Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland [różnice]

498 odpowiedzi na ten temat

#41 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:54

Case vs New Holland [różnice] @darolee napisz gdzies na co sie zdecydowales <_<
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland [różnice] Dzisiaj, 05:39
  •  

#42 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:10

Case vs New Holland [różnice] Case CVX 175 Full opcja z wszystkimi bajerkami, tylko przedni TUZ bez WOM, bo nie przewiduje narazie wykorzystania wom , a dołożyć można w każdej chwili

#43 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:36

Case vs New Holland [różnice] My wybraliśmy case cvx 175 także z przednim TUZ-em oraz bez WOM
cvx wychodził kożystniej cenowo od podbnie wyposazonego NH T7540 o 15 tyś zł
kolor niebieski osobiscie bardziej mi się podoba lecz potrzebowalismy ciągnik od ręki i właśnie był dostępny CVX i to w dobrej cenie
natomiast na kożysc CVX wypadają (według mnie) dobrze usytuowane liczniki po prawej stronie natomiast NH pozostał przy konwencjonalnych i ma mały komputerek po prawej stronie na tym słupku

pozdrawiam

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 19 marzec 2009 - 16:09.

#44 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:44

Case vs New Holland [różnice] @azi to czyli ten CVX to był brany z placu tzn. ze ktoś miał go wziąć ale zrezygnował i ty go kupiłeś ??
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#45 Share azi

azi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 21:07

Case vs New Holland [różnice] nie wiem czy ktoś z niego zrezygnował....raczej nie bo kilka ciągników było dostępnych od ręki m.in ten cvx <_<

#46 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 21:56

Troszke poszperałem no i znalazłem pewną róznice miedzy Case maxxum 125 Multicontroller a New Hollandem T 60x0 Elite mianowicie Case wprowadził 6 na Common Rail'lu a New holland ma tylko 4 cylindry w ofercie.

tak do końca to bym się z tobą nie zgodził kolego 'pasterz' sam mam nh6050 range comand i jest to 6 na comon rail kupiony w listopadzie 2008

#47 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 16:13

Case vs New Holland [różnice] Case jest chyba trochę lepiej wykonany pod względem bajerów w kabinie, ale droższy o jakieś 10-20 tys.
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#48 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 17:44

Case vs New Holland [różnice] ciekawe co w case jest lepsze może jak się komuś czerwony kolor podoba pytałem serwisanta z rolserwisu i mówił że to wszystko jest to samo i że gdybym nawet chciał case u nich serwisować to nie ma problemu, ale ja wole nh bo jest ładniejszy

#49 Share gorzi

gorzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 19:01

Case vs New Holland [różnice] Witam forumowiczów po długiej przerwie, właśnie przeglądałem ofertę ciągników Case Maxxum oraz NH serii t6xxx , modele około 140 KM, ceny bardzo zblizone do siebie i jutro wybieramy sie oglądać obie maszyny. Z tego co wyczytałem do tej pory wiem że to ta sama maszyna różniąca się detalami, ale powiedzcie mi jak to jest z serwisem w obu przypadkach, pracownicy NH zachwalali, że mają znacznie lepszą sieć serwisową niz Case, czy to prawda czy kolejny mit którym częstują nas przedstawiciele handlowi?

#50 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 20:46

Case vs New Holland [różnice] Przedstawicieli to Ty nie słuchaj, bo każdy pasterz swoje owce chwali. Każdy dealer ma swoich mechaników ... bardziej lub mniej kumatych, po jakiś tam szkoleniach (nie do ogarnięcia przez tych drugich :blink: ). Powinieneś się podpytać (najlepiej swoimi ścieżkami) jaki jest serwis w firmie, z której chcesz wziąć ciągnik. W jednej okolicy będzie lepszy serwis NH w innej Case. Przyznam szczerze, że u mnie to akurat ani jedni ani drudzy nie mają dobrej opinii. Z NH to dziwne z tym serwisem, bo akurat pod nosem mam największego dealera NH- Raitech, czyli w sumie serwis powinien być ok, a nie jest. Jeśli chodzi o Case, to kiedyś mieli świetnych serwisantów w firmie dealerskiej Interhandler, ale niestety uderzyli w JBC.

Tak na marginesie, to był u mnie facet z ofertą siewnika. Prowadzi swoją firmę - sprzedaje między innymi Amazone. Rozmawialiśmy o rożnych ciągnikach i poczęstował mnie wieloma ciekawostkami, bo z zawodu i z praktyki jest elektromechanikiem:
JD ma dużą awaryjność skrzyń Auto Power. Pochwalił mnie za wybór ciągnika, jeśli chodzi o skrzynie bezstopniową. Case CVX ma dość starą skrzynie i już poprawioną, a początkowo była też bardzo awaryjna. Od tego roku wchodzi nowa w Pumie CVX, której by nie kupił, bo skrzynia jest całkowicie inaczej rozwiązana i jak w każdym przypadku będą ją udoskonalać po pierwszych awariach u rolników. Tu mnie facet pocieszył, bo miałem chrapkę na tą Pumę :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 23:00

Case vs New Holland [różnice] jak jest w case z serwisem to nie mam pojęcia ale jak do mnie z rajtechu przyjechał na pierwszy przegląd tzn. wymiana filtra w skrzyni to trochę książkę poczytał położył się pod ciągnik za chwile wyszedł i stwierdził że nie ma takiego klucza i zasuwał 40 klocków po klucz to wtedy z niego beke miałem a pużniej jeszcze chciał wlać ten stary olej wlać do którego przy odkręcaniu naleciało ziemi ale się na to nie zgodziłem także w polskich warunkach to serwis nie zaciekawie wygląda a takie fajne traktorki

#52 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 08:49

Case vs New Holland [różnice] No widzisz i jak to NH ma mieć dobrą opinie serwisu jak największy dealer ma takich mechaników. U mnie (znaczy u taty znajomego) podobny przypadek był w McCorniku. Przyjechali na chyba pierwszy serwis i pierwsze za co się wzięli, to były książki. Facet ich wygonił, przedzwonił do Romanowskiego i powiedział, że jak nie przyjedzie normalny serwis, to odda ciągnik - pomogło. Teraz ten sam dealer sprzedaje Case. Mam tylko nadzieję, że się podszkolili na McCornikach, bo to dość podobne maszyny :blink:

#53 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 19:00

Dokładnie tak jak kolega powyżej. Za wieściami kolegów przeprowadziłem własne "śledztwo" i jest tak jak pisaliście. Case i NH to jedna maszyna. Wybierz tę która Ci się bardziej podoba. Ja wygrałem w ten sposób Case, bo bardziej mi się widzi "czerwieni", a przede wszystkim jasnobeżowe wnętrze. A czy zegary będziesz miał na słupku czy na desce ... sam zdecyduj. Maszyna ta sama! Rożni sie tylko mało znaczącymi detalami estetycznymi: maska, tapicerka, zegary, wysokość drążka PowerShift itp

A w to akurat średnio mogę uwierzyć, bo np. w raz z dokumentacją dostajesz certyfikat CE na konkretny ciągnik a w zasadzie fabryka na dany model w różnych wersjach. Samo wzięcie maski z innego ciągnika powoduje, że takowy certyfikat nie powinien być dołączony do nowego ciągnika (bo o tylko takim mowa), jeśli tak - byłoby to nie zgodnie z prawem. Z drugiej strony (bo dokładnie nie wiem co rozumiesz przez zmianę koloru), jak po prostu przemalowali, to dziwne robienie klienta w balona

nio cóż w Polsce jest wszystko możliwe ;)

#54 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 22:04

Case vs New Holland [różnice] hmmm ja też nosze sie z zamiarem kupna jednego z tych ciągników lecz nieco niższej klasy! i zauważyłem małą różnicemiędzy nimi. chodzi mi o JX80 i TD5030 ( ale jeszcze tego dokładnie nie sprawdziłem) JX jest składany z części z krajów uni eu. a TD z części z całego świata. pompa wtryskowa w TD jest marki BOSCH ale robiona w Indiach a w JX też BOSCH ale ponoć (podkreślam ponoć ) Austria

#55 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 04 kwiecień 2009 - 06:09

Case vs New Holland [różnice] TAAAA a wszystkie maja nabita tabliczke ITALIA.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#56 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 kwiecień 2009 - 09:50

Case vs New Holland [różnice] a na alternatorze np slovakia ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#57 Share wasylek73

wasylek73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,wętkarstwo,rolnictwo i na odwrót

Napisany 04 kwiecień 2009 - 20:43

Case vs New Holland [różnice] Na mojm jxu 95 pisze w homologacji;kraj pochodzenia:CNH International S.A.13,Rue Aldringen L-1118 Luxembourg.!? ;)

#58 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:25

Case vs New Holland [różnice] Mam pytanie, który ma mniejsze spalanie TD 5030 czy JX80???

#59 Share adziu

adziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 10:58

Case vs New Holland [różnice] Wg. mnie (jednak mogę się mylić) spalanie powinno być bardzo podobne,ponieważ są to te same podzespoły ,jednak gdzie indziej składane .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 16:17

Case vs New Holland [różnice] To są te same ciągniki, różniące się tylko kolorem i detalami zewnętrznymi, obydwa składane w tej samej fabryce w Italii :)

Dodaj odpowiedź