Skocz do zawartości

galeria
Rdest ptasi
Zdjęcie

Pomiot ptasi

231 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2013 - 23:02

Pomiot ptasi Mozesz sobie policzyć , masz tu dość dokładne dane. Po wyliczeniu, za dostępne możesz przyjąc 50 % otrzymanego wyniku dla każdego składnika zawartego w nawozie. Większość z reszty azotu pójdzie do dziadzi ,a pozostałe składniki zostaną na dalsze lata http://www.old.acta-...2010_16_1_5.pdf .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomiot ptasi Dzisiaj, 17:43
  •  

#162 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 marzec 2013 - 06:10

Pomiot ptasi od brojlerów jest mocniejszy. U mnie przy 20 tonach pomiotu w kwietniu wyszło średnio 1000 kg/azotu w czerwcu. Więc tak szybko nie wypłukuje. Każdy obornik wysusza glebę ale od ptaków wybitnie mocno

#163 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 07:31

Pomiot ptasi A ważycie ten obornik? Wagowo 30 ton to będzie jakieś 10, 12 rozrzutników 10 tonowych. To na ha troche dużo chyba.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share tomek2111

tomek2111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 08:46

Pomiot ptasi nie każdy rozrzutnik ale załóżmy 3 i średnia dla 10 wychodzi.nie wiem czy nie lepiej dać 15 t/ha i zrobić więcej pola a uzupełnić sola i fosforanem czy przewalić 30 t ????

#165 Share Michal5245

Michal5245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 20 kwiecień 2013 - 09:36

Pomiot ptasi Gospodaruję na glebach lekkich. Na moich polach od trzydziestu lat daje obornik kurzy - ściółka gromadzona na hali przez okres produkcji trwający 10 miesięcy. Najczęsciej zaraz po wywiezieniu zaorany. Na pewno w tym oborniku jest wapń - jakies 8,6 kg/t i azot - 28kg/t.

Edytowany przez Michal5245, 10 listopad 2013 - 21:50.

#166 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 kwiecień 2013 - 20:53

Pomiot ptasi Jakieś strasznie dziwne przeliczniki masz.... Azotu jest znacznie więcej niż wapnia. Wg badań z 2009 roku N 2,31%, P 0,94%, K 1,5%, Mg 0,41%, Ca 1,72%.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#167 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 19:32

Pomiot ptasi Jak dobrze pójdzie to będe miał dostep do pomiotu i tak czytając ten temat zastanawiam się czy ten obornik przyorany pod zboża ozime nie wpłynie na nie negatywnie. Zbyt duże pobranie azotu wiadomo jak wpłynie na rośliny i tego sie boje, że mogą nie przetrwać zimy. Jakie macie doświadczenia z oziminami na taki oborniku? Myślę o dawce około 12t/ha, dodam, że ziemie bardzo ciążkie więc nie powinno być to za duzo. Chociaż zalezy to jeszcze od zawartości azotu w 1t. Podzielcie się jeszcze swoimi spostrzeżeniami odnośnie stosowania tego obornika. I ciekaw tez jestem jakie plony osiągacie przy podobnych dawkach.

#168 Share magnum310

magnum310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 21:56

Pomiot ptasi Stosuję obornik kurzy od około 20 lat (od około 10 lat około 80 przyczep rocznie) i nieźle się uśmiałem czytając większość wypowiedzi w tym temacie. Nie będę się wypowiadał tutaj bo za chwilę jakiś "fachowiec" zacznie żarliwą dyskusję nt dawkowania lub zawartości NPK, a nie mam na to czasu. Ale czytając wypowiedzi o dawkowaniu 10t/ha lub takie, że "obornik kurzy jest 2x mocniejszy od zwykłego" - co to jest zwykły obornik?- uśmiałem się do łez :)
Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć jak go stosuję - proszę o wiadomość na PW
Szacun dla znawców tematu, ja staram się nie pisać o czymś, o czym nie mam bladego pojęcia i moim skromnym zdaniem to forum byłoby o wiele bardziej przydatne gdyby inni też tak robili.... Po co zaśmiecać wątek wypowiedziami, które nic nie wnoszą? Nie byłoby lepiej żeby ten temat zajmował 2 strony wartościowych informacji niż kilka razy tyle bezsensownych wpisów...?

