darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

jaro    166

RolnikSprzedawca swego czasu opisał że róznica miedzy Case a NH to nie tylko kolor maski-powiem szczerze-nie wiem jak teraz-ale swego czasu porównałem Case JXU i NH TLA-owszem różnica w kolorze też była-ale jakością wykończenia (nie tylko kabiny ale tam to było najbardziej widoczne) ten Case bił na głowę owego NH-lojalnie uprzedzam że zdania nie odszczekam biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sam sie zdziwilem, ze roznice sa na tyle istotne, po ktoryms poscie w tym temacie poszedlem sprawdzic jak u mnie jest zalaczana blokada. na szczescie sa przewody hydrauliczne :D

nie zaluje, ze jest nh, a nie case, poniewaz cena byla nizsza, mam lepszy kontakt z dilerem i w mojej okolicy uwazam, ze serwis nh jest lepszy.

jest jednak rada, by przy wyborze ciagnikow i ich wyposazenia zwracac uwage na szczegoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siedziałem w T6000PC, T7030, T7000AC i Case Maxxxum MC 140 i Pumie 155. Szczerze w Case jakoś bardziej można ogarnąć podłokietnik i konsola boczna, niestety, ale w NH pewne fukncję są rozrzucone po całej konsoli. Bardzo spodobał mi sie joy w Pumie. W porównaniu do JD w/w Case'y mają niebywały plus w postaci wielofukcyjnego podłokietnika, chociaż i tak Case nie może się równać do podłokirtnika w MF 6400/7400. Fergaje mają bardzo porosty i przejrzysty ukłąd sterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

Witam, śledziłem ten temat z wielką ciekawością ponieważ sam wybieram teraz ciągnik do gospodarstwa, a jak miałem już podpisać umowę to jak to zwykle bywa przedstawiciele konkurencji na koniec mieszają w głowie i dają upusty jakich o dziwo nie mogli dać wcześniej. Ale ja wybieram NH T7050 Auto Command z nowym podłokietnikiem SIDE WINTER II bo to świetny ciągnik cena i wyposażenie jest atrakcyjne a i do serwisu mam blisko a to też jest ważne (przynajmniej z kilometrówki mię nie będą kroić :) ).

A co do tematu to porównując parametry różnych maszyn trafiłem na stronę z testami w normie OECD (norma obowiązująca w USA, moc podawana na WOM bez ściemy a nie jakieś tam ISO) tu podaje link:

http://tractortestlab.unl.edu/testreports.htm

Polecam można sobie porównać różne ciągniczki i jak już mówiłem bez ściemy :P

A tu dla pokazania różnicy między CASE i NH podaje dwa testy:

 

CASE IH PUMA195 : http://tractortestlab.unl.edu/Case/Puma_195.pdf

 

NH T7050 : http://tractortestlab.unl.edu/NewH/NH_T7050.pdf

 

ALE RÓŻNICA JAK CHO...A :(:(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kolego załoze sie ze nie robili testu tych 2 ciagników co podałes tylko to jest test jednego a ze to to samo mechanicznie wiec dane takie same i tyle. Juz ze 2 lata temu odnalazłem te badania z USA :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

aby wszystkie dane z tych testów były identyczne, to musiał by się zdarzyć cud, ilość danych jest tak duża, że równie dobrze można by wygrać w totolotka szóstkę. Rozmawiałem z ludźmi którzy byli na wycieczce w fabryce Case i nikt tam nie widział ciągników NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

A jednak kolego przyznajesz że jest to to samo przynajmniej jezeli chodzi o główne podzespoły jak silnik, przekładnia mosty itp. unifikacja jest obecna wszędzie to samo robi konkurencja np AGCO jeżeli mniejsz kombajny 5i6 klawiszowe MF iFEND są montowane razem z Laverda w Breganze ciągniki np do 100KM kilku marek na lini McKormika tylko kolory maski zmnieniaja.

A jeżeli chodzi o OECD - (Organisation for economic co-operation and development) to jest światowa organizacja (tak samo jak ISO czy ECE) która raczej by się nie zgodziła przymknąć oko :P , norma to norma, a ja wole tą ponieważ w ISO czy ECE silniki chodzą zwykle bez osprzętu (wetylator, sprężarka, alternator itp) świetnie to widać na amerykańskich stronach John Deere oni podają wyniki z dokładności do 2 miejsc po przecinku i dokładnie numer i date badania, możesz sobje sprawdzić jak nie wierzysz. A w europie kombinuje się z normami nie mówiąc wszystkiego poczęści jest to sprytny marketing a poniekąd ucieczka przed coraz ostrzejszymi normami emisji spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moc na WOM... Ok bardziej miarodajna, mówi więcej o silniku, jednak i tal nadal nie wiadomo ile masz faktycznie mocy na kołach. To mnie nurtuje, które przekładnie mają największą stratę mocy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

proszę tu to poodejmowałem z testu w ostatnim TOP Technika http://www.agrofoto.pl/forum/topic/24571-jd-czy-deutz-fahr/page__view__findpost__p__471439

@MANIEK416 zapewne główne podzespoły są takie same, ale osprzęt i miejsce produkcji już nie koniecznie. Fabryka Steyera ma zdecydowanie lepszą opinię niż fabryka CNH w Anglii, co potwierdzają oceny jakości wykonania w testach.

Te amerykańskie testy, bardzo dokładne, ale mało rzetelne, bo jak można przetestować jeden traktor, a później napisać że badało się dwa różne??? Przecież to zwykłe kłamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

bOgdan numery testów dla nh 2424 dla case 2425 ciągniki były testowane jednocześnie i w tych samych warunkach (przynajmniej tak to wygląda) specyfikacje mają tą samą tak ze czemu wyniki miały by się różnić NEBRASKA się pod tym podpisała, a przy teście nie byłem to jakby co w sądzie nie będe świadkował :( . Ale uważam ją za miarodajną nie chce się kłócić czy NH lepszy od CASE, bym musiał mieć oba ciągniki i zrobić nimi z 3000mth to bym mógł coś powiedzieć, ale mam znajomego co produkuje części do CNH i MAN-a (żeby było śmieszniej w Płocku :P ) i normy do cnh ma bardzo rygorystyczne, fabryka obok agromy kutno a jak agroma zamawia te same części to idą z niemiec lub belgii kilka dni a obok u producenta kupić nie mogą ale polityka firmy CNH (muszą zarobić i to dużo :( ).

Edytowano przez brzozak2
ortografia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego jest teraz tak że raz u nas jakąś wiązkę kabli zamówiliśmy do Case i przyszła z Brazylii... a wiesz co było napisane na metce wiązki... Made in Poland :P ale za cholerę nie można by jej kupić u nas bezpośrednio, takie czasy... Jeleń wysyła części do chin i tam składa mosty do 5M jak koledzy pisali w innym temacie. A co do testu te jak pisze kolega Bogdan nie możliwe jest żeby wyniki wyszły identyczne nawet jak by dwa Case czy dwa NH testować a nawet ten sam ciągnik 2 razy nie wierzę by wyniki wyszły takie same, zawsze była by jakaś zmienność, co nie zmienia faktu że masz rację że główne podzespoły(silnik i skrzynia) są w tych brandach takie same. Tu nie będę zaprzeczał


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

Sory brzozak2 za tą ortografie ale jestem dyslektykiem i jak się spieszę to to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak se patrzę i se widzę ;d

Wyprowadźcie mnie z błędu ale chyba nie ma na polskim rynku(bo na np. włoskim znalazłem, chyba że polska strona NH jest niepełna) a więc nie ma chyba odpowiednika Case Maxxum 125 MC i Maxxum 140 MC w NH .

są tylko 3 modele Elite w NH i są to 4 cyl. ciągniki.

W Case nie ma odpowiednika 6090 PC (jest to podrasowana 6080PC a chodzi chyba o to żeby ciągnik był jeszcze lżejszy przy dużej mocy)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Case - New Holland

MAXXUM 110 MC - T6020 elite

MAXXUM 120 MC - T6040 elite

MAXXUM 130 MC - T6060 elite

 

MAXXUM 115 MC - T6030 PC/RC

MAXXUM 125 MC - T6050 PC/RC

MAXXUM 140 MC - T6070 PC/RC

xxxxxxxxxxxxx - T6080 PC/RC

xxxxxxxxxxxxx - T6090 PC/RC

 

Te 4-cylindrowe prawie sie nie różnią, a szóstki mają troche inne skrzynie.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Case - New Holland

MAXXUM 110 MC - T6020 elite

MAXXUM 120 MC - T6040 elite

MAXXUM 130 MC - T6060 elite

MAXXUM 140 MC - T6070 elite - teraz elite dostępne jest w 6-ciu cylindrach

 

