Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Pomiot ptasi

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
141 odpowiedzi na ten temat

#1 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów
  • 2965302

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:28

Witam!
Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
  • 0

#2 center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • 8843879
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:41

ja stosuje:-) tak z taśmy z fermy hehe to 8-9ton i styka N ma sporo dość i fosforu dużo Ca sporo a K to symbolicznie Mg tez sporo i mikro na full nie pamiętam ile czego ja daje pod buraki pszenice tyle i jest git porostu później w nawozach N i P daje mało a K wale na maxa i jakoś jest:D
  • 0

#3 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów
  • 2965302

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:02

przy takiej dawce jak piszesz o ile zmniejszasz dawkę N na ha? Ile kosztuje tona obornika z takiej fermy?
  • 0

#4 Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:45

Ja mam okazje za darmo wozic do siebie pomiot kurzy z fermy drobiu.Tylko ze mam jakies 20 km do tej fermy.A koles ktory mi kiedys wozil starem ten pomiot bral za kursa 300zl i powiedzial ojcu ze za przyczepe takiego pomiotu musi placic 70 zl.Ojciec jak sie dowiedzial ze ten pomiot jest za darmo i ze trza tylko swoj transport miec tak zezwal tego kolesia ze szok...!!! :angry: I teraz jeszcze jade sie dokladnie dowiedziec co i jak i bede wozil swoim ciagnikiem.A dawkowanie u siebie robilem w granicach 12-14 ton na ha tylko ze potem juz zadnych nawozow i zboza a takze kukurydza super ;)
  • 0

#5 zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • 1014610

Napisany 11 styczeń 2009 - 18:20

ja równierz stosuje "kurzyniec" w ilosci ok 6 rozrzutników 2,5 tonowych z zastawkami na hektar pod zboża ( głównie pszenice). Biore przez cały z kurnika który mieści ponad 20 tys kur ( do obejrzenia w mojej galerii )- jest to srednio 6 rzutów kur w roku. Taki 1 kurnik starcza mi na 4 ha,ale nzwozami musze uzupełniac oczywiście składniki. Słomy na nawiezienie 1 kurnika potrzebuje ok 600 kostek po prasie sipmie ( 4 niepelne przyczey D47- chyba 5 warstw ułożonych). Nawiasem mówiąc jest to kosztowna i czasochłonna praca,ale widac jej efekty na polu i w plonach.
  • 0

#6 kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1749 postów
  • 6129712
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 11 styczeń 2009 - 18:24

Ja dopiero od marca bede wozil kurzeka kurnik ma wielkosc 100x20 wiec calkiem niezla powierzchnia, facet mowil ze bedzie okolo 80 ton na rzut, bede wybieral obornik co 6 tygodni wiec niezle. Najgorsze jest to ze kurnik jest odemnie 24 km w jedna strone. Ale bedzie warto. I obornik mam oczywiscie zadarmo za sprzatniecie.
  • 0
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#7 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów
  • 2965302

Napisany 11 styczeń 2009 - 18:35

a czy ktoś przypadkiem nie bierze obornika z fermy z Kleczewa? A czy można go zastosować wiosną pod ziemniaki skrobiowe? Zadziała tak od razu bo zazwyczaj obornik powinien być na jesień?
  • 0

#8 michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 19:34

rozdzielmy dwa rodzaje obornika kurzego , bo mamy obornik kurzy z fermy gdzie trzyma sie brojlery na słomie i mamy pomiot kurzy z ferm kur niosek i to są same odchody bez słomy bo kury siedzą w klatkach i wszystkie odchody spadaja na taśmę , pomiot jest kilkanaście razy mocniejszy od obornika od brojlerów . pomiot kurzy dział bardzo szybko forma azotu w pomiocie jest taka sama jak w saletrze amonowej w odróżnieniu do obornika od brojlerów , w pomiocie mamy od 20 do 30% azotu dział on bardzo szybko. ja stosuję ok. 10 ton na hektar pomiotu i według mnie pod zboże to max. bo jak trafi się mokry rok to nawet skracanie nic nie pomoże będzie leżeć.
  • 0

#9 Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • 6232296
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 11 styczeń 2009 - 19:42

Pomiot kurzy ok 15ton na hektar .Cena to 500zł za 10 tonowy rozrzutnik
  • 0
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#10 center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • 8843879
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 11 styczeń 2009 - 20:18

u nas pomiot po 30zł ja właśnie daje ok 8 ton na h i to jest max naprawdę u nas tylko jest problem tego rodzaju że to wali tak że inteligencji przeszkadza jak leży na pryźmie czy coś... prawdę powiedziawszy ja się przyzwyczaiłem i już mi to nie przeszkadza ale jak ktoś wrażliwy:/ Ktoś wie może jaka kara grozi za taki że tak powiem odór? czy są jakieś prawne obostrzenia ? pozdrawiam
  • 0

#11 Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 20:37

a czy ktoś przypadkiem nie bierze obornika z fermy z Kleczewa? A czy można go zastosować wiosną pod ziemniaki skrobiowe? Zadziała tak od razu bo zazwyczaj obornik powinien być na jesień?