od brojlerów jest mocniejszy. U mnie przy 20 tonach pomiotu w kwietniu wyszło średnio 1000 kg/azotu w czerwcu. Więc tak szybko nie wypłukuje. Każdy obornik wysusza glebę ale od ptaków wybitnie mocno

...a czy nie jest tak, że obornik poza makro i mikroelementami, dostarcza glebie materiał na próchnicę, która to z kolei zwiększa absorbcję wody przez glebę? Moim zdaniem gleba w dobrej kulturze, z dużą ilością próchnicy wiąże więcej wody a przez to rośliny na niej uprawiane są mniej narażone na długotrwałe okresy suszy.
Dlatego m.in. tniemy słomę i przyorujemy, siejemy poplony, rozwozimy obornik. W przeciwnym wypadku wystarczałoby dostarczyć jedynie w formie sztucznej odpowiednie składniki pokarmowe i wszystko byłoby ok.

Na razie wniosłeś tylko 1pkt ostrzeżenia za post pod postem.

#169 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:41

Pomiot ptasi http://pl.wikibooks....awożenie/Nawozy
faktycznie skład podobny i nie jest mocniejszy :D . Na temat kurzaka mam trochę pojęcia. U mnie w regionie 3/4 gnoju na polach to kurzak. Kolega stosuje na sześciuset swoich hektarach po 10 ton pomiotu co roku i próchnicę ma na poiziomie 6%. Ale on ma swoje kurniki. Nawozów nie kupuje już od paru lat a ph często przekracza 7

#170 Share direx

direx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 01:35

Pomiot ptasi Panowie a jak wygląda sytuacja kurzaka pod kukurydze? Zwiększy to plon?Jakich użyć nawozzów zeby dopelnic skladniki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share KacyK

KacyK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Sport & maszyny rolnicze

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:34

Pomiot ptasi Znaczy tak na zakończenie tematu, to mi się wydaje, że jak da się pomiotu(same kurze gówna) Powyżej 5 ton to nic nie urośnie ! Bo wypali, pomiot stosuje się w dawce 3tony na ha. Mówie serio nie robie se jaj, jak ktoś pisze że daje pomiotu powyżej 10ton na ha, to moim zdaniem bajeruje,chyba że wozimy inny pomiot albo on ma wymieszany pół na pół z ziemią:)

#172 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 04:12

Pomiot ptasi dawka najczęściej zalecana jest 5-7. A wypali jak będzie susza. Bo jak opady względne to nic roślinom nie będzie
Teraz będę dawał pomiot z torfem od brojlerów. Trochę lipa bo torf kwaśny

#173 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 09:52

Pomiot ptasi Ja dawałem około 12t na ha pod zimowe i jare. Z tym że mineralnie ograniczyłem do 0- PK.

#174 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 15:38

Pomiot ptasi witam, mam okazje kupić kurzak za 200zł/ha z dowozem. Niewiem ile przywioza ton na ten hektar no ale ma starczać. Jak uważacie drogo? Bo trochę tych hektarow mam do wygnojenia :D

#175 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 19:18

Pomiot ptasi Ja myślę że to nie jest drogo, to jest dobry nawóz bo zawiera dużo azotu tylko ma jedną wadę chybko zakwasza i zachwaszcza ziemię. Ilość ton to zależne jest czy obornik jest suchy czy zalany woda z poideł, tego zalanego będzie więcej bo ubity ( mam na myśli na ha)

#176 Share MrLukas8011

MrLukas8011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2014 - 14:38

Pomiot ptasi Również uważam że to dobra cena

#177 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 15:50

Pomiot ptasi 200zł/ha to dobra cena jak za kurzak. tylko teraz kwestia jaką przyjęli dawkę - 10,20,30...ton/ha. To pomiot czy obornik spod nioski albo brojlera?
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#178 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 24 październik 2014 - 08:34

Pomiot ptasi

Opłaca się kupić tira pomiotu kurzego za 1600zł ok 28ton (cena wraz z transportem 50km)? Ma ktoś do sprzedania w woj łódzkim pomiot lub obornik ptasi, lub ewentualnie wymiana na słome....

#179 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 24 październik 2014 - 14:37

Pomiot ptasi

drogo. Pomiot chodzi po 30zł tona. A transport góra 4 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 25 październik 2014 - 07:15

Pomiot ptasi @the1mati1 drogo. U mnie chca 1000zl za auto ale ciezko dostac
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