Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika MTZ 82

73 odpowiedzi na ten temat

#61 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 20 styczeń 2013 - 13:20

Hydraulika MTZ 82 Witam Panowie mam problem z moim mtz 82 rok 1996 cały olej z hydrauliki uciekł mi do skrzyni biegów jak wyciągnąłem miarkę od poziomu oleju to wylewało się, co może być przyczyną tego problemu. Proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika MTZ 82 Dzisiaj, 01:54
  •  

#62 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 13:28

Hydraulika MTZ 82 Pompa oleju poszła i przelało się przez uszczelnienie do skrzyni biegów. Do wymiany.
Ewentualnie jeśli sama pompa jest dobra może pomoże wymiana uszczelnień.
http://sklep.techrol...search//filter/

Edytowany przez seweryn20, 20 styczeń 2013 - 13:29.

KPK Kumurun Team

#63 Share Szaman194

Szaman194

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 15:46

Hydraulika MTZ 82 Witam. Mam pewien problem z moim MZT 82 80r. Traktor mam od niedawna. Problem polaga na tym, że gdy zapinam go pod przyczepę z kiprem i chcę coś wykiprować to podnoszą mi się ramiona od podnośnika, Wie ktoś czym to może być spowodowane?

#64 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 15:54

Hydraulika MTZ 82 Teraz nie nie jestem pewny ale daj dźwignie od podnoszenia podnośnika tą przy kierownicy albo na stop albo na pływającom. Powinno pomóc.
KPK Kumurun Team

#65 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 22 styczeń 2013 - 23:12

Hydraulika MTZ 82 Możliwe, że ktoś coś dłubał w hydraulice i przekombinował. U znajomego też jest tak namieszane że jak podnosi ramiona do góry to pojawia się ciśnienie w jednym wyjściu hydraulicznym z tyłu. Czasem tak mogło być coś przed sprzedażą na szybko zrobione żeby ukryć niedomagania układu.

#66 Share mentol54

mentol54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:04

Hydraulika MTZ 82 panowie mam pytanie co zrobić aby mtz 82 nie opuszczał??? mam agregat uprawowy 4m i gdy trochu dłużej popracuje podnośniekiem olej robi sie strasznie gorący i wgl nie mogę podnieść :( bardzo prosze o pomoc :)

#67 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 13 luty 2013 - 21:50

Hydraulika MTZ 82 Witam według mnie problem tkwi w siłowniku zużyły się manszetki i wszelkie próby naprawy zaczoł bym właśnie od niego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 13 luty 2013 - 22:57

Hydraulika MTZ 82 Najczęściej za opadanie odpowiada regulator pod siedzeniem. Siłownik jak nie przecieka na zewnątrz obok tłoczyska to mało prawdopodobne żeby puszczał choć jest to możliwe.
Kolega Seweryn kilkakrotnie w tematach o hydraulice w MTZ i pochodnych podawał linki do kwartalników pronara. Był tam opis jak sprawdzić siłownik bez wyjmowania go oraz które zaworki w regulatorze trzeba sprawdzić i jak to zrobić. Jeden na pewno jest pod kolankiem z którego wychodzi olej na siłownik, przewód od podnoszenia.
Co do grzania oleju to może przeciążasz hydraulikę? Mógł też się przyciąć zawór przelewowy w rozdzielaczu pod kierownicą i nie otwiera się wystarczająco dużo. Zależy czy olej grzeje się przy pracy z każdą maszyną czy tylko z tym agregatem. Zużycie pompy też ma wpływ na grzanie oleju.
Jedno jest pewne - musisz się dobrze zastanowić czy chcesz rozpocząć nierówną walkę z hydrauliką MTZ-ta. Wielu poległo :P

#69 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 14 luty 2013 - 08:05

Hydraulika MTZ 82 Jeżeli nie możesz podnieść maszyny przy rozgrzanym oleju a na zimnym CI podniesie to może być pompa winna.

#70 Share mentol54

mentol54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 luty 2013 - 18:14

Hydraulika MTZ 82 właśnie pompa jest nowa :D mi sie wydaje że coś w regulatorze miesza olej i sie grzeje ale nie jestem pewny

#71 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 luty 2013 - 19:09

Hydraulika MTZ 82 Częstą przyczyną puszczania siłownika są uszczelnienia na tłoczysku koszt uszczelnień jest niewielki i roboty w porównaniu z siłownikami innych marek jest niewiele : http://imageshack.us...0/img1225v.jpg/

#72 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:26

Hydraulika MTZ 82 Ja te oryginalne wyrzuciłem i założyłem uszczelni manżektorawe. 90x5, ale chyba trochę rowek roztoczyłem

#73 Share piotr67

piotr67

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 maj 2015 - 20:39

Hydraulika MTZ 82

Witam,

pozwolę sobie odświerzyć wątek. Mianowicie kupiłem pronar MTZ 82 z 1999 roku i w związku z tym mam pytanie - czy sterowanie, podnoszenie i opuszczanie ramion jest tylko z boku czy można też sterować nimi przy kierownicy? Wcześniej miałem MTZa z 1988 roku i sterowanie było możliwe w obu tych miejscach. A w nowym jest tylko z boku...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#74 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 17 maj 2015 - 20:46

Hydraulika MTZ 82

Są mtz-ty w których nie ma możliwości sterowania podnośnikiem wajchami koło kierownicy. Musisz sprawdzić jak lecą przewody. Jeśli jest możliwość to z trzeciej sekcji przewody idą do regulatora.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź