Skocz do zawartości

galeria
Rdest ptasi
Zdjęcie

Pomiot ptasi

231 odpowiedzi na ten temat

#41 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 18:47

Pomiot ptasi moim zdaniem 20 ton to trochę dużo chyba że planujesz intensywne skracanie zboża bo przy tej ilości jest duże prawdopodobieństwo wylegania . moim zdanie optymalna ilość to 10-12 ton.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomiot ptasi Dzisiaj, 22:31
  •  

#42 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 04 marzec 2009 - 19:19

Pomiot ptasi @marcin12145 jeśli przeczytałeś post nr 29 i 31 i nic Ci to nie mówi to napisz do Mnie na GG to chętnie porozmawiam i jeśli będę mógł to odpowiem na wszelkie inne twoje pytania <_< Pozdrawiam

#43 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 11:10

Pomiot ptasi Stosuję pomiot kurzy z Kleczewa kilka lat i powiem tak: na rzepak idealny dawka do 15t/ha, na zborza do 12 t/ha, na ziemniaki przemysłowe góra 10t/ha bo nie będą miały skrobii i strasznie w łęty wyrosną. Rzepak przerobi każdą ilość azotu ale ponad 15 t pogorszy przezimowanie, a pod zboża w razie suszu będzie paliło. Pomiot z Kleczewa trafia się suchy i mokry i właśnie ten mokry trudno jest rozwieźć równomiernie zwykłą rozrzutką, jak miałem byki to mieszałem pomiot z obornikiem i wtedy ładnie się rozwoziło. W Kleczewie jestem zapisany na sierpień (tir) na traktory nie ma kolejek tak długich.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 08 marzec 2009 - 14:07

Pomiot ptasi Teraz jest mokry poniewaz w kurnikach jest wilgotno zima tak samo np. jest w oborze.Ja nawet dzisiaj bylem w Kleczewie po pomiot ciagnikiem!A skad kolego jestes.Tez masz pewnie blisko do kleczewa.A kolejki sa poniewaz narazie nie ma zapisow...bynajmniej ta pani na wadze mi tak powiedziala.Pozdr

#45 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 19:12

Pomiot ptasi Ja jestem z okolic Gniezna. Do kurników mam 40km. A ty skąd jesteś?

#46 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 19:16

Pomiot ptasi Ja okolice Skulska Ale pewnie sie nie orientujesz gdzie to jest.A do kurnikow mam jakies 20 km...Pozdr

#47 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 19:23

Pomiot ptasi Wiem gdzie to jest. To ten niedaleko Jezior Wielkich?

#48 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 19:25

Pomiot ptasi Pogadajcie sobie na PW i nie robcie śmietnika w temacie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#49 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 22:56

Pomiot ptasi

Stosuję pomiot kurzy z Kleczewa kilka lat i powiem tak: na rzepak idealny dawka do 15t/ha, na zborza do 12 t/ha, na ziemniaki przemysłowe góra 10t/ha bo nie będą miały skrobii i strasznie w łęty wyrosną. Rzepak przerobi każdą ilość azotu ale ponad 15 t pogorszy przezimowanie, a pod zboża w razie suszu będzie paliło. Pomiot z Kleczewa trafia się suchy i mokry i właśnie ten mokry trudno jest rozwieźć równomiernie zwykłą rozrzutką, jak miałem byki to mieszałem pomiot z obornikiem i wtedy ładnie się rozwoziło. W Kleczewie jestem zapisany na sierpień (tir) na traktory nie ma kolejek tak długich.

Czyli testowałeś jak widzę na wszystkich roślinach. Mnie najbardziej interesuje stosowanie obornika pod ziemniaki skrobiowe. Miałeś takie doświadczenie w ziemniakach jak pisałeś?

#50 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 13:11

Pomiot ptasi Tak w ziemniakach tak jak pisałem na słabszej ziemi dałem na część 15t a na część 10t. I przy wyższej dawce ziemniaki wyglądają lepiej ale niestety to tylko łęty, plon był niewiele niższy ale skrobia średnio o 2% niższa, a wiesz 2% to jaka różnica w kasie. W mokrym roku nie ma takiej różnicy ale jak trafisz suchy to pomiot lubi palić bo ma dużo azotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:33

Pomiot ptasi

Wiem gdzie to jest. To ten niedaleko Jezior Wielkich?