 

xxxxxxxx - T6030 PC/RC

Puma 125 - T6050 PC

Puma 140 - T6070 PC

Puma 155 - T6080 PC

xxxxxxxxxxxxx - T6090 PC/RC

 

Range Command nie ma odpowiednika w Case Puma, bo w nim jest tylko full powershift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bradziej przychylam się do analizy kolegi @ lowrider-a

chociaż brakuje mi to wyjaśnienia modelu Case Maxxum 125MC i patrząc na numerację NH to nie ma go już gdzie wcisnąć, bo mamy już 6020, 6030, 6040, 6050, 6070?(w dwóch nawet miejscach i tu mi coś nie pasuje)

A to nowina bo nie wiedziałem że wprowadzili 6cyl. ELITE

Co do Range Command(czyli semipowershift) to jest w Case Puma jak bierzesz golasa wtedy masz semipowershift przekładnię i hydraulikę manulaną Grupa 201 w Pumie ale nikt tego nie zamawia praktycznie a tak czy inaczej jest w wersji 19 przełożeniowej


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Co troche wprowadzają zmiany. Kolego @LowRider zapomniałeś chyba o czymś:

 

CASE - New Holland

MAXXUM 115 MC - T6030 elite

MAXXUM 125 MC - T6050 elite

MAXXUM 140 MC - T6070 elite

To są najnowsze modele NH elite różnią sie skrzynką biegów

elite- 16x16/17x16

PC/RC- 18x6/19x6

 

Puma 125 - T6050 PC

Puma 140 - T6070 PC

Puma 155 - T6080 PC tu są małe różnice ale nie czepiam sie szczegółów.

 

Dołaczam jeszcze raz 4-cylindrowe i jest komplet

MAXXUM 110 MC - T6020 elite

MAXXUM 120 MC - T6040 elite

MAXXUM 130 MC - T6060 elite


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;/ hm czyli NH ma już skopiowaną ofertę z Case, pozostaje mi jedynie to że Case miał je wcześniej(no oprócz 6090)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heh trudno mówić o kopiowaniu oferty. Zresztą ktoś z NH napisze, że to Case kopiuje. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat oprócz NH6090 to zawsze najpierw (chyba) zawsze modele były w Case :blink: np. serie 6000 w NH są teraz poustawiane tak ja były w maxxumach :huh:


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dam    0

ma ktos z was moze NH T5040 jesli tak to jak sie spisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer99    0

No właśnie i tu zderzają się dwie różnie opinie (nawet w ramach wypowiedzi z AF). Jedni piszą (mówią), że to ta sama fabryka ( i takich więcej jest) a drudzy, że NH-GB, Case-Austria.

Nie podlegają dyskusji rozwiązania techniczne - tylko ich jakość, czy za wyższą ceną idzie solidność Case (lepsze odlewy, materiały, stosowane podzespoły lepszych firm (np.bosch) itp)

Wiadomo że dealer case bedzie mówił lepiej o..... :)

Case :)

Byłem u dealera case i NH to mówil że to to samo :)

 

ma ktos z was moze NH T5040 jesli tak to jak sie spisuje

Ja mam i jak dotąd nic sie nie dzieje :)

dealer też dobry(rolserwis) :)

jak odkręcali śrubki kluczem udarowym i z nich troche spadła farba

to po przykręceniu wzieli spray i zamalowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

włąsnie to jest dziwne ze delerzy NH powołuja sie ze to to samo co CASE a delerzy case ze to nie to samo. Case - Austria, NH - ANGLIA to jest ta róznica poza tym wyposazenie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam9788    0

własnie wybieram między new holland 6050 plus a odpowiednikiem w case ceny dośc podobne cignik będzie miał tura stoll 2t.Pług kverneland em 85 resor z pacomatem {pojedyńczy wał co sądzicie o takim zestawie.holland to lepszy diler i serwis case lepszy desing i marka mimo wszystko lepiej się kojaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0

nie wszystkie modele case są produkowane w austrii ,z resztą żadna marka nie produkuje wszystkich modeli w jednej fabryce np deery seri 5 składane są w chinach.

W poniwdziałek jadę do montowni case w austri i postaram się czegoś więcej dowiedzieć o podobieństwach i różnicach po między case vs nh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj