Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland [różnice]

498 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 styczeń 2013 - 18:03

Case vs New Holland [różnice] no własnie dlatego mi sie wydaje ze to sporo od wyposazenia podstawowego zalezy .
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland [różnice] Dzisiaj, 05:23
  •  

#442 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 22 styczeń 2013 - 18:50

Case vs New Holland [różnice] newhollandt6
Hmm a po ilu mtg ci poszły te linki umie jeden robi w turze jeden ma 1300mtg a drugi 1100 i jeszcze zadna linka nie poszła i nie wiem czy zamawiac ostatnio na czesci czekałem tydzien. Jak sie rozd*pca w sezonie ot bedzie kaszana:-(

Daro20
Ja ci dokladnie kosztów nie powiem ale były dośc porównywalne moze i tansze nie sa ale w moim rejonie łatwiej dostępne kumpel zamawiła czesci do proximy plus to mu dowieźli w 2 dni.
Moze i macie racje ale szczeze powie mze nawet te nowe zetory mi sie podobaja mowa tu o HSX gównie mysle o niej bo jak na 140 koni jest dosć lekka bez obciazników na podmokłe łaki jak znalazł a inne tej mocy so prawie o 2 t cieższe. Dlatego mysle nad Zetkiem ale jeszcze czas nim prow ruszy nie wykluczone ze wejde z nowu w Case:-)

#443 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 18:59

Case vs New Holland [różnice] Max jak masz starszego Case to możesz mieć sprzęgło na płynie tak jak u mnie w NH , te z pedałami w podłogę tak miały

#444 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:16

Case vs New Holland [różnice] Nie nie wysztkie pedały sa podwieszone oba sa z 2008r i sa na linkach sprawdzałem kiedy bo w tym co z turem robi to linka mało prawdo podomne ale najwyraźniej troszke sie wyciagła i musiałem podciągnac ale sprzegła działa normalnie nie slizga sie ani nic

#445 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:25

Case vs New Holland [różnice] U mnie w Td80 podobnie.Linka od sprzęgła i sprzęgło linka od automatycznego podnoszenia tuza i na tyle przebieg na dzień dzisiejszy nie całe 1300mtg.
U was też odpalanie w zimie to porażka?

#446 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:32

Case vs New Holland [różnice] przy -25 nie odpali ten większy, ale przy -20 daje radę, a mam jeszcze oryginalny akumulator, ma już 7 lat

#447 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:47

Case vs New Holland [różnice] No właśnie a ja przy -10 mogę pomarzyć

#448 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:59

Case vs New Holland [różnice] z tego co się orientuje to CASE JX ma świece żarową a NH jej nie ma
przynajmniej u mnie w JX jest włącznik świec a w NH jak obserwowałem to w tym miejscu jest gniazdo zapalniczki

#449 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:01

Case vs New Holland [różnice] Nh niby też ma.Włącznik jest a czy świeca jest to nie wiadomo

#450 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:04

Case vs New Holland [różnice] może masz problem ze świecami żarowymi, ja próbowałem palić z grzaniem i bez, była dość duża różnica

Edytowany przez malkolm, 22 styczeń 2013 - 20:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:24

Case vs New Holland [różnice] ja mam Td80d i mam grzanie świec ale nie używam go. Tej zimy stoi w stodole to odpala normalnie na polu jak wcześniej stał to też nie było większych problemów żeby odpalił,a mam go już 7 lat

#452 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:45

Case vs New Holland [różnice] Ja mam T5060 i ma grzanie świec, ale automatyczne. Samo się włącza i wyłącza.

#453 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:17

Case vs New Holland [różnice] Nie mam problemu przy -30 wiekszy zagadał bez mrugneicia okiem a zaczynam grzac siewce jak tem spada ponizej -5 ciezej z odpalanie mniejszego bo ma 3 gary ale wzeszłym roku przy -25 zagadał przy ale musiałe msie nameczyc bo miałem jeszcze letnie paliwo nie wyjezdziłem do konca i mi zamarzło ale jak to zrobiłem to reszte zimy juz normalnie palił:-)

#454 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:46

Case vs New Holland [różnice] W moim jx95 przy -20 to nawet nie probuje go palic, czasem przy -15 jet problem. No i przed tegoroczna zima padl mi orginalny akumulator i kupilem nowy.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#455 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:50

Case vs New Holland [różnice] koledzy czesci do zetora sa tańsze niż do case, ja mam zetora 1300mtg i case jx 550mtg i wiem ile kosztują cześci np. pompki hamulcowe różnica na kożyść zetora to 800zł sztuka wiem bo kolega wymieniał w case.

albo na filtrach zetor filtr paliwa 20zł, oleju 35zł case paliwa 185zł, oleju 100zł.

#456 Share lukasko

lukasko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 00:03

koledzy czesci do zetora sa tańsze niż do case, ja mam zetora 1300mtg i case jx 550mtg i wiem ile kosztują cześci np. pompki hamulcowe różnica na kożyść zetora to 800zł sztuka wiem bo kolega wymieniał w case.

albo na filtrach zetor filtr paliwa 20zł, oleju 35zł case paliwa 185zł, oleju 100zł.

Kolego bez obrazy ale porównywanie Marki ZETOR do CASE to jak porównywanie Fiata do Volkswagena. Sam mam w gospodarstwie Zetora i jestem z niego bardzo zadowolony ale mam i Case i to jest różnica na korzyść Case.

A co do NH i CASE to w ciągnika o mocy do 100 km te ciągniki są bardzo podobne lub ale czym większy ciągnik i większa moc tym większe mamy różnice między markami ale te ciągniki w 80-90% mają te same części tylko że Case w podstawowej wersji faktycznie jest trochę bogatszy zwłaszcza przy ciągnikach o większej mocy i dla tego się różnica w cenie.

Ciągniki z roczników 2001-2007 np. TM-y i MXM-y były robione na tej samej lini montażowej w fabryce w Anglii.
A teraz jest duże rozgraniczenie bo NH jest robiony w Anglii a Case i Steyer są robione w Austrii na jednej lini montażowej.

Części takie jak silniki, skrzynie biegów i oprzyrządowanie jest w większości to samo chociaż występują różnice zwłaszcza jeśli chodzi o kabinę i tzw. multikontroler gdzie Case ma wszystkie zegary i kontrolki na prawym słupku kabiny a NH ma pod kierownicą co uważam za dużo gorsze rozwiązanie bo jest mniej czytelne.

A ciągniki z serii T8000 i Magnum tam są największe różnice bo skrzynie mają te same mosty, kabiny, silniki ale różnią się całą budową/bryłą zewnętrzną ciągnika oraz rozłożeniem masy która jest w zdecydowanym stopniu na korzyść CASE.

#457 Share romank1975

romank1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 08:41

era tanich czesci i reszty np do zetora sie skonczyła .Dlatego ze juz tez pomału wprowadzają nowe technologie i dokładają elektronii . Jeśli ktoś mysli ze zetor to tani ciagnik pod wzgledem czesci i chodzby serwisu to sie grubo myli

Witam ponownie i popieram niema już ciągników z tanimi częściami a szczególnie nowych, ja mam między innymi Forterre 95 i filtry i olej jest droższy bo wlewam w niego Arala i po podsumowaniu wymiana wychodzi drożej np od JX95 i jeszcze jest zalecana częściej jeśli dobrze pamiętam co 200Mth i wszystkie części też serwis. Tania to była 30 i 60 a teraz jest globalizacja resource://emots/usmiech.gif?1:)

#458 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 08:42

a gdzie ty te filtry do case kupujesz?? ja za połowę tego co podałeś mogę kupić , trzeba tylko poszukać

#459 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 08:45

Case vs New Holland [różnice] Artur96 w tum ciągniku NH Td( silnik iveco) musisz zamontować w tym przewodzie paliwowym ,co idzie do świecy płomieniowej zaworek zwrotny i będzie gitara
Tam jest słabo rozwiązane doprowadzenia paliwa do świecy następuje cofnie paliwa i powietrze w przewodzie ,chodzi na sucho

Edytowany przez JANCZAK1176, 23 styczeń 2013 - 08:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 08:52

Case vs New Holland [różnice] Ja mam T i siedziałem w JXU to jest ten sam ciągnik, a różnica jest w maskach, tapicerkach. Wyposarzenie samemu się wybiera, tu różnicy nie ma. Cena to tylko zależy od dilera.

Dodaj odpowiedź