Skocz do zawartości

Zdjęcie

TMR

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 20 wrzesień 2012 - 14:09

TMR Odświerzam :) Dajesz to bykom?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TMR Dzisiaj, 13:57
  •  

#22 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 08 październik 2012 - 20:10

TMR Witam. Czy opłacałoby się zakupić wóz paszowy dla 24 sztuk dojnych plus 8 szt młodzieży jeśli nie mam przejazdowych ganków w oborze. Przygotowany TMR rozwozil bym taczka. W tej chwili wydajność oceniam na około 7000 tyś litrów (obora nie jest pod kontrolą). Czy skóra warta jest wyprawki? Czy warto inwestować?

#23 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 28 październik 2012 - 12:27

TMR nie

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#24 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 09:31

TMR Witam żeby nie zakładać nowego tematu odświeżam, ze względu na brak możliwości na powiekszenie stada pracuje nad polepszeniem wydajności (która wynosi w granicach 6000) i tu moje pytanie czy wóz paszowy zwiekszy wydajność stada bazując na tych samych paszach? Wiem za na początku może być spadek zanim krowy sie przyzwyczają.

#25 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 14:58

TMR Jeśli dawka będzie odpowiednio zbilansowana (ważna jest analiza pasz sianokiszonki i kiszonki z kukurydzy) to powinna wydajność się podnieść. Kupowanie wozu bez wagi i mieszanie na oko moim zdaniem mija się z celem.

#26 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:53

TMR

Witam żeby nie zakładać nowego tematu odświeżam, ze względu na brak możliwości na powiekszenie stada pracuje nad polepszeniem wydajności (która wynosi w granicach 6000) i tu moje pytanie czy wóz paszowy zwiekszy wydajność stada bazując na tych samych paszach? Wiem za na początku może być spadek zanim krowy sie przyzwyczają.

pewnie ze sie zwiekszy wydajnosc. Ale przed podaniem wozu musisz wziac zywieniowca, zbadac pasze i ustawic dawke. Bo mieszanie na oko to moze być gorsze niz to co teraz dajesz

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#27 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 08:55

TMR Od dłuzszego czasu przygotowuje sie do zakupu wozu ale ostatecznie postanowiłem ze jak sie nic nie zmieni to bedzie jakis zakup ale dopiero latem bo musze wprowadzic kilka przeróbek w oborze wykuć nadprorza poprawic podjazdy itd.
Wiec teraz pojawiają sie pytania jaki to ma być sprzęt, widziałem na allegro ze tanio można kupić sano 5m3 tylko czy nie bedzie mały mam 35 sztuk dojnych i oklolo 50 szt młodzieży (jałówek i opasów) które dostawały by inny TMR.
Dodam że ogranicza mie wysokosć obory 220cm w najniższym punkcie, ogladelem jeszcze wozy auto agro i euromilk te są w przystępnej cenie, bo zachodnie to troche droge,
Dysponuje sianem i sianokiszonką w belach i kiszonką z qq + tresciwe po czesci z własnej produkcji po czesci z zakupu,

Edytowany przez krupekf16, 12 grudzień 2012 - 12:17.

#28 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 13:23

TMR Ja mam w najniższym punkcie niecałe 2,30 a wóz z auto agro. Polecam w 100% ten wóz i podejście firmy do klienta. Mi robili dwa wozy, pierwszy okazał się za szeroki i za długi (mam w oborze lekki łuk). Zabrali go zdjęli całą michę i samym podwoziem przyjechali z konstruktorem który wymierzył jak powinno być dobrze. Musiałem poczekać miesiąc na nowy. Mam go od 4 lat. Co do pojemności to 5 zdecydowanie za mały. Ja mam ok 40 szt które dostają TMR (jałówkom nie daję) i pojemność około 8-9m3. Trudno mi dokladnie powiedzieć ponieważ w tej firmie próbują zrobić jak największy względem obory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 16:04

TMR To widze naprawde solidna firma inni to aby sprzedać i mają cie w nosie. To przya takiej pojemności ile tak w przybliżeni do niego kładziesz na jedno mieszanie np. jedna bela i 3 łyżki kuku czy jak to wyglada

#30 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 21:15

TMR Ja mam sano. Wybrałem go w ciemno, bez zadnej wiedzy i obeznania. Po prostu mieli jedyna oferta leasingowa w tamtym czasie i jest naprawde dobry.

Widzialem pronar, metal fach i RMH w akcji. Mysle ze moj wypada najlepiej pod wzgledem jakosci mieszania, niewywalania poza maszyne.

Kolego to nie jest takie proste jak Ci sie wydaje, ze niby kupisz woz i wszystko juz wrzucisz do srodka i rozdasz.

Majac woz musisz liczyc sie z tym ze kazdy ale to kazdy musi być doklłądnie wymieszany tak aby krowa nie sortowała paszy. Bo wybierze Ci kukurydze, zapcha sie a trawe zostawi. Istota wozu jest rownomierne pobieranie paszy.

Proponuje juz teraz zaprosic zywieniowca, zbadac jakość kiszonek, zawartosc NEL, białka, S.M. oraz poprosic o przykladowa dawke i pilnowac aby nie było odchylen wiekszych niż 5% przy kazdym ze składników.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#31 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 18:41

TMR Na chwilę obecną robię 1200 kg, na jedną krowę przypada ok 40-45 kg paszy. Ilość musi być taka aby niedojadów zostawało jak najmniej. Ja daję sianokiszonkę, kukurydzę, młóto i treściwe.

#32 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 16:50

TMR Jak mieszacie paszę to zadajecie ją raz dziennie czy rano i wieczór ?

#33 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 20:34

TMR ja robie to rano raz na dobe

#34 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 08:07

TMR Ja wieczorem, też raz na dobę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:41

TMR Co powiecie o paszowozie Kuhn 470 dla 40bykow bo dla krów i jalowek to bym musiał mieszać inną pasze a krów i jalowek jest 35szt?Zauwazyliscie lepsze pszyrosty?Lub coś innego?