Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepy zbierajace

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 18 marzec 2007 - 17:54

Przyczepy zbierajace Chciał bym wiedziec co waszym zdaniem jest lepsze na małe gospodarstwa do 10ha
Prasa kostkujaca czy przyczepa samozbierajaca?
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepy zbierajace Dzisiaj, 01:23
  •  

#2 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 20 marzec 2007 - 13:13

Przyczepy zbierajace kostkująca..
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 14:01

Przyczepy zbierajace do czego chcesz ją uzywać???bo kostką raczej sianokiszonki nie zrobisz... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 15:24

Przyczepy zbierajace Nie no chce tylko siano i słome zadnych kiszonek tylko tak słomy to wogóle sie nie da przyczepo bo pozniej jest nie dobrze brac.

#5 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 16:26

Przyczepy zbierajace Ja bym Ci radził prasę kostkującą, wygodniej się zbiera moim zdaniem, a na pewno wygodniej zimą jest przenieść kostki niz wyrywać siano uleżałe. Do przyczepy zbierającej pewnie musiałbyś dmuchawę jeszcze użyć.

#6 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 18:32

Przyczepy zbierajace Dmuchawe juz posiadam a do paczek to trzeba kilka osob a ja przewaznie jestem sam i przyczepa sobie sam wszystko zrobie.

#7 Share zetor6441

zetor6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 20 marzec 2007 - 22:18

Przyczepy zbierajace ja bym polecał przyczepe, sam planuje kupić, z kostkami to za dużo roboty, do przyczepy to jedna osoba wystarczy

#8 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 maj 2007 - 14:41

Przyczepy zbierajace mozesz kupic kostkujaca z drabinka. fakt, do przyczepy potrzebny jest tylko operator ale kostki to wieksza wygoda w rozdawaniu siana i scieleniu

#9 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 08 maj 2007 - 17:45

Przyczepy zbierajace swego czasu używałem przyczepy ale teraz tylko prasa. fakt, że przy przyczepie sam sobie poradzisz ale potem będziesz się cały rok wkurzał np jak nie będziesz mógł wyrwać słomy ze stogu. a kostka to wygodnie przenieść i wogóle sprasowane siano czy słoma jest mniejsza gabarytowo od tej luzem i nie robisz tyle syfu siejąc słomę po podwórku

#10 Share MarekG

MarekG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 23:55

Przyczepy zbierajace Co sądzicie o takiej przyczepie samozaładowczej do słomy http://www.arcusin.c.../autostack.htm# jest też takia prod. polskiej, chyba nie ? A może widzieliście taką gdzieś na polu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:30

Przyczepy zbierajace

Co sądzicie o takiej przyczepie samozaładowczej do słomy http://www.arcusin.c.../autostack.htm# jest też takia prod. polskiej, chyba nie ? A może widzieliście taką gdzieś na polu ?

ten link sie nie otwiera ;) , a co do przyczep to u nas mielismy taka duza produkcji polskiej T - 010 :P i jeden czlowiek bez problemu se dawał rade przy zbieraniu a jak przywiezlismy siano czy słome to we dwóch w ok 10min. cała przyczepa wyładowalismy dmuchawy, i powiem szczerze ze nawet siano czy słoma nie byla tak strasznie ubita :P , a przy prasie kostkujacej potrzeba wiecej ludzi :D

#12 Share MarekG

MarekG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:49

Przyczepy zbierajace Powinien działać ten link ;) Strona warta polecenia, a przyczepy też :P Jak chcecie zobaczyć to w wyszukiwarce wbijcie "arcusin" i będzie dobrze.