Ja kolego zamierzam brac pomiot kurzy z fermy z Kleczewa. ;) To moze bedziemy razem wozic raz do mnie i raz do Ciebie??? ;) ;)
  • 0

#12 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów
  • 2965302

Napisany 11 styczeń 2009 - 21:09

nie wiem czy w tą samą stronę byśmy jechali... ;) A po ile jest w Kleczewie tona i czy sami przywożą? Orientowałeś się?
  • 0

#13 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2725 postów
  • 7964877

Napisany 11 styczeń 2009 - 21:27

Ja mam za darmoche ze swoich kurników. Jest to sie sypie. Nie zastanawialem sie nad wartoscia tego obornika. Jak jest prosto z kurnika to jest sporo slomy w tym.
  • 0

sprzedam opryskiwacz Pilmet 600l/12m

www.olx.pl/oferta/pilmet-612-opryskiwacz-600-litrow-12-m-belka-CID757-ID4myB9.html

#14 Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 21:30

Jutro zamierzam sie tam wybrac i dowiedziec co i jak.Ale podobno w sobote i w niedziele wydawaja pomiot za darmo z tego wzgledu ze w weekend za bardzo nikt nie chce przyjezdzac...a w tygodniu podobno trzeba jakies tam grosze zaplacic za kurs!!!Jak sie cos dowiem to dam znac ;) ;)
  • 0

#15 zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • 1014610

Napisany 11 styczeń 2009 - 21:39

czy jest ktoś w stanie z forum napisac ile % poszczególnych składników zawiera taki " kurzyniec" od brojlerów trzymanych na słomie ?? byłbym wdzieczny.
  • 0

#16 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2725 postów
  • 7964877

Napisany 11 styczeń 2009 - 22:07

Chyba w najnowszym Top Agrar bylo cos o tym
  • 0

sprzedam opryskiwacz Pilmet 600l/12m

www.olx.pl/oferta/pilmet-612-opryskiwacz-600-litrow-12-m-belka-CID757-ID4myB9.html

#17 zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • 1014610

Napisany 11 styczeń 2009 - 22:16

a mógłbys skserowac bądz zrobic zdjecie tego artykułu. bylbym wdzieczny. w sumie nie tylko mi sie takie info przyda.
  • 0

#18 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów
  • 2965302

Napisany 11 styczeń 2009 - 22:43

Jutro zamierzam sie tam wybrac i dowiedziec co i jak.Ale podobno w sobote i w niedziele wydawaja pomiot za darmo z tego wzgledu ze w weekend za bardzo nikt nie chce przyjezdzac...a w tygodniu podobno trzeba jakies tam grosze zaplacic za kurs!!!Jak sie cos dowiem to dam znac ;) ;)

Ok to czekam do jutra na więcej informacji.
  • 0

#19 Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 18:39

Ok to czekam do jutra na więcej informacji.

A jednak trza placic za ten pomiot.A moj kolega mi mowil ze za darmo jest...to klamca :)
A wiec kolego"wyrebski1" bylem dzis na fermie w Kleczewie i pani ktora siedzi na wadze powiedziala mi ze na razie nic z tego poniewaz aby przywiezc sobie pomiot trzeba sie najpierw zapisac.Ale narazie nie zapisuja wogole bo ci ktorzy byli predzej zapisani woza pomiot.Powiedziala mi ze minimum do konca stycznia trzeba poczekac aby sie zapisac.!!!Cena pomiotu to 6 zł za tone.Jak tam zajechalem to jakis koles stal na wadze to tak z tego pomiotu ciekla woda ze masakra a mi kiedys kolo przywozil tez z tej fermy ale suchy.A wiec jak dobrze pojdzie to bede wozil swoim transportem,wezme 2 przyczepy 6 i jazda C-360 :) Wole sobie sam wozic bo mam nie tak daleko a tego kolo ktory przedtem mi wozil to juz napewno nie wynajme zlodzieja.
A ile kolego masz do tej Fermy km??? :)
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 20:41

pomiot w zimę zawsze jest bardziej mokry bo w kurniku słabiej działa wentylacja i nieodparowuje woda , najsuchszy jest kiedy na zewnątrz jest wysoka temperatura dla przykładu róznica w wadze na tytanie 8 plus pomiędzy latem a zimą wynosi u mnie przecietnie 2,5 tony.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk