Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland [różnice]

498 odpowiedzi na ten temat

#121 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 24 październik 2009 - 17:23

Case vs New Holland [różnice] Nic nie mam do Jelonków tylko staram się wytknąć koledze bOgdan-owi uszczypliwość ;)
Ach to życie nigdy wszyscy nie będą się zgadzać... i chyba dobrze... Jest bardziej kolorowo... mimo wszystko stosunkowo udanej nocy jeżeli wieczór pracujący :(
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland [różnice] Dzisiaj, 02:55
  •  

#122 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 październik 2009 - 17:45

Case vs New Holland [różnice] Kurczę sprzedawca Case nie mający nic przeciwko ciągnikom innych marek ?-ewenement na skalę światową Dodany obrazek -a wieczór dziękuję stosunkowo bezrobotny-w odróżnieniu, jak myślę od stosunkowo robotnej nocy Dodany obrazek

#123 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 24 październik 2009 - 18:08

Case vs New Holland [różnice] Jaro tylko się nie przepracuj w nocy byś miał siły na rano:P A tak ogólnie to rolnikosprzedawco co dokładnie sprzedajesz? i Hmm co do Nh i Case to hmm na moje każdy cioągnjik jest inny. Nawet 2 takie samo wyglądające ciągniki beda sie różniły. Case ma inne wnętrze niż Nh i odwrotnie. I przecież to jeden koncern jak by nie patrzeć CNH.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#124 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 25 październik 2009 - 10:39

Case vs New Holland [różnice] Kolego a czego potrzebujesz ? i parafrazując Korbanków "Mam maszynę która zaspokoi wszelkie Pana potrzeby, maszynę wprost dla Pana" ;)
Sprzedaję Case IH, Zetora, Lemken-a, Unie Group i wiele innych Co komu potrzeba :(
Ale to nie miejsce na sprzedaż(choć każde miejsce na reklamę dobre ponoć :))
A wracając do tematu NH i Case są podobne ale inne ;)Co też po części wynika z postów powyżej.
Z SDF jakoś nikt nie robi afery a też to podobne ciągniki są ...

A tu sprzedawcy NH mówią i użytkownicy to powtarzają że NH i Case to te same maszyny, ja wiem że to dla nich reklama darmowa ale nie do końca zgodna z rzeczywistością.

#125 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 październik 2009 - 12:53

Case vs New Holland [różnice] Afery z dublowaniem się oferty SDF, były na forum poruszane... oj były ;)
Coś musi byc na rzeczy, że Case jest lepszy od NH, bo po co się porównywać do gorszego :(
Mi osobiście bliżej do Case, bo prawie zdecydowałem się na JXU, ale oferta korbanka, była lepsza. Gdybym zaś kupował ciągnik 6 mieśięcy później było by to CS pro :)

#126 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 26 październik 2009 - 20:52

....Co do innych podzespołów jeszcze w tamtym roku było tak że NH miał układ wtryskowy DELPHI a Case BOSCHA w tym roku przy żadnym NH nie grzebałem. Osprzęt hydrauliczny dostarczają inne firmy tak jak również elektrykę(z ciekawostek jest też polska)
Co do osi i w ogóle osprzętu jest taka praktyka niestety na niekorzyść rolnika w NH sam się z nią spotkałem bo mam i NH TD w domku:) Iż zamawia się najsłabsze komplementacje byle taniej, (niskie dachy mniej hydrauliki , słabsze podnośniki i wersje skrzyni, słabsze osie właśnie)Niestety albo stety NH ma niższy standard podstawowy co potwierdzam leży w gestii dealera.W Case na plac zazwyczaj zamawiamy tzw. średniaki lub wypasy, chyba że rolnik chce golasa, to też ma cząstkowy wpływ na rozbieżność cen. I jeszcze co do osi tak można to sprawdzić suwmiarka ;)
Mxxumy i Pumy mają osie przednie klasy 3 i 4 do 5tyś.kg w przybliżeniu ...

A w moim T7050 z 2008 jest Bosch. Dlaczego?
Chcesz kolego powiedzieć, że jak klient nie zwróci uwagi, to dostanie mniej wytrzymałą skrzynię biegów, słabszą oś? I tak fabryka NH montuje to "po kryjomu" żeby sobie obniżyć koszty. Coś mi się to mało widzi, bo chyba firmie zależałoby na renomie. Czy Ty kolego nie próbujesz dyskredytować NH?

#127 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 26 październik 2009 - 21:06

Case vs New Holland [różnice] Witam tam kolego było "Co do osi i w ogóle osprzętu jest taka praktyka niestety na niekorzyść rolnika w NH sam się z nią spotkałem bo mam i NH TD w domku:) Iż zamawia się najsłabsze komplementacje byle taniej, (niskie dachy mniej hydrauliki , słabsze podnośniki i wersje skrzyni, słabsze osie właśnie)Niestety albo stety NH ma niższy standard podstawowy co potwierdzam leży w gestii dealera"

Nie czepiam się fabryki tylko sprzedawców i gratuluję jeżeli na Twoim terenie tak się nie dzieje, u mnie niestety tak bywa... A że i sprzedaję i sam używam u siebie, to dość dobrze wiem co powinienem doradzić a co odradzić potencjalnemu kupującemu.
Znajomy wziął niedawno NH odpowiednika Xline 100km i dostał ciągnik o 17 tyś taniej niż u mnie ale ze skrzynią 24x24 i podnośnikiem 3500kg w całym zakresie bodajże i to mechanicznym i 2 parami wyjść hydrauliki (jak się połapał to mu się przykro zrobiło ale już musztarda po obiedzie, sprzęt za cyrkle 200tyś chyba się kupuję rozwojowo? czy się mylę?) a co do skrzyni nie pisałem że mniej wytrzymała tylko słabsza(jeden bieg pod obciążeniem a 4 to chyba troszkę co innego ;))
Proszę o czytanie ze zrozumieniem :)

EDIT
A co do pompy wtryskowej to sprawdzałem na mniejszych gwoli wyjaśnienia.

Edytowany przez RolnikSprzedawca, 26 październik 2009 - 21:26.

#128 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 październik 2009 - 21:28

Case vs New Holland [różnice] @b0gdan ale w CS jest tylko jeden bieg w dół (chyba) więc szału nie robi, choć wyglądem nadrabia... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#129 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 26 październik 2009 - 21:29

Case vs New Holland [różnice] To są kolego różne opcje wyboru i jeżeli ktoś wydaje grubą kasę nieświadomie to to jest po prostu frajerem. Owszem, to jest kwestia dealera, że nie uświadamia klienta o tym, co kupuje, lub co mógłby kupić. Nie wiem dokładnie jak jest w Case, ale tez pewnie można sobie wybrać różne opcje, podobnie jak w innych markach. Moim zdaniem to kwestia świadomego zakupu.

#130 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 październik 2009 - 21:39

@b0gdan ale w CS jest tylko jeden bieg w dół (chyba) więc szału nie robi, choć wyglądem nadrabia... ;)

Skrzynia gorsza, ale inne parametry troszkę lepsze. Teraz cenowo CS Pro znów przegrywa, ale gdy był ten raptowny skok euro to był atrakcyjna ofertą. W tym przedziale wagi i mocy wygodniejszej skrzyni niż DYNA4 (oprócz Vario) chyba nie ma :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 26 październik 2009 - 22:16

To są kolego różne opcje wyboru i jeżeli ktoś wydaje grubą kasę nieświadomie to to jest po prostu frajerem. Owszem, to jest kwestia dealera, że nie uświadamia klienta o tym, co kupuje, lub co mógłby kupić. Nie wiem dokładnie jak jest w Case, ale tez pewnie można sobie wybrać różne opcje, podobnie jak w innych markach. Moim zdaniem to kwestia świadomego zakupu.

Kolego jestem i rolnikiem i sprzedawcą i wiem dobrze jak to wygląda... albo doradzisz albo wpuszczasz w maliny... A frajerów nie brakuje, którym albo jak jesteś lojalny branży to rozjaśnisz w głowie lub namącisz. Sorry ale jak przyjeżdża do mnie handlowiec z ciągniczkiem(a zdarza się to często, choć co prawda każdy tylko raz ;d ) to gada swoje aż dowiaduje się że w domu już jest sprzedawca gadka zmienia się diametralnie.
Co do DYNA 4 to w serii Maxxum są 4 pod obciążeniem a 8 bez sprzęgła od 100km ale jeżeli w niższej mocy to chcę czy nie przyznaję rację koledze bOgdan-owi ;)
Co do opcji tak są grupy wyposażenia które jeszcze możesz dowolnie modyfikować(ale czy to potrzebne;d Korbanek sprzedaje zwykle z placu...)

#132 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 październik 2009 - 22:52

Case vs New Holland [różnice] Korbanek z placu sprzedaje (ale za to w jakim standardzie) z jeszcze większym rabatem, ja swój zamawiałem 6 miesięcy wcześniej. MF 54** na każdym rynku jest bardzo bogato wyposażony, że niewiele można go doposażyć, a w przypadku JD, Case, NH itd lista opcji baaardzo długa

#133 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 26 październik 2009 - 23:06

Case vs New Holland [różnice] Kolego RolnikSprzedawca prawda jest taka że obecnie w dobie niskich cen płodów rolnych, rolnicy kupują aby tanio więc tak jest z NH który idealnie wstrzelił się w potrzeby klienta byle tanio i konie były na papierze. Niestety tak to jest jak z promocjami tylko jak się zobaczy później że opony nie takie zamiast Michelin Firestone, hydraulika jakaś słaba, mało wyjść, słabsza oś, wyposażenie itd itd dopiero wtedy widać dlaczego jest taka różnica w cenie. Co do Case i NewHolland to dokładnie wczytując się w Twoje posty ja wywnioskowałem tak że naprawdę technicznie obie marki są identyczne i tak twierdzę różnice są w specyfikacjach i kompletacjach poszczególnych modeli co zależy od dealerów lub osób wyżej które aby obniżyć koszty czytaj zrobić lepszą czyli tańszą cenę obniżają standard wyposażenia jak również elementy które mają wpływ na cenę np: szerokość opon czy felgi zamiast spawanych to skręcane, zamiast wiskozowego wentylatora zwykły no bo kto zwróci na to uwagę, siłowniki wspomagające innej średnicy, zresztą w Case takim tańszym był X-line czyli cienki dach, bez EHR, skrzynia 16x16 ale bez automatyki, cieńsze siłowniki wspomagające itd, teraz pewnie się dużo pozmieniało więc nie będę się mądrzył zapewne standard teraz jest inny co jak co ale sam się już pogubiłem w monogości opcji możliwych do wybrania. Co do innych pomp to TDD i JX raz był BOSCH made in Germany raz made in India fakt jest taki że obie ciekły po około 200-300 mth wada fabryczna na forum jest kilku użytkowników którym ten problem się zdarzył. Części zamienne są identyczne teraz piszę na foliach i pudełkach CNH żeby nie było problemu że ktoś się pomyli Case czy NewHolland. Stwierdzam już na koniec że poza detalami wyposażenia, znaczkami, poziomem wyposażenia czyli kompletacjami Case i NewHolland to to samo.A to co każdy kupi to jego sprawa, jest skoda i volkswagen ja wolę volkswagena za to że ma markę a nowy Passat psuje się na potęgę ale i tak mi się wizualnie podoba a technicznie silnik i skrzynia to samo, ale dla koncernu i tak zarobią swoje czy sprzeda się Case czy NH to i tak z jednego worka bilans się zgadza

#134 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 październik 2009 - 23:06

Case vs New Holland [różnice] oj co do listy wypasu w case szczególni MC to nie jest zbyt długa ;) W standardzie jest praktycznie optymalny wypas. Oczywiscie wszytko zalezy od grupy. jesli wezmisz pod uwage najtansza wersje to napewno mozna do niego troche dołozyc ale tak samo bedzie w kazdej marce jak na strcie biezesz taniosc po dodaniu tego co chcesz wyjdzie na to samo albo drożej niz w droższej grupie. podobne podejscie jest w każdej marce. A co do dealerów case to prawda jest ze zamawiaja głownie dobrze wypasione wersje chyba że klint chce golasa to tez nie robia problemu :)

X-line nadal jest i jest to tak jaki pisał przedmówca ciagnik dużo gorzej wyposazony odpowiada poziomem wypasu wiekszosci NH z tej serii.

#135 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 październik 2009 - 20:45

Case vs New Holland [różnice] a ja się zastanawiam co sie stało.
Byłem dziś i obejrzałem CASE JX80 i odpowiednik NH TD - jak na wiosnę braliśmy oferty do PROWu to stały na oponach albo goodyear albo michelin a dziś jeden i drugi na oponach BKT (i jakieś węższe mi się zdawały).

PS:NH miał rozłączalną sprężarkę, w case pracowała nonstop, no i w NH nie widziałem przełącznika od womu (540/1000) który widziałem w JXsie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#136 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 październik 2009 - 20:58

Case vs New Holland [różnice] no ładnie :D ciekawe czy obniżają cenę za te indyjskie opony

#137 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 27 październik 2009 - 21:14

Case vs New Holland [różnice] Kolego Nikita!
Ze sprężarką to wyjaśnię Ci o co chodzi. No więc fabrycznie i JX i TDD nie mają pneumatyki, montuje ją sobie dealer i jest to opcja czy też standard zależy jak to nazwać. Kwestia kosztów i tak są dwie opcje albo zapłacisz taniej za ciągnik i będziesz miał pneumatykę made in Poland czyli sprężarka krajowa z dźwignią i możliwością rozłączania albo pneumatyka zachodnia (droższa) np. Austryjacka Atzlinger, tutaj sprężarka chodzi cały czas i kosztuje drugie tyle co krajowa, co do jakości nie będę się wypowiadał. Kwestia jest że zachodnia jest super dopracowana w detalach ale to trzeba samemu porównać i wybrać. Różnica w cenie ciągnika przez pneumatykę może dochodzić do kilku tysięcy złotych. Tylko że o tym pewnie mało kto wie albo dusi cenę u dealera. Z tego co wiem to dealerzy case raczej stosują wersję droższą ale mówię decyzja należy do dealera co montuje. Na targach w Kielcach akurat widziałem TDD z pneumatyką Austryjacką to tylko plus dla tego sprzedawcy wie co dobre ale niektórzy wolą rozłączaną sprężarkę ja osobiście pomimo że pracuje cały czas jestem za zachodnią wersją.

#138 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 27 październik 2009 - 21:17

Case vs New Holland [różnice] Raczej nie obniżą :D fabryka może więcej zarobić ... Sprzedawca opon nie wybiera chyba że w dużych ciągnikach ale to są raczej dopłaty do określonej marki opon(cvx,puma). A i co do produkcji Pumy w Anglii to według tego co się dowiedziałem to takowa nie jest prowadzona, chyba że zostałem wprowadzony w błąd.

#139 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 październik 2009 - 21:43

Case vs New Holland [różnice] Jest prowadzona na 100%, na angielskim forum były nawet wstawione zdjęcia, bo też co niektórzy nie mogli w to uwierzyć :D profi Tractor and Farm Machinery forum :: View topic - case IH Puma CVX
a tu jest artykuł Case IH Reveals Puma Tractor Series

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 27 październik 2009 - 22:45

Case vs New Holland [różnice] No to poległem :D Masz kolego rację, ale rzeczywiście chyba tylko na rynek amerykański bo z tego co jest napisane na stronach z Twoich linków wynika że na USA nie mają wcale multicontrolera (a czy to lepiej czy gorzej to już inna kwestia) Muszę ściągnąć szefa za niewiedzę.

Dodaj odpowiedź