#13 Share adrian30

adrian30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 22:39

Przyczepy zbierajace Te przyczepy to bardzo dobra sprawa, sama zbiera i sama szybko i ładnie układa. Tylko trzeba mieć dużo $$$ i koników.
Do 30'stki to był jej nie polecił ;)

Tu macie link to filmiku ---> http://pl.youtube.co...h?v=FGHhdaGLbeU

#14 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 16:00

Przyczepy zbierajace

Te przyczepy to bardzo dobra sprawa, sama zbiera i sama szybko i ładnie układa. Tylko trzeba mieć dużo $$$ i koników.
Do 30'stki to był jej nie polecił ;)

Tu macie link to filmiku ---> http://pl.youtube.co...h?v=FGHhdaGLbeU

fajna przyczepa :P ale w tym temacie chodzi o to co wybrac przyczepe czy prase a w tym przypadku trzeba miec to i to

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 16:22

Przyczepy zbierajace Długie lata męczyliśmy się z przyczepą, a najgorsza sprawa to lekko wilgotne siano, bo jak zbije się to tem widałmi tego nie podasz, najważniejsze organizacja pracy, ja robiłem zawsze małe stertki w około obory i na podwurzu, tyle co ciasno wypchnąć i podrzucić to co sie rozsypało i wcale w takiej stertce mocno się nie zsiadało, a co za różnica czy weźniesz na widły paczke czy siana lub słomy, a napewno mniej nie weźniesz bo tez będzie nieźle sprasowane, z tą różnicą tylko że troche więcej naśmiecisz, pomagałem kilka lat u sąsiada z brejdakiem przypaczkach a ładowaliśmy w zbieraczke to we dwuch i sąsiad z synem naginaliśmy jak głupi, a zwieźliśmy i ułożyliśmy 4 - 5 ha, więc jeśli i tak robisz stertki na zewnątrz to zbieraczka jeśli koniecznie chcesz wszystko do stodoły to i tak radze zbieraczke i czasami najmować kostke, znajomy przerzuca luzem na tok a w góre kostki kładzie,
no i wazna sprawa jak chcesz ciapkiem ciagać a podola bo sam często ciapekiem robiłem to jeśli masz grząskie łąki to jednak odpada zbieraczka, chociaż słyszałem opinie że i z kostką też można się utopić, no ale zbieraczka lekko lgnie oprze się na podbierakach i upalowana, a ciapek ma za słaby tuz żeby na podnośnik zaczep zbieraczki czepiać i ze zrywem ruszać.

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2008 - 14:52

Przyczepy zbierajace My mamy Deutz- Fahr K-550. Bardzo dobra przyczepa ;)

#17 Share maximus099

maximus099

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 luty 2008 - 20:34

Przyczepy zbierajace Ja tam słomę prasuje (prasą sipmą) a siano zbieram przyczepą Metaltechu T010/5 i jestem z tej przyczepki zadowolony duzo na nie wchodzi a ciagam wszystko ursusem c-360 ale jest i minus tej przyczepy jest malo zwrotna i długa jak ktoś ma małe podwórko to ciężko manewrować.

#18 Share karol1992

karol1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Samochody ,ciagniki , rolnictwo

Napisany 11 lipiec 2008 - 14:13

Przyczepy zbierajace na 10 ha to tylko prasa

#19 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 15:26

Przyczepy zbierajace Mój kolega chce kupić przyczę samozbierającą do C-330 10 tonową ;) próbowałem u przetłumaczyć że ona sobie nie da rady ale on postawił na swoim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 19:04

Przyczepy zbierajace JESLI TYLKO SIAno i sloma to prasa-kogos sobie na dzien wynajmiesz do pomocy,jak masz mucki to polecalbym jesli to mozliwe wziac jeszcze z min 8 ha w dzierzawe od kogos i kiszonke robic oczywiscie przyczepa z nozami tnacymi np mengele .za 6 tys zl bys mial ,zielonke potnie a jak do siana i slomy to wyjmiesz noze i zbierasz.mialbys mleka duzo wiecej-tak przyszlosciowo mowie.jak chcesz gospodarzyc mysl co bedzie za 4 czy 5 lat.niewiem jaka masz produkcje wiec zadecyduj sam.mialem kiedys ta duza landare T 010. przyczepa dluuuga jes.ale na 10ha zaduza.probowalem nia zbierac zielonke to mf255 jeczal a podbieracz tracil duty hehe ;-) przemysl sprawe.ja mysle jak napisalem .pozdrawiam