Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland [różnice]

498 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 20:47

Case vs New Holland [różnice] Ale JX ma 3,9 silnik, a TD 3,2 z turbo, więc któryś mniej spala, ale który???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland [różnice] Dzisiaj, 01:13
  •  

#62 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:47

Case vs New Holland [różnice] a tak , masz racje silniki są inne w tym przedziale mocy. Takie same silniki są montowane w silniejszych modelach: 4,5 l iveco. NH wydaje się mieć lepiej rozłożony moment obrotowy, więc i spalanie powinien mieć mniejsze

#63 Share luk

luk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 07:22

Case vs New Holland [różnice] Witam serdecznie posiadam ciągniki case i New Holland magnum 310 i T 8040
Różnic pare jest główna to w Magnumie jest inna skrzynia 19 biegowa a w NH 18 biegowa
Magnum ma przez to mniejsze spalanie ok. 10 %
Następne to filtr powietrza w Magnumie jest miedzy silnikiem a kabina przez co jest troszkę dłuższy i ciszej pracuje w NH silnik jest przesunięty do kabiny a filtr podnieśli do gory
Nastepna różnica to dźwignia rewersa w kabinie NH ma to lepiej rozwiązane dźwignia jest w podłokietniku a w case pod kierownica
No i jeszcze kosmetyka dźwignie zaworów elektro hydrauliki w NH kolorowe a w case czarne
Poza tymi różnicami ciągniki są identyczne ale lepiej pracuje mi się NH wygodniej manewruje się rewersem

#64 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 12 kwiecień 2009 - 08:13

Case vs New Holland [różnice] to magmun 310 ma odpowiednika NH?? nie wiedzialem i nie do końca jestem przekonany. bo ten Nh to ma 305 Km do tego chyba ma system super steer. masz jakie foty swoich maszyn?

no i cos ci sie pokiełbasiło bo z tego co czytam na stronie NH to oferują skrzynie 19x4 albo 24x6
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#65 Share luk

luk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 08:41

Case vs New Holland [różnice] super steer to opcja bardzo droga i nie praktyczna jak bys pracowal kiedys maszynami o szerokosci roboczej ponad 6 matrow to bys powiedzial na h.... mi super steer co do skrzyn biegow to tez opcja NH byl wczesniej kupiony i byl brany taki jak na placu stał co do foto to na agrovideo sa filmy

#66 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 12 kwiecień 2009 - 08:48

Case vs New Holland [różnice] SuperSteer niepraktyczny? A jeżeli ktoś ma mało miejsca na uwrocie to wg Ciebie ta oś też jest niepraktyczna?

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#67 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 09:08

Case vs New Holland [różnice] tak bardzo droga opcja to tez nie jest, bo o ile sie dobrze orientuje to kosztuje mniej wiecej tyle co amortyzacja. poza tym cala seria magnum chyba nie ma odpowiednika w nh
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#68 Share luk

luk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 09:28

Case vs New Holland [różnice] powiem wam tak pole dlugie na 1 km szerokie na 1 km nie rowne pracujesz z powiedzmy siewnikiem 6m na choleere te super steer a ta opcja wyklucza amortyzacje osi ktora na krzywym polu jest jak zbawienie mam MX270 bez amortyzowanej osi jazda nim to meczarnia
i jescze jedno NH I CASE to to samo
NH
T 8020
T 8030
T 8040
T 8050
case
Magnum 250
Magnum 280
Magnum 310
Magnum 335
T 8050 i 335 maja wieksze silniki
to sam jest w ciagnikach najwiekszych
roznica to kosmetyka
ja wam mowie o swojch spostrzezeniach z praktyki ni wciskam wam kitu ktory przeczytalem na necie

#69 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 12 kwiecień 2009 - 09:53

Case vs New Holland [różnice] Yhy cos mi sie ukratkiem wbija myśl do glowy ze sciemniasz...bo cos zabardzo podkreślasz ze to wiesz z praktyki to ile masz tych case ?? i ile tych nh?
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#70 Share luk

luk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 10:09

Case vs New Holland [różnice] no skoro tak myslisz poczytaj na ppr ogladnijj na agrovideo ppr nick luk a na agrowideo lukk
obecnie posiadam t8040 magnum 310 i mx270

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:15

Case vs New Holland [różnice] a jak wytlumaczysz fakt ze konstrukcje tych 2 serii sa rozne nawet wizualnie??? bo ja nie bardzo rozumiem. wszystkie inne blizniaki wygladaja tak samo tylko maja inne kolory swiatla itp, a tutaj tylko ksztalt kabiny jest podobny. masz tyle sprzetow, a fotek brak :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#72 Share luk

luk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:40

Case vs New Holland [różnice] nie bede ci udowadnial co mam a czego nie mam co do foto niestety brak czasu wiec wstawilem to co zrobilem przez przypadek telefonem
a i jescze jedno te ciagniki sa robione w tej samej fabryce w usa w miare wolnego czasu zrobie foto tabliczek
jak bys dobrze czytal i doczytal ze umiejscowienie filtra powietrza zmienia przednia maske
nie chcem nikogo tu obrazac i negowac jego wiedzy ale spory te troche sa dziecinne i mysle ze to nie miejsce na nie
to jest forum do wymiany pogladow o maszynach
aa pozatym zapraszam do mnie ukraina oblosc (woj) zytomierska rejon (powiat) czerwonoarmijsk sielo(wies) zielona dibrowa
dla ciekawych i odwaznych mam troche ziemi do odstapienia niedaleko mojego gospodarstwa

aa i jescze kontakt zostawie +48504456681 i +380965658785(aktywny od 15 kwietnia)
gospodarstworolne@op.pl i gg4727787

aa gospodarstwo w polsce dolnyslask okolice wroclawia

#73 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 12:07

Case vs New Holland [różnice] @luk a wiesz jaki jest procentowy nacisk na osie New Holland'a T 8040 i Case magnum 310 ???

#74 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 12:55

Case vs New Holland [różnice] moce silnikow w tej samej normie tez sobie nie odpowiadaja, nh ma tylko 1 model z silnikiem o poj. 9 l, a case 3, ale spoko :)
szkoda ze do magnuma nie wsadzaja juz cumminsa :) to bylo jednym z jego charakterystycznych elementow, dzieki czemu zdobyl taka renome

#75 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 13:06

super steer to opcja bardzo droga i nie praktyczna co do foto to na agrovideo sa filmy

hmm na filmiku widać że NH jakby posiadał tą oś ponieważ widać że jest ona wysunięta do przodu... :)
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#76 Share luk

luk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 13:23

Case vs New Holland [różnice] co do nacisku powiem tak jak sie topi :) to zakladamy blizniaki co do osi nie ma tam super steer

#77 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 15:29

moce silnikow w tej samej normie tez sobie nie odpowiadaja, nh ma tylko 1 model z silnikiem o poj. 9 l, a case 3, ale spoko :)
szkoda ze do magnuma nie wsadzaja juz cumminsa :) to bylo jednym z jego charakterystycznych elementow, dzieki czemu zdobyl taka renome

To jaki teraz silnik siedzi w Magnumie....

#78 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 15:32

Case vs New Holland [różnice] iveco, tzn new holland cos tam teraz to sie nazywa :)

#79 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 16:07

Case vs New Holland [różnice] Wszystkie rozwiazania stosowane w NH sa sygnowane znakiem New Holland, tak wiec podejrzewam ze sie nic nie zmienilo :) i nadal siedzi tam Cummins.

Np. skrznia biegow w NH T8000 pochodzi z Case Magnuma, i jako taka konstrukcja ma juz swoje lata a obecnie w materialach reklamowzch jest przedstawiana jako konstrukcja zaprojektowana przez inzynierow NH.

Przepraszam za pisownie, laptop nieco mi dzisiaj szwankuje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 16:26

Case vs New Holland [różnice] Gdyby siedział tam Cummins, to NH by się tym chwalił :) Poza tym ten producent silników nie należy do koncernu CNH, więc nie można tak jak w przypadku IVECO zmienić nazwę na NHE ...

Dodaj odpowiedź