Tak dokladnie...Ale wrucmy do tematu.W pomiocie oprucz dosc duzej ilosci azotu jest rowniez dos duzo fosforu i potasu.Takze jest to mozna powiedziec nawoz wieloskladnikowy.Tylko zejest slabe wykorzystanie skladnikow w pierwszym roku.Ale efekty sa widoczne :)

#52 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 07:32

Pomiot ptasi

Tak w ziemniakach tak jak pisałem na słabszej ziemi dałem na część 15t a na część 10t. I przy wyższej dawce ziemniaki wyglądają lepiej ale niestety to tylko łęty, plon był niewiele niższy ale skrobia średnio o 2% niższa, a wiesz 2% to jaka różnica w kasie. W mokrym roku nie ma takiej różnicy ale jak trafisz suchy to pomiot lubi palić bo ma dużo azotu.

A jaki robisz stosunek obornika do nawozów azotowych np przy dawce obornika 15t/ha i 10t/ha?

#53 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 20:06

Pomiot ptasi Ja mam większość ziemi kupionej w ostatnich latach i są one bardzo ubogie we wszystkie składniki, więc pomiot stosuje tak dodatkowo nie ograniczając NPK aby wzbogacić ziemie. Na ziemniaki wszędzie zastosowałem 300kg soli potasowej 150kg fosforanu amonu i 200kg mocznika. Pomiot miał być na całe pole 15t ale widziałem że mi braknie i zmniejszyłem na 10 t.

#54 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 11 marzec 2009 - 20:23

Pomiot ptasi @lampoR6 a jaki siewasz rzepak, że mówisz, że gorzej przezimuje?? A pod pszenice ozimą też dajesz??

#55 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 21:04

Pomiot ptasi Przezimuje w tym sensie gorzej bo bedzie dosc duzy przed zima jak zastosujemy pomiot poniewaz ma dosc duze ilosci azotu...

#56 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 09:52

Pomiot ptasi Tak właśnie, jak w którymś miejscu jest grubiej pomiotu to rzepak jest wyższy nawet 15 cm. Mimo skracania nie zatrzymasz jego wigoru, ma większe liście i wtedu łatwo o kiepskie przezimiwanie.

#57 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 13:28

Pomiot ptasi U nas jest ferma kurza w której można kupić obornik kurzy za 30zł za tonę+ cena transportu lub za cały kurnik dać 8 ton słomy a z kurnika wychodzi 4 samochody ciężarowe z przyczepą o ładowności 32 tony.

#58 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 19:43

Pomiot ptasi W mojej okolicy jest duża ferma drobiu. W tym roku zaczęli sprzedawać pomiot - biorą 750zł z transportem na pole 14t rozrzutnika. Jak myślicie czy opłaca się kupić? Wcześniej czytałem, ze taki obornik ma dużo N i P. Czy wystarczy potem uzupełnić tylko potasem? Pod qq

#59 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 20:10

Pomiot ptasi Kolego nie warto, zobaczysz niech wezmą na wstrzymane, to za darmo będą oddawać, bo co z tym zrobią, no chyba że mają swoje pola. Ale jak nie to zawalą się tym, u nas za kamaza coś koło 15 ton na pace płaciliśmy 150 zł z dostawą na pole, wiadomo trzeba samemu rozwieść, od dwóch dni walczymy, i dopiero zawaliliśmy 2,5 ha, lecz chyba przesadzamy z nawozem z deka, bo na 1,5 ha wyszło nam 45 ton :), bo na pół ha nie szło wjechać, bo woda stoi jeszcze. Z kolei dziś rozwaliliśmy na hektar 30 ton, myślimy, że trochę za dużo, i tak się zastanawiamy czy 75 ton na trzy ha z groszem nie będzie za dużo, moje zdanie jest takie, że to odwieść na dwa ha kuku, bo tam praktycznie walniemy trochę polifoski 4 w siewnik tzn. z aplikatorem i to wszystko, tylko teraz się zastanawiam ile przyczep tam odwieźć z tych 75 ton. Z kolei mój ojciec nie chce się w to bawić, bo pod kuku mamy jeszcze poplon na kiszonkę, i szkoda go zawalić kurzakiem, choć mamy tak wygospodarowane miejsce po pryzmie starej kuku. Co poradzicie , odwieźć coś z tych 75 ton, czy zostawić, jak odwieźć, to ile ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 19:02

Pomiot ptasi A ja mam za slome kuzaka :P 6 kurnikow na rok czyli jakies 540 ton na rok ;)
OD lipca sie zacznie bo remontowali kurnik jeszcze zaladuja mi na przyczepe :)

Moge brac jeszcze od 2 innych co sa w mojej okolicy ale tam za slome ale trzeba samemu ladowac :)

Tylko sie glowie ile go dawac :)

Najlepiej to bedzie jak porobie probki pól i tego gnoju i dam wyniki madrej glowie by mi to ladnie napisala w jakiej ilosci itd co wy na to ???
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO