Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szklarnia, czy tunel co lepsze?

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 21 maj 2009 - 18:43

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Ja to żelazkiem przez gazete łącze, jak już sie troche naderwie a ty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szklarnia, czy tunel co lepsze? Dzisiaj, 10:10
  •  

#22 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 maj 2009 - 20:08

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Od spodu deska a z góry listeweczki i sie przybija -a jak pojdzie po długości to wymiana folii...

Na folii nie ma co oszczędzać -lepiej dać 550zł za 5-cio sezonową (czerwona) jak 400 za 3 sezonową (zielona) -są niebieskie jeszcze tansze i cieńsze...

Podczas 0o gdy na zielonej/niebieskiej jest szron od środka to na czerwonej jeszcze kople... wnioski? Wyciągnijcie sami ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#23 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 22 maj 2009 - 05:36

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Jak bedzie za mocno naciągnięta to w zimę też trochę popęka. Sam mialem taki przypadek że prawie na każdym pałąku było peknięte.I później sie naciągneło
drugom folię na tamtą i teraz wiatr tak nią nie wali i już tak nie przemarza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 maj 2009 - 09:24

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Panowie oprócz produkcji polowej mamy około 1 ha pod osłonamiz uprawą pomidora szklarniowego .Szklarnie ,tunele metalowe i drewniane .
Jeśli ktoś chce na małą skale produkcje lub dla siebie to proponuje konstrukcje drewnianą tylko jeden warunek musi ona mieć co najmniej 3 m wysokości .
Lepsza cyrkulacja powietrza i nic się nie kisi przez co mniej mamy chorób. Szklarnie to tylko na masową producje i najnowsze technologie uprawy.
Folia -panowie dajcie sobie spokój z tymi naszymi czerwonymi ,zielonymi foliami ,niby 4-5 sezonowa a czasmi 2 nie wytrzymuje .Ja stosuje folie
izraelskie (jak ktoś chce to się dowiem nazwe) folie te są naprawdę bardzo dobre tyle że kosztują prawie 2 razy tyle co nasze .Na pięciu tunelach leżą już
około 10 lat i nic nie wskazuje że się nie długo rozlecą -naprawdę polecam .

#25 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 22 maj 2009 - 12:01

Szklarnia, czy tunel co lepsze? A gdzie takie folie mozna nabyć i jaki jest ich koszt?

#26 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 maj 2009 - 14:34

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Powiem Ci tak na pewno ją dostaniesz w dużych hurtowniach ogrodniczych ,ale tych typowych nie jakiś marketowych czy dla działkowców z tujami .
Musi to być typowa hurtownia ogrodnicza .Poznasz ją po tym że jest zapakowana jak cukierek w taką szaro srebrną foli.
Nazwy ci nie podam bo nawet takowej nie ma w rolce jest tylko instrukcja jak zakładać tą folie bo po jednej stronie jest warstwę czegoś co powoduje że się nie skrapla woda.
Cena -hmm ostatnio płaciłem coś koło tysiąca ale jeśli te nowe robią tak samo jak te stare to na prawdę warto.

#27 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 25 maj 2009 - 18:57

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Dzięki za pomys na pokrycie ''niezniszczalną folią'' :) :P :) (poszukam :) ) Aty czym ogrzawasz swoje tunele \szlkarnie?

#28 Share hiacynt

hiacynt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:22

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Witam wszystkich mam problem.Zamierzam kupić tunel 7/30 i posadzić w nim pomidory. Tylko nie wiem czy to się opłaca?A A najtrudniejsze jest to że pracuję zawodowo.Będę musiał się zwolnić z pracy?Pomóżcie

#29 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 20:59

Szklarnia, czy tunel co lepsze? to zalezy jaki wariant uprawy wybierzesz. i czy tylko ty będziesz sie tym opiekowal czy ktos tam jeszcze masz do pomocy, napisz cos wiecej ile masz zamiar zainwestowac czy to bedzie tunel zimny czy bedziesz dogrzewał.Jak masz dobra prace to nie rezygnuj z niej bo z jednego tunelu to kokosow nie będziesz miał wiec jesli juz chcesz w to wchodzic to na poczatek popros kogos o pomoc przy tym tak zebys mogł pogodzic pomidory z praca,bo samemu to ciezko ci bedzie. A co do foli izraelskiej to osobiscie nie za bardzo jestem zadowolony,moze i wytrzymała ale strasznie mi sie naciaga. a jak sie u was sprawdza ten efekt antystatyczny,czyli zeby woda sie nie skraplała ??? bo u mnie rano to mgła sie robi.

Edytowany przez krzysiek16m, 22 styczeń 2011 - 22:32.

#30 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 21:22

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Zależy jak pracujesz. U nas mamy 4 tunele ojciec pracuje zawodowo, ja się uczę i jakoś dajemy radę. Na dodatek robimy w nich w systemie 3 etapowym: najpierw rzodkiewka potem pomidor/ogórek a na jesieni chryzantema. Jest z tym trochę roboty ale jak się wszystko dobrze zaplanuje to da się ogarnąć. Na początek jest trochę inwestycji szkielet, folia, podlewanie a później trzeba w nawozy i opryski sporo inwestować. Zależy w jakim regionie polski mieszkacie u nas w zeszłym roku z powodu śniegu kilkanaście sztuk się zarwało. @hiacynt jeżeli masz zamiar robić na zimno bez ogrzewania to tak , a jeżeli masz zamiar ogrzewać to kiepsko to widzę. Ja nie wyobrażam sobie jeśli miałbym palić non stop jedynie jak przymrozki są to palę. Lepiej szukać jakiejś gotowej metalowej nie raz za śmieszne pieniądze można coś ładnego kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 luty 2011 - 09:28

Szklarnia, czy tunel co lepsze? U mnie w okolicy to szkielet 12 na fakture w granicach 7 tys robią na zamówienie a jak np chcesz 20m długości to cena w dół. Co do kolorów folii to ja wyczytałem że nie oznaczają one ilości sezonów ale filtry uv co by słoneczko roślinek nie przypalało, co prawda jak ma mieć mniejszą przepustowość to dodatkową warstwe musi mieć czyli mocniejsza niby...

Edytowany przez Driver33, 17 luty 2011 - 09:29.

#32 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:19

Szklarnia, czy tunel co lepsze? A w jakim rejonie te szkielety robią? (też jestem z łódzkiego)

Edytowany przez wlascicielziemski1, 27 luty 2011 - 22:20.

#33 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:35

Szklarnia, czy tunel co lepsze? jak to zgrzewasz Kolegą tą metodą żelazko gazeta itd ?

#34 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 28 luty 2011 - 15:20

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Tam gdzie chcę złączyć folię np na drzwiach musi być zakładka (folia na folię) na to kładę gazetę by żelazko nie przywarło do foli i się zgrzewa.

#35 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 18:20

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Koło Łęczycy mieszkam, a konstrukcje koło Leśmierza robią wiesz cukrownia której nie ma.

#36 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 20:19

Szklarnia, czy tunel co lepsze? mam do Was prośbę, otóż wskażcie mi proszę czy na postawienie tuneli foliowych (zblokowanych bądź nie) potrzebne jest pozwolenie na budowę lub zgłoszenie;

jakie są różnice między pojedynczą folią a folią dmuchaną oraz tunelami pojedynczymi a zblokowanymi, chodzi mi o koszty zakupu oraz użytkowania i jaką powierzchnię jestem w stanie obsłużyć piecem 600-800KW przy dmuchanej folii

#37 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 14:01

Szklarnia, czy tunel co lepsze? wybaczcie, że odświeżam temat, ale:

ze wskazanej przez użytkownika chwastek interpelacji nr 2170, wynika iż pozwolenia ani zgłoszenia na tunel nie potrzeba:

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 października 2006 r. (II OSK 1099/05): ˝Tunel foliowy, niepołączony trwale z gruntem i niemający jakichkolwiek instalacji, nie odpowiada pojęciu budowli zdefiniowanemu w art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn. zm.), nie może być uznany za tymczasowy obiekt budowlany, o jakim mowa w art. 3 pkt 5 tej ustawy, i nie wymaga pozwolenia na budowę bądź dokonania zgłoszenia˝.

tymczasem w moim starostwie twierdzą, iż niezbędne jest pozwolenie na budowę - czyli projekt itd, dysponujecie jakimiś innymi informacjami w tym zakresie precyzującymi, że pozwolenie ani zgłoszenie nie jest wymagane?

#38 Share Patrycja123

Patrycja123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:46

Szklarnia, czy tunel co lepsze? Moim zdaniem zależy co będziesz w nim uprawiał, ja mam mały tunel w którym mam pomidory, sałatę i ogórki, jak dla mnie jest to wystarczające. Dokładnie mam taki: http://allegro.pl/sz...4505423875.html

#39 Share zenek77

zenek77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 17:42

Jakbyście myśleli o nawadnianiu to tu znalazłem ciekawy poradnik jak zaprojektować taki system http://nts.tanake.com.pl/do-pobrania  moze się komuś przyda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share PiotrBenet

PiotrBenet

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 luty 2015 - 14:01

Ja mam w swoim ogrodzie tunel. Zdecydowałem się z uwagi na cenę ponieważ można je znaleźć w lepszych cenach. Szklarni raczej nie kupi się w cenie 500 zł. Tunel już z kolei tak Druga zaleta to mobilność. Tunel bez problemu przeniesie sie w inne miejsce w ogrodzie. Obecnie można znaleźć je w dobrych cenach w sklepach internetowych. Na przykład:

http://www.meble.ogrodowe.net/szklarnia_i_tunele_foliowe 

W sumie warto jest już przygotować się do wiosny. Jest początek lutego. Lada dzień przyjedzie kwiecień. Obecnie jeszcze można znaleźć promocje na wyposażenie do ogrodu, potem pewnie nie będzie ich tak wielu.