darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

luk    0

co do nacisku powiem tak jak sie topi :) to zakladamy blizniaki co do osi nie ma tam super steer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
moce silnikow w tej samej normie tez sobie nie odpowiadaja, nh ma tylko 1 model z silnikiem o poj. 9 l, a case 3, ale spoko :)

szkoda ze do magnuma nie wsadzaja juz cumminsa :) to bylo jednym z jego charakterystycznych elementow, dzieki czemu zdobyl taka renome

 

To jaki teraz silnik siedzi w Magnumie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Wszystkie rozwiazania stosowane w NH sa sygnowane znakiem New Holland, tak wiec podejrzewam ze sie nic nie zmienilo :) i nadal siedzi tam Cummins.

 

Np. skrznia biegow w NH T8000 pochodzi z Case Magnuma, i jako taka konstrukcja ma juz swoje lata a obecnie w materialach reklamowzch jest przedstawiana jako konstrukcja zaprojektowana przez inzynierow NH.

 

 

 

 

Przepraszam za pisownie, laptop nieco mi dzisiaj szwankuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Gdyby siedział tam Cummins, to NH by się tym chwalił :) Poza tym ten producent silników nie należy do koncernu CNH, więc nie można tak jak w przypadku IVECO zmienić nazwę na NHE ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
iveco, tzn new holland cos tam teraz to sie nazywa :)

 

New Holland Family zapewne, czyt. Iveco :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W NH serii T6000, T7000, Case Maxum, Puma, McCormick XTX,TTX, JCB Fastrack serii 2000, 3000, 7000 siedzi ten sam silnik Iveco-Cummins 6,7l, a że Iveco należy do grupy Fiat, to dalej sami wiecie :)

 

 

Dla kolejnego przykładu, jak poszukacie na stronie NH, informacji na temat ciągnika NH serii T7500, to gdzieś pewnie znajdziecie informację, że jest wyposażony w przekładnię AutoCommand firmy New Holland, to jest w zasadzie S-Matic firmy ZF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michuland    0

Prawdą jest, że NH i CASE należą do CNH a ten do GRUPY FIATA. Modelowa Puma ma silnik zaprojektowany przez Cummins'a produkowany w fabryce IVECO. CVX niezmiennie posiada Silnik SISU. CASE produkowany jest w Austrii (oprócz JX one schodzą z tej samej tasmy co NH TD), a NH we Włoszech i Anglii. Stanowczo Case jest produkowany z większą jakością i dokładnością ponieważ w założeniach Grupy FIAT ta marka jest przeznaczona na rynek amerykański niemiecki austriacki i francuski (dlatego tak mało sie sprzedaje w Polsce CASE'a, poza tym w polsce mamy regionalizm dealerski Case co sprawia że CASE jest tutaj trudno dostępny, a NH dealerów zapycha swoimi maszynami i wygrywa łatwością dostępu i ceną bo sprzedaje więcej), tam znajdziemy największy procent sprzedaży Case'a poprzez najlepiej rozbudowana siatkę dealerska i serwisu i cieszą się tam największym uznaniem, wystarczy pojechac i popytac. Natomiast NH jest tańszym odpowiednikiem tych modeli, są produkowane masowo na Włochy, Anglię, Polskę, i inne kraje europy wschodniej, przez to i jakośc jest słabsza a produkcja masowa. Różnica w cenie sięga od 5-15% w zależności od modelu. Taka jest polityka wielkiego koncernu FIAT...i tyle. Ktoś powie że to samo a ja powiem że to NH to kopia Case'a bo jest dobry... i wiadomo że nie kupimy podróbki w cenie oryginału - chyba że przepłacimy za podróbke. Czas pokaże co jest żywotniejsze. Ja stawiam na Case'a w końcu to oni główkują jaki ten ciągnik :) :) :) ma byc i jest wzorem Dla NH, a nawet dla McCORMIC'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mc'cormicka???? oni juz dawno nie sa ze soba powiazani.

nie wiem jak to jest dokladnie z tymi silnikami projektowanymi przez cumminsa, a wykonywanymi przez iveco, dla mnie lekki bezsens. nie wiem tez jak to jest ze strategia koncernu, ale wiem, ze jak zbieralem oferty to dealer case powiedzial zebym przyjechal z oferta nh to zrobi konkurencyjna oferte na dany model :) wiem tez, ze widzialem sporo nh w niemcowni i wcale nie mniej niz case, ale statystyk nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tunis    0

przecież to NH najpierw należał do CNH następnie dołączył Case i to Case jest robiony na wzór NH

 

Case owszem jest robiony w Austrii ale żeby zaraz stanowczo z większą jakością i dokładnością phi

 

Case orginał Nh podróbka haha rozbawiłeś mnie na maxa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ciągniki New Hollanda nie są robione czasem również w Płocku? Mieszkam niedaleko Płocka i już nie raz widziałem ciężarówki z ciągnikami New Holland, ciężarówki z rejestracją WP czyli płocka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moze tylko jakis osprzet dokladaja, bo nie slyszalem o tym by skladali cos (tzn. ciagniki) w plocku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

W Płocku ciągników nie składają ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
A ciągniki New Hollanda nie są robione czasem również w Płocku? Mieszkam niedaleko Płocka i już nie raz widziałem ciężarówki z ciągnikami New Holland, ciężarówki z rejestracją WP czyli płocka.

Samochody które wiozły te ciągniki mogły wcześniej wieźć kombajny np. do Włoch i aby nie wracać na pusto (co było by bez sensu) wiozły ciągniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Temat ucichł ale i ja się dołączę. Ktoś tu napisał ze nh to podróbka case hmm gdyby tak było to by NH t6080 nie otrzymał nagrody maszyny roku 2009 i tak samo New Holland T 7060 nie otrzymałby nagrody Traktora Roku 2008 czyli 2 lata z rzędu. W 2007 był JD. Co do statystyki sprzedaży ciągników w 2008 roku link A tu artykuł zę nh sprzedał wiecej ciągników w tym roku link.Ogólnie to NH zaprezentował NH 2 i planuje pracować nad tym. link do krótkiej zmianki na temat tego c ciągnika.

Kolejny link do artykułu na temat case i new Holland.

Moje zdanie jest takie że wszystko zalezy od strategii firmy. Nie pisze tu ktory lepszy a który nie bo samego mnie to interesuje ale patrząc na materiały co przedstawiłem to stawiałbym na nh.

 

To tyle. Ps wiecie może jakie są ceny case i nh do 150km z pełnym wyposażeniem? Bo czytajac wasze wypowiedzi wyszlo zę case droższy o 20-30 tys ale jesli wybieramy pełne wyposażenie różnica znika. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Z tymi nagrodami to jest trochę jak z oglądalnością w telewizji - każda stacja ma największą :P Patrzyłem na te słupki sprzedaży i zastanawiam się czy w tym przypadku nie jest podobnie (choć nie powinno, bo tu już czyste cyferki) ale na chyba na forum i też w gazecie czytałem to trochę inaczej się to kreowało. Nie wiem o co chodzi ale nie wnikam. Swoją drogą te nagrody dla mnie to lipa. Przecież generalnie przyznają je ciągnikowym nowościom, czyli za "teorię", a praktyka bywa różna. Z reguły nowości poprawiają na naszych nerwach. Wydaję mi się, że przy tych kursach euro CIH podniesie swoją sprzedaż w tym roku znacznie. Bo pewnie wielu jest takich jak ja - przeliczyłem drobne w kieszeni i się zdecydowałem na Case, choć przyznam, że zamierzałem zakup Jelonka. Ale cóż nie ma co pakować pieniędzy w czyjeś spekulacje kursowe. Maby next time :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37
Napisano (edytowany)

ale sie ubawiłem czytajac wypowiedz kolegi @michuland, albo sprzedaje sprzęt marki CASE albo jakiś sprzedawca zrobił mu wode z mozgu, ale nic nie przebije pewnego rolnika który kupił sobie case jx i twierdził że jest dużo lepszy od NH mimo ze schodzi z tej samej linii montażowej, stwierdził z powagą że części przed montażem są badane rentgenem i te dobre trafiają do CASE a te wadliwe do NH :P a tak już całkiem poważnie to te maszyny są prawie identyczne nie licząc detali, schodzą z tych samych linii montażowych i są składane z tych samych części, przynajmniej jeśli chodzi o ciagniki i prasy, teraz nawet ceny się wyrównały.

Błędy

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hehe dopiero się cofnąłem z czytaniem, bo nie zawsze mi dochodzą powiadomienia, a tu jakieś bajabongo :P

 

Prawdą jest, że NH i CASE należą do CNH a ten do GRUPY FIATA. Stanowczo Case jest produkowany z większą jakością i dokładnością ponieważ w założeniach Grupy FIAT ta marka jest przeznaczona na rynek amerykański niemiecki austriacki i francuski Natomiast NH jest tańszym odpowiednikiem tych modeli, są produkowane masowo na Włochy, Anglię, Polskę, i inne kraje europy wschodniej, przez to i jakośc jest słabsza a produkcja masowa. Taka jest polityka wielkiego koncernu FIAT...i tyle. Ktoś powie że to samo a ja powiem że to NH to kopia Case'a bo jest dobry... . Czas pokaże co jest żywotniejsze. Ja stawiam na Case'a w końcu to oni główkują jaki ten ciągnik :P :P :P ma byc i jest wzorem Dla NH, a nawet dla McCORMIC'a.

 

Kolego założyłem ten temat, żeby nie czytać wiadomości ze świerszczyka, co napisałem na wstępie :) !! Skoro tyle wiesz o polityce koncernu, to powiedz mi dlaczego marka NH jest flagową ich marką?! Co to Kana galilejska? Najpierw dają kiepskie wino a potem lepsze? Z tym podziałem rynku, to moim zdaniem wynika z historii. Fiat przejął Case'a w raz z ich rynkiem i tyle. Dla mnie Case jest ładniejszy i jak się dowiedziałem tutaj i nie tylko nic poza tym. I prace inżynierskie prowadzi prowadzi tylko Case? Szkoda gadać ... Jak masz pisać to pisz konkretnie a nie banialuki typu Case to perpetum mobile a NH to chińszczyzna. Trochę przesada, bo że w 95% to ta sama maszyna, to wiedziałem, a chciałem się dowiedzieć czy są różnice w podzespołach zewnętrznych producentów (typu hydraulika) ...

 

A ciągniki New Hollanda nie są robione czasem również w Płocku? Mieszkam niedaleko Płocka i już nie raz widziałem ciężarówki z ciągnikami New Holland, ciężarówki z rejestracją WP czyli płocka.

 

Mieszkasz koło Płocka i nie wiesz co tam się dzieje :) Nowe bizony robią bizony :P a ciągniki to tam główny tranzyt mają hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ano do płocka mam prawie 100km więc nie wiem co oni tam na codziennie w fabryce robią. Parę razy widziałem plac tyle co na giełdzie widać. Na placu same kombajny stały a czy produkują ciągniki to tak z ciekawości zapytałem. Reszta napisałem w tamtym poście.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NH nie ma multicontroller, i poza tym przeważnie wkładają jeszcze słabszą hydraulikę, ogólnie NH jest przeważnie słabiej wyposażone i z stąd różnica w cenie. ;) Jeżeli porówna się tak samo wyposażone traktory NH i Case to cena jest zbliżona. Case ma również wszelkie nowości wcześniej, potem dopiero klonuje je NH. Czyli zawsze pierwszy jest Case, a na jego podstawie powstaje NH. [/b]Tak jak np. w przypadku PUMY CVX. Traktory NH i Case są składane w innych fabrykach Małe Case(JX, JXU) we Włoszech, Od Maxxuma do Pumy i CVX w Austrii, a magnum i STX w USA. A NH, z tego co mi wiadomo małe w Turcji, a reszta w Angli, a czy jeszcze gdziesz to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam.

Panowie mam pytanko, a mianowicie mam dylemat co do wyboru ciągnika.

Rozchodzi się o New Hollanda seria T6010 Delta bądź Plus, a Case seria Maxxum 100 X-Line.

Jak zwykle pytanie który i dlaczego - mile widziane sugestie z własnego doświadczenia.

Jeśli chodzi o serwis to obydwaj przedstawiciele zajduja się w tych samych odległościach około 50km.

Do ciągnika dokładam ładowacz czołowy( jeszcze nie zdecydowałem jaki) rewers elektrochydrauliczny, skrzynia 16x16 bądz 24x24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, różnice są...na plus dla Case ;)

- Kraj produkcji (min. kontrola jakości polegająca na tym że w Austrii 2% losowo wybranych maszyn schodzących z linii jest rozbieranych w celu sprawdzenia procesu produkcji)

- Dostawcy podzespołów(choćby inne pompy wtryskowe i takie tam prawie nie ważne podzespoły... :))

- Komplementacje wyposażenia

- Wyposażenie w standardzie sprzedażowym oferowane przez dealerów ( min. klasy wytrzymałości osi)

- Cena niestety na minus ale coś za coś, nie jest to wyższy zysk dealerów zaręczam, a niestety wyższe koszty zakupu podyktowane powyżej wymienionymi punktami.

 

Jak zabrzmiało jak reklama to czekam na ripostę, celowo nie ukrywam że jestem i rolnikiem i sprzedawcą zarazem, żeby nie wprowadzać w błąd, jak mogę to pomogę...

 

powiem wam tak pole dlugie na 1 km szerokie na 1 km nie rowne pracujesz z powiedzmy siewnikiem 6m na choleere te super steer a ta opcja wyklucza amortyzacje osi ktora na krzywym polu jest jak zbawienie mam MX270 bez amortyzowanej osi jazda nim to meczarnia

i jescze jedno NH I CASE to to samo

NH

T 8020

T 8030

T 8040

T 8050

case

Magnum 250

Magnum 280

Magnum 310

Magnum 335

T 8050 i 335 maja wieksze silniki

to sam jest w ciagnikach najwiekszych

roznica to kosmetyka

ja wam mowie o swojch spostrzezeniach z praktyki ni wciskam wam kitu ktory przeczytalem na necie

Witam

Kolego nie to samo;) sprawdź masy i wymiary... inny blok skrzyni maja te ciągniczki...

 

Witam.

Panowie mam pytanko, a mianowicie mam dylemat co do wyboru ciągnika.

Rozchodzi się o New Hollanda seria T6010 Delta bądź Plus, a Case seria Maxxum 100 X-Line.

Jak zwykle pytanie który i dlaczego - mile widziane sugestie z własnego doświadczenia.

Jeśli chodzi o serwis to obydwaj przedstawiciele zajduja się w tych samych odległościach około 50km.

Do ciągnika dokładam ładowacz czołowy( jeszcze nie zdecydowałem jaki) rewers elektrochydrauliczny, skrzynia 16x16 bądz 24x24.

Witam

Co do ciągnika nie będę się wypowiadał bo zostanę zlinczowany...;d Ale... Case choćby ze względu na miejsce produkcji a skrzynie lepiej z 16x16 bo masz 4 biegi pod obciążeniem a 8 bez sprzęgła i jeżeli Case to grupa wyposażenia 405, masz tam mocniejszy podnośnik i pompę loadsensing, fotel na poduszce i wysoką kabinę(chyba że chcesz do niskich budynków wjeżdżać) oraz oś przednią z porządną blokadą.

 

Podpowiem co do ładowacza, polecam Stolla wygrywa we wszystkich rankingach a jest ciut TAŃSZY niż Quicke

a z polskich TUR 8 z POL-MOT TUR Biedszki, dopasowali do ciągników z pompami loadsensing dzięki czemu i pompa i olej dostają mniej w tyłek a ładowacz zgrabny i można wziąć z mulizłączem i amortyzatorem(to ustrojstwo polecam bardzo)

 

I coś do kolegi DAROLEE :

 

Tak podzespoły zewnętrzne są od innych poddostawców(oczywiście nie wszystkie uprzedzając pytanie), co zresztą wynika już z tego co pisałem wcześniej, bajek nie będę opowiadał ale jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem jeżeli będę umiał :)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

czy NH, 6 cylindrowego, common rail 4V można kupić ze skrzynią 16x16 electro command, bo chyba nie, t6000 delta i plus mają mechaniczny wtrysk, bosch?

a range i power command sa fullpowershift 18x6

 

u case jak jest czy x-line to nh delta, multicontroller to NH plus?

chyba nie bo np case'a 6 cylindrowego CR 4V można kupic ze skrzynią electro command 16x16 6 CR 4V Electro Command 16x16

 

czy puma 125 i 140 to to samo co u nh range i power command?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie postu powyżej...

Maxxum Xline to pompa wtryskowa wirowa, hydraulika manualna, skrzynia 16x16

Maxxum MC to wtrysk CR, Hydraulika elektronicznie sterowana, skrzynia 16x16 lub 17x16(17 bieg bezpośredni transportowy)

oba ciągniki mają podnośnik tylny EHR


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Może jutro wkleje zdjecia środka 140 MC to sobie porównacie z NH ( niebo i ziemia ;)) Nie wiem czy takie wyposażenie wogóle jest w opcji NH. Wiekszosc NH ma srodek ( sterowanie) jak w case X-line które mi sie nie widziło.

 

Co do róznic to case MC ma mocnijszy podnosnik, wydajniejsza hydraulike no i to co pisał kolega wyżej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj