiej wtedy wyjąć uciętą. Nie zakładaj mniejszych bo na małym kamieniu ci pierdykną a moje to na konkretnym dopiero ustępują i jak napisał @ruwenzori dziury się rozrabiają. Orginalne zresztą także są 8.8.
MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

#10 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:31

Zabezpieczenia przeciw kamieniom Ja też zakładam w Ibisie 8.8 16mm i wystarczy bez potrzeby nie pękają
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 21:40

Zabezpieczenia przeciw kamieniom Ja do swojego fraugde obrotowy 3x40 zakładam 16mm 8.8 całe gwintowane (gwint działa jak karb-nacięcie)