wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

Salmonella może z pisklakiem przyjechać.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ja nazywam chlewnie bo kiedyś za komuny były krowy, potem gęsie i nazwa została. u nas 50 tys narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5
Napisano (edytowany)

Witam 
Mam pytanie odnośnie obornika kurzego od brojlerów ( słoma+ odchody ) 
czy typowy polski rozrzutnik (czarna białostocka)  z adapterem na tzw. "PIŁY"   poradzi sobie z tym i dobrze rozrzuci ten gnój czy raczej adapter musi posiadać dwa wałki ?

Edytowano przez Nightdevil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dobrze to rozrzuci bergmann talerzowy :lol: .

Jeżeli nie jest to obornik świeży to będzie względnie. Jeszcze zależy ile słomy było ścielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

Obornik przywieziony 18 Stycznia na pole ( pryzmę) prosto z kurnika , oceniam że słomy jest dużo - ale porównuje to z obornikiem od bydła , więc czy faktycznie jest DUŻO  to nie wiem ...

Planuje zakup jakiegoś małego rozrzutnika , zazwyczaj różnią sie te polskie adapterem , kwestia który lepszy jest do kurzaka , jak już kupować to jakoś z sensem , zachodniego nie potrzebuje na moje areały , 8ha ornego obecnie posiadam , i gnoju kurzego około 74Tony ( jeden kurnik) 
Chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto próbował takim rozrzutnikiem wozić kurzy obornik , wiedziałbym co robić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zwykłym rozrzutnikiem rozrzucisz. Pod zboża daj góra 20 ton bo ci się położy

74 tony to kurnik na 40 tysięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

Będzie pod kukurydzę , sypie pierwszy raz i daje 12t/ha reszta nawozami uzupełniam , na areał 6ha to będzie , 20 ton aż bym sie bał chyba dać pierwszy raz 
A kurnik 30 lub 40 tyś. sztuk ,
Jedna przyczepa zważona - waga 4900 kg  , przywieźli mi 15 przyczep , a z całego kurnika niby 17 przyczep takich wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

12 ton to będziesz musiał szybko jeździć a wtedy słabo rozrzucone będzie. Myślałem że normalną dawkę dasz. Ja najczęściej 30 ton sypię pod kukurydzę czy ziemniaki. A słomy to za dużo w moim oborniku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

O masz , to jednak należało się dać więcej , stosuje pierwszy raz obornik , czy moja dawka w ogóle pozytywnie wpłynie na plonowanie ? czy za mała i kukurydza nie "odczuje" tego ?  :huh:   Nasłuchałem się że jest "mocny" i za dużo nie można dawać hehe :)  będę musiał jednak w przyszłym roku kupić dwa całe kurniki ,
pod kukurydze dajesz na wiosnę obornik czy na jesieni ? co lepiej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

na wiosnę. Kilka dni przed siewem czy sadzeniem. I idzie tylko talerzówka na około 15 cm. Mocny jest ale działanie jest rozłożone na prawie cały sezon. Co innego same gówna. Tego góra 20 ton. Rozrzucam bergmanem to po tym jest dywan z obornika.

A 12 ton to każda roślina odczuje tylko musisz nawozu dosypać. Głównie potasu bo w kurzaku jest zła proporcja N/K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

 Takie nawozy przewiduje dodać by uzupełnić dawkę obornika kurzego  ;) 

Powierzchnia 6ha  przedplon kukurydza na kiszonkę, klasa ziemi 4a i 4b 
Orka głęboka na zimę.

Gnój kurzy od brojlerów zastosować w dawce  12t/ha

Orka/talerzówka

Sól potasowa 160kg/ha 

Mocznik 100kg/ha 

Agregat uprawowy ( wąskie redlice + wałki) 

Polidap 83 kg/ha w podsiewacz 
Siew kukurydzy 
Później 100kg/ha mocznika pogłównie 

i ewentualnie jakieś odżywki na bieżąco 
Dawno nie dawałem nawozów organicznych , od tego sezonu planuje już regularnie to robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Rapsonok skąd bierzesz pomiot ? :) 


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

Witam orientuje się ktoś gdzie można zakupić w rozsądnej cenie pomiot kurzy w woj. śląskim czy w okolicy ?? pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Stosowałem, również pod zboża i nie wiedzę różnic z kurzym, kwestia jaki akurat mogę dostać w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

a ile dajesz tego pomiotu w t/ha?? jak pozniej z dodatkowym nawozeniem trzeba cos stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Znalazłem info w OSCHR Białystok że średnio w próbkach pomiot zawiera N-2,31%; P2O5-2,14%, K2O-1,81%; MgO-0,68%; CaO-2,42%

Przy zastosowaniu 10t na ha to wychodzi aż 231N, 214P, 181K. Dajecie jeszcze nawozy mineralne przy takim nawożeniu? Czy ja coś źle liczę?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Panowie, mam pytanie odnośnie rozrzucenia pomiotu na pole. Posiadam rozrzutnik jednoosiowy tzn. czarna białostocka z pojedynczym wałkiem i czy takim rozrzutnikiem jestem w stanie ,,w miarę sensownie"  rozrzucić pomiot po polu ?  Chodzi o to,że za pomiot i tak musiał bym zapłacić ale jeśli doszły by do tego koszty ewentualnego wypożyczenia rozrzutnika to zbyt wiele by mnie to kosztowało, a poza tym nikt w okolicy nie posiada rozrzutnika talerzowego. Jeśli ktoś rozrzucał pomiot czarną białostocką niech da znać jak mu to szło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

da rade ja stosuje około 10 ton  kurzego na ha i tyci nawozów i rośnie jak na drozdzach a z indyków to trza dac 20 ton by uzyskac ten sam efeky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Możesz napisać kiedy w jakich ilościach stosujesz? Pod zboża i pod rzepak tak samo?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek3333    35

Panowie trzeba zastanowić się nad czystością tego pomiotu widziałem osobiście pola nawożone w taki sposób i różne życzy tam się znajdowały:/ pióra i padłe kury. więc na użytki zielone to odpada.Chyba że na orne to można szybko te badziewia zaorać a smród niesamowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

da rade ja stosuje około 10 ton  kurzego na ha i tyci nawozów i rośnie jak na drozdzach a z indyków to trza dac 20 ton by uzyskac ten sam efeky

 

 

 nie prawda. indyczy ma lepszy sklad niz kurzy. wiec z ta iloscia to raczej na odwrot. chyba ze dajeszc od kur z klatek a nie od brojlerow to wtedy sie zgodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolex3    0

Orientujecie się ile ton pomiotu kurzego (bez słomy) wejdzie na naczepę tira? Duze różnice są między zimą i latem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj