wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

wyrebski1    103

Witam!

Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja stosuje:-) tak z taśmy z fermy hehe to 8-9ton i styka N ma sporo dość i fosforu dużo Ca sporo a K to symbolicznie Mg tez sporo i mikro na full nie pamiętam ile czego ja daje pod buraki pszenice tyle i jest git porostu później w nawozach N i P daje mało a K wale na maxa i jakoś jest:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

przy takiej dawce jak piszesz o ile zmniejszasz dawkę N na ha? Ile kosztuje tona obornika z takiej fermy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja mam okazje za darmo wozic do siebie pomiot kurzy z fermy drobiu.Tylko ze mam jakies 20 km do tej fermy.A koles ktory mi kiedys wozil starem ten pomiot bral za kursa 300zl i powiedzial ojcu ze za przyczepe takiego pomiotu musi placic 70 zl.Ojciec jak sie dowiedzial ze ten pomiot jest za darmo i ze trza tylko swoj transport miec tak zezwal tego kolesia ze szok...!!! :angry: I teraz jeszcze jade sie dokladnie dowiedziec co i jak i bede wozil swoim ciagnikiem.A dawkowanie u siebie robilem w granicach 12-14 ton na ha tylko ze potem juz zadnych nawozow i zboza a takze kukurydza super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

ja równierz stosuje "kurzyniec" w ilosci ok 6 rozrzutników 2,5 tonowych z zastawkami na hektar pod zboża ( głównie pszenice). Biore przez cały z kurnika który mieści ponad 20 tys kur ( do obejrzenia w mojej galerii )- jest to srednio 6 rzutów kur w roku. Taki 1 kurnik starcza mi na 4 ha,ale nzwozami musze uzupełniac oczywiście składniki. Słomy na nawiezienie 1 kurnika potrzebuje ok 600 kostek po prasie sipmie ( 4 niepelne przyczey D47- chyba 5 warstw ułożonych). Nawiasem mówiąc jest to kosztowna i czasochłonna praca,ale widac jej efekty na polu i w plonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja dopiero od marca bede wozil kurzeka kurnik ma wielkosc 100x20 wiec calkiem niezla powierzchnia, facet mowil ze bedzie okolo 80 ton na rzut, bede wybieral obornik co 6 tygodni wiec niezle. Najgorsze jest to ze kurnik jest odemnie 24 km w jedna strone. Ale bedzie warto. I obornik mam oczywiscie zadarmo za sprzatniecie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a czy ktoś przypadkiem nie bierze obornika z fermy z Kleczewa? A czy można go zastosować wiosną pod ziemniaki skrobiowe? Zadziała tak od razu bo zazwyczaj obornik powinien być na jesień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

rozdzielmy dwa rodzaje obornika kurzego , bo mamy obornik kurzy z fermy gdzie trzyma sie brojlery na słomie i mamy pomiot kurzy z ferm kur niosek i to są same odchody bez słomy bo kury siedzą w klatkach i wszystkie odchody spadaja na taśmę , pomiot jest kilkanaście razy mocniejszy od obornika od brojlerów . pomiot kurzy dział bardzo szybko forma azotu w pomiocie jest taka sama jak w saletrze amonowej w odróżnieniu do obornika od brojlerów , w pomiocie mamy od 20 do 30% azotu dział on bardzo szybko. ja stosuję ok. 10 ton na hektar pomiotu i według mnie pod zboże to max. bo jak trafi się mokry rok to nawet skracanie nic nie pomoże będzie leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

u nas pomiot po 30zł ja właśnie daje ok 8 ton na h i to jest max naprawdę u nas tylko jest problem tego rodzaju że to wali tak że inteligencji przeszkadza jak leży na pryźmie czy coś... prawdę powiedziawszy ja się przyzwyczaiłem i już mi to nie przeszkadza ale jak ktoś wrażliwy:/ Ktoś wie może jaka kara grozi za taki że tak powiem odór? czy są jakieś prawne obostrzenia ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4
a czy ktoś przypadkiem nie bierze obornika z fermy z Kleczewa? A czy można go zastosować wiosną pod ziemniaki skrobiowe? Zadziała tak od razu bo zazwyczaj obornik powinien być na jesień?

 

Ja kolego zamierzam brac pomiot kurzy z fermy z Kleczewa. ;) To moze bedziemy razem wozic raz do mnie i raz do Ciebie??? ;) ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

nie wiem czy w tą samą stronę byśmy jechali... ;) A po ile jest w Kleczewie tona i czy sami przywożą? Orientowałeś się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za darmoche ze swoich kurników. Jest to sie sypie. Nie zastanawialem sie nad wartoscia tego obornika. Jak jest prosto z kurnika to jest sporo slomy w tym.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Jutro zamierzam sie tam wybrac i dowiedziec co i jak.Ale podobno w sobote i w niedziele wydawaja pomiot za darmo z tego wzgledu ze w weekend za bardzo nikt nie chce przyjezdzac...a w tygodniu podobno trzeba jakies tam grosze zaplacic za kurs!!!Jak sie cos dowiem to dam znac ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

czy jest ktoś w stanie z forum napisac ile % poszczególnych składników zawiera taki " kurzyniec" od brojlerów trzymanych na słomie ?? byłbym wdzieczny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba w najnowszym Top Agrar bylo cos o tym


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

a mógłbys skserowac bądz zrobic zdjecie tego artykułu. bylbym wdzieczny. w sumie nie tylko mi sie takie info przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
Jutro zamierzam sie tam wybrac i dowiedziec co i jak.Ale podobno w sobote i w niedziele wydawaja pomiot za darmo z tego wzgledu ze w weekend za bardzo nikt nie chce przyjezdzac...a w tygodniu podobno trzeba jakies tam grosze zaplacic za kurs!!!Jak sie cos dowiem to dam znac ;) ;)

Ok to czekam do jutra na więcej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4
Ok to czekam do jutra na więcej informacji.

 

A jednak trza placic za ten pomiot.A moj kolega mi mowil ze za darmo jest...to klamca :)

A wiec kolego"wyrebski1" bylem dzis na fermie w Kleczewie i pani ktora siedzi na wadze powiedziala mi ze na razie nic z tego poniewaz aby przywiezc sobie pomiot trzeba sie najpierw zapisac.Ale narazie nie zapisuja wogole bo ci ktorzy byli predzej zapisani woza pomiot.Powiedziala mi ze minimum do konca stycznia trzeba poczekac aby sie zapisac.!!!Cena pomiotu to 6 zł za tone.Jak tam zajechalem to jakis koles stal na wadze to tak z tego pomiotu ciekla woda ze masakra a mi kiedys kolo przywozil tez z tej fermy ale suchy.A wiec jak dobrze pojdzie to bede wozil swoim transportem,wezme 2 przyczepy 6 i jazda C-360 :) Wole sobie sam wozic bo mam nie tak daleko a tego kolo ktory przedtem mi wozil to juz napewno nie wynajme zlodzieja.

A ile kolego masz do tej Fermy km??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

pomiot w zimę zawsze jest bardziej mokry bo w kurniku słabiej działa wentylacja i nieodparowuje woda , najsuchszy jest kiedy na zewnątrz jest wysoka temperatura dla przykładu róznica w wadze na tytanie 8 plus pomiędzy latem a zimą wynosi u mnie przecietnie 2,5 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
A jednak trza placic za ten pomiot.A moj kolega mi mowil ze za darmo jest...to klamca :)

A wiec kolego"wyrebski1" bylem dzis na fermie w Kleczewie i pani ktora siedzi na wadze powiedziala mi ze na razie nic z tego poniewaz aby przywiezc sobie pomiot trzeba sie najpierw zapisac.Ale narazie nie zapisuja wogole bo ci ktorzy byli predzej zapisani woza pomiot.Powiedziala mi ze minimum do konca stycznia trzeba poczekac aby sie zapisac.!!!Cena pomiotu to 6 zł za tone.Jak tam zajechalem to jakis koles stal na wadze to tak z tego pomiotu ciekla woda ze masakra a mi kiedys kolo przywozil tez z tej fermy ale suchy.A wiec jak dobrze pojdzie to bede wozil swoim transportem,wezme 2 przyczepy 6 i jazda C-360 :) Wole sobie sam wozic bo mam nie tak daleko a tego kolo ktory przedtem mi wozil to juz napewno nie wynajme zlodzieja.

A ile kolego masz do tej Fermy km??? :)

 

Czyli tak to wygląda, a więc trzeba czekać tylko nie wiem jak się zapiszemy np w lutym i potem będzie trzeba czekać jeszcze czy zdąży się do wiosny to przywieźć. Ja mam gdzieś do Kleczewa ok 25 km w jedną stronę a więc nie wiem czy swoim transportem czy przywiozą-w stronę Wilczyna :)

Wielkie dzięki Challenger za informacje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

I jak tam kolego @wyrebski1 zapisales sie na ten pomiot czy jeszcze nie???Ja bylem tydzien temu z ojcem i jakos sie zapisalismy ale ta pani na wadze za bardzo nie chciala ;) Ale ojciec jakos zagadal i zalatwilismy 2 kursy koncem lutego i poczatkiem marca.Najgorzej jest pierwszy raz sie tam zalapac a potem to juz bedzie sie wozilo.Tylko jesli chcesz np.jechac tam jakims tirem to nie podjedziesz nim wogole pod tasme bo maja podobno nisko zamontowane tak mi ta pani na wadze mowila.Czyli do siebie daleko nie mamy bo ja do Wilczyna mam jakies 15 km... B) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Byłem tam z 2 tyg. temu ale Pani powiedziała, że może będzie zapisywać od połowy lutego. Czyli pewnie od jutra ale tak sobie myślę czy nie załatwię Tira tj. ok 30 ton za 600 zł z przywozem na miejsce. Mam już numer do kierowcy jakiegoś-oni yam sami załatwiają, mają jakieś wtyki podobno. No nie wiem jeszcze jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

Czy wie ktoś z Was jaki jest skład chemiczny, procentowy pomiotu kurzego (takiego od kur niosek), a jaki od brojlerów (na ściółce).

Bo mam trochę i nie wiem ile rozwalić po polu, aby nie było za dużo, bądź za mało.

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

to fragment mojej prezentacji

 

Pomiot ptasi (kurzy)..................................Sucha masa...............Azot (N)..........Fosfor (P2O5)......Potas (K2O)

Skład w kg na 1t*.................................... 400........................... 12,8...............8,5.................... 7,3

 

*Dane dotyczące składu materiałów roślinnych z tabeli: „podane liczby należy traktować jak orientacyjne – możliwe są dość znaczne odchylenia” szczególnie dla kurzeńca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj