wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

RFRV    13

Nawet jak bedzie troche dziurek to zawsze mniejsze parowanie. Zauwazylem ze robi sie na pomiocie taka dosc twarda skorupa to pewnie czesciowo odcina parowanie azotu

Ziemia przed uv obroni folie i temp by obnizyla pryzmy. Gorzej z odkrywaniem takiej pryzmy. Wchodzenie na nia to tak jak w powiedzeniu o pocalowaniu lwa w du.e " przyjemnosc watpliwa a ryzyko duze" 

 

PS. Wyniki badan sa w formie pierwiastkowej. P jest organiczny podany

Edytowano przez RFRV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Czyli: 1,81 % P2O5, 0,59 % K2O. Zawartość fosforu trzyma się cały czas na dobrym poziomie - mimo długiego składowania pod chmurką. Potasu i azotu z pewnością uciekło sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

W jaki sposob obliczasz ze tyle bedzie tych zwiazkow chemicznych? Fosfor w formie organicznej jest dosc slabo przysfajalny i dlugi okres przemianych jest jego zanim pobiora go rosliny z tego co czytalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Korzystam z tej tabeli

Ale ów współczynniki można znaleźć i w innych źródłach.

Z wykorzystaniem fosforu to generalnie jest słabo czy to z nawozów organicznych czy mineralnych. 1/5-1/4 wykorzystania w 1 roku po zastosowaniu (i po około 5% w II i III roku). Z nawozów mineralnych... może z 5-10 punktów procentowych więcej, w pierwszym roku.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Dzieki.

 Zastanawiam sie czy nie dolozyc okolo 100 kg polifoski 6 lub lubofoski przedsiewnie plus z 25kg mocznika przedsiewnie pod ozime zboza a wiosna na start 200kg saletrzaku plus 8t pomiotu. Teraz jesienia byl sam pomiot plus wiosna 100 kg soli i 50 siarczanu plus 150 saletry i plon nie bedzie powalajacy

Edytowano przez RFRV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Obornik kaczy z wymiana za slome oplaca sie brac?

 

Za 60 kulek 120 bedzie 100t obornika

Edytowano przez RFRV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Możliwe że ktoś ci chce oddać obornik z całego budynku (piszę to tak dla obrazowania), w którym pościele twoją słomą, już chyba tym bardziej skoro mają na tej słomie stać kaczki. To by była niegłupia wymiana.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

kaczy jest mokry więc ciężki. A czy się opłaca? Trudno powiedzieć. Po ile chodzi słoma?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

W 2017 r wiosną słoma w rolkach poszła po 50 zł 1 szt. W tym nie sprzedajemy na razie bo nie wiadomo ile będzie z tego sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Zawsze możesz też powiedzieć, że to co dasz chcesz też odebrać (całą ściółkę z obiektu czy jakiejś jego części jeżeli słomy wystarczy np. na połowię obiektu), ale druga strona może się na to zgodzić czasem przy opcji full serwis - wszystko robisz ty.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

bym musiał mieć 180 szt balotów (3x 60 szt) bo czyści co 3 cykl produkcyjny. Lepiej opylić słomę w dobrej cenie i kupić pomiotu z transportem chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Musisz sam to sobie przekalkulować - zacząć od ustalenia kosztów transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Transport w obie strony własny. Blisko jest ale koszt wyjdzie spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

jak po 50 to już się nie opłaca. A pewnie będzie droższa. 60x50zł=3tyś+ transport i robota. Za 40 zł ja kupuję już u mnie na polu. A słomy z pola nie wywożę bo próchnicy szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Wsumie sloma by wrocila w pole. Przeraza mnie wozenie. Niby 10km w jedna strone ale mam tylko 3.5t wywrotke jedna to za mala pojemnosc a kupowac wieksza tak z 12t to za duzy koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Czy macie problem z chwastami na polach nawożonych pomiotem ?

Fermy często kupują ziarno różnej jakości i tak się zastanawiam...

Mam do kupienia pomiot kurzy po 1200 zł/łódkę.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

drogo nawet jak już na polu. Cyba że łódka z czubem załadowana a nie dopuszczalnie wagowo.

Po kurach nasiona chwastów są przerobione. Drób ma taki system pokarmowy. Nawet jak nie trawi np. przytuli to nasiona nie wzejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

W mojej okolicy jest w takim razie taki mit, ze po pomiocie chwasty rosną. Może chodzi o azot, który pobudza chwasty?

Cena wg mnie taka sobie,

Pomiot 25 t*30 zł/t=750zł

Transport 450 zł -  okolo 30 km w jedna strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słaby ten kurzak

Zastosowany jesienią w dawce 50t na ha obornik od brojlerow, zdjęcie analizy z lipca 

Uprawa to papryka 

 

Screenshot_2018-07-12-12-17-24-1.png

Edytowano przez krystal9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To próbka gleby 

Oczywiście zostały wprowadzone spore ilości nawozów mineralnych przed sadzeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

azot to pewnie zimą popłynął. Kurzaka daje się na wiosnę. Albo latem pod ozime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jesienia na rozkład słomy nie lepiej dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RFRV    13

Na ozime dawalem jesienia w ilosci okolo 16t/h i slabszy byl efekt jak dawany rok wczesniej pomiot w ilosci 9t na zboze ozime wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

A jesienia na rozkład słomy nie lepiej dać?

kolega dawał pod paprykę. Normalnie azot na rozkład słomy daje się jak zaraz idzie jakaś ozimina żeby ta nie miała braku na starcie. Jak dopiero na wiosnę coś siejesz to nie musowo sypać azot bo coś tam jest jeszcze w glebie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj