darolee

Case vs New Holland [różnice]

Polecane posty

david85    3

jak jest w case z serwisem to nie mam pojęcia ale jak do mnie z rajtechu przyjechał na pierwszy przegląd tzn. wymiana filtra w skrzyni to trochę książkę poczytał położył się pod ciągnik za chwile wyszedł i stwierdził że nie ma takiego klucza i zasuwał 40 klocków po klucz to wtedy z niego beke miałem a pużniej jeszcze chciał wlać ten stary olej wlać do którego przy odkręcaniu naleciało ziemi ale się na to nie zgodziłem także w polskich warunkach to serwis nie zaciekawie wygląda a takie fajne traktorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No widzisz i jak to NH ma mieć dobrą opinie serwisu jak największy dealer ma takich mechaników. U mnie (znaczy u taty znajomego) podobny przypadek był w McCorniku. Przyjechali na chyba pierwszy serwis i pierwsze za co się wzięli, to były książki. Facet ich wygonił, przedzwonił do Romanowskiego i powiedział, że jak nie przyjedzie normalny serwis, to odda ciągnik - pomogło. Teraz ten sam dealer sprzedaje Case. Mam tylko nadzieję, że się podszkolili na McCornikach, bo to dość podobne maszyny :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
Dokładnie tak jak kolega powyżej. Za wieściami kolegów przeprowadziłem własne "śledztwo" i jest tak jak pisaliście. Case i NH to jedna maszyna. Wybierz tę która Ci się bardziej podoba. Ja wygrałem w ten sposób Case, bo bardziej mi się widzi "czerwieni", a przede wszystkim jasnobeżowe wnętrze. A czy zegary będziesz miał na słupku czy na desce ... sam zdecyduj. Maszyna ta sama! Rożni sie tylko mało znaczącymi detalami estetycznymi: maska, tapicerka, zegary, wysokość drążka PowerShift itp

 

 

 

A w to akurat średnio mogę uwierzyć, bo np. w raz z dokumentacją dostajesz certyfikat CE na konkretny ciągnik a w zasadzie fabryka na dany model w różnych wersjach. Samo wzięcie maski z innego ciągnika powoduje, że takowy certyfikat nie powinien być dołączony do nowego ciągnika (bo o tylko takim mowa), jeśli tak - byłoby to nie zgodnie z prawem. Z drugiej strony (bo dokładnie nie wiem co rozumiesz przez zmianę koloru), jak po prostu przemalowali, to dziwne robienie klienta w balona

 

 

nio cóż w Polsce jest wszystko możliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

hmmm ja też nosze sie z zamiarem kupna jednego z tych ciągników lecz nieco niższej klasy! i zauważyłem małą różnicemiędzy nimi. chodzi mi o JX80 i TD5030 ( ale jeszcze tego dokładnie nie sprawdziłem) JX jest składany z części z krajów uni eu. a TD z części z całego świata. pompa wtryskowa w TD jest marki BOSCH ale robiona w Indiach a w JX też BOSCH ale ponoć (podkreślam ponoć ) Austria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

TAAAA a wszystkie maja nabita tabliczke ITALIA.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a na alternatorze np slovakia ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasylek73    0

Na mojm jxu 95 pisze w homologacji;kraj pochodzenia:CNH International S.A.13,Rue Aldringen L-1118 Luxembourg.!? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adziu    0

Wg. mnie (jednak mogę się mylić) spalanie powinno być bardzo podobne,ponieważ są to te same podzespoły ,jednak gdzie indziej składane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

To są te same ciągniki, różniące się tylko kolorem i detalami zewnętrznymi, obydwa składane w tej samej fabryce w Italii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a tak , masz racje silniki są inne w tym przedziale mocy. Takie same silniki są montowane w silniejszych modelach: 4,5 l iveco. NH wydaje się mieć lepiej rozłożony moment obrotowy, więc i spalanie powinien mieć mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk    0

Witam serdecznie posiadam ciągniki case i New Holland magnum 310 i T 8040

Różnic pare jest główna to w Magnumie jest inna skrzynia 19 biegowa a w NH 18 biegowa

Magnum ma przez to mniejsze spalanie ok. 10 %

Następne to filtr powietrza w Magnumie jest miedzy silnikiem a kabina przez co jest troszkę dłuższy i ciszej pracuje w NH silnik jest przesunięty do kabiny a filtr podnieśli do gory

Nastepna różnica to dźwignia rewersa w kabinie NH ma to lepiej rozwiązane dźwignia jest w podłokietniku a w case pod kierownica

No i jeszcze kosmetyka dźwignie zaworów elektro hydrauliki w NH kolorowe a w case czarne

Poza tymi różnicami ciągniki są identyczne ale lepiej pracuje mi się NH wygodniej manewruje się rewersem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

to magmun 310 ma odpowiednika NH?? nie wiedzialem i nie do końca jestem przekonany. bo ten Nh to ma 305 Km do tego chyba ma system super steer. masz jakie foty swoich maszyn?

 

 

no i cos ci sie pokiełbasiło bo z tego co czytam na stronie NH to oferują skrzynie 19x4 albo 24x6


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk    0

super steer to opcja bardzo droga i nie praktyczna jak bys pracowal kiedys maszynami o szerokosci roboczej ponad 6 matrow to bys powiedzial na h.... mi super steer co do skrzyn biegow to tez opcja NH byl wczesniej kupiony i byl brany taki jak na placu stał co do foto to na agrovideo sa filmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

SuperSteer niepraktyczny? A jeżeli ktoś ma mało miejsca na uwrocie to wg Ciebie ta oś też jest niepraktyczna?


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak bardzo droga opcja to tez nie jest, bo o ile sie dobrze orientuje to kosztuje mniej wiecej tyle co amortyzacja. poza tym cala seria magnum chyba nie ma odpowiednika w nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk    0

powiem wam tak pole dlugie na 1 km szerokie na 1 km nie rowne pracujesz z powiedzmy siewnikiem 6m na choleere te super steer a ta opcja wyklucza amortyzacje osi ktora na krzywym polu jest jak zbawienie mam MX270 bez amortyzowanej osi jazda nim to meczarnia

i jescze jedno NH I CASE to to samo

NH

T 8020

T 8030

T 8040

T 8050

case

Magnum 250

Magnum 280

Magnum 310

Magnum 335

T 8050 i 335 maja wieksze silniki

to sam jest w ciagnikach najwiekszych

roznica to kosmetyka

ja wam mowie o swojch spostrzezeniach z praktyki ni wciskam wam kitu ktory przeczytalem na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Yhy cos mi sie ukratkiem wbija myśl do glowy ze sciemniasz...bo cos zabardzo podkreślasz ze to wiesz z praktyki to ile masz tych case ?? i ile tych nh?


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk    0

no skoro tak myslisz poczytaj na ppr ogladnijj na agrovideo ppr nick luk a na agrowideo lukk

obecnie posiadam t8040 magnum 310 i mx270

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a jak wytlumaczysz fakt ze konstrukcje tych 2 serii sa rozne nawet wizualnie??? bo ja nie bardzo rozumiem. wszystkie inne blizniaki wygladaja tak samo tylko maja inne kolory swiatla itp, a tutaj tylko ksztalt kabiny jest podobny. masz tyle sprzetow, a fotek brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk    0

nie bede ci udowadnial co mam a czego nie mam co do foto niestety brak czasu wiec wstawilem to co zrobilem przez przypadek telefonem

a i jescze jedno te ciagniki sa robione w tej samej fabryce w usa w miare wolnego czasu zrobie foto tabliczek

jak bys dobrze czytal i doczytal ze umiejscowienie filtra powietrza zmienia przednia maske

nie chcem nikogo tu obrazac i negowac jego wiedzy ale spory te troche sa dziecinne i mysle ze to nie miejsce na nie

to jest forum do wymiany pogladow o maszynach

aa pozatym zapraszam do mnie ukraina oblosc (woj) zytomierska rejon (powiat) czerwonoarmijsk sielo(wies) zielona dibrowa

dla ciekawych i odwaznych mam troche ziemi do odstapienia niedaleko mojego gospodarstwa

 

aa i jescze kontakt zostawie +48504456681 i +380965658785(aktywny od 15 kwietnia)

gospodarstworolne@op.pl i gg4727787

 

aa gospodarstwo w polsce dolnyslask okolice wroclawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@luk a wiesz jaki jest procentowy nacisk na osie New Holland'a T 8040 i Case magnum 310 ???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moce silnikow w tej samej normie tez sobie nie odpowiadaja, nh ma tylko 1 model z silnikiem o poj. 9 l, a case 3, ale spoko :)

szkoda ze do magnuma nie wsadzaja juz cumminsa :) to bylo jednym z jego charakterystycznych elementow, dzieki czemu zdobyl taka renome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
super steer to opcja bardzo droga i nie praktyczna co do foto to na agrovideo sa filmy

 

hmm na filmiku widać że NH jakby posiadał tą oś ponieważ widać że jest ona wysunięta do przodu... :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj