Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland [różnice]

498 odpowiedzi na ten temat

#421 Share romank1975

romank1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 12:00

Case vs New Holland [różnice] Witam wszystkich.

Chciał bym zaprosić do dyskusji na temat tych dwóch Marek (a niby zarazem tych samych) zamierzam kupić dwa ciągniki jeden około 90 KM a drugi 170 KM.
U sąsida są 3 caseje :) jx75 i 1 NH TD5040 i 1 JD , zachwala mi Caseje twierdzi że wykonanie i jakość jest lepsze i oprócz urywania się linek i potłuczonej szyby niema żadnych problemów a w NH w krótkim czasie rozleciała mu się skrzynia i miał naprawianą w servisie i niby jest dobrze ale wyje.

Chciał bym posłuchać waszych opinii gdyż NH jest tańszy ale czy wykonanie jest takie samo jak w Case? Czy spadek ceny nie wiąże się z ze spadkiem jakości? Słyszałem też że w NH są starsze rozwiązania z Case czy to prawda ? Jak się Kalkulują koszty utrzymania obu marek ?

Czekam na wasze opinie i doświadczania związane z NH i Case

Pozdrawiam resource://emots/usmiech.gif?1 :)
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 22 styczeń 2013 - 19:25.
dublowanie tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland [różnice] Dzisiaj, 12:32
  •  

#422 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 styczeń 2013 - 13:07

Case vs New Holland [różnice] Wiesz skrzynia w tym zdazeniu to moze byc przypadek . Case ma swoj odpowiednik w nh . Co do jakosci Mają nh i case i nie słyszałem o zadnych problemach z tymi ciagnikami . Fakt nh jest znacznie tanszy chociaz wszystko zalezy od wyposazenia
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#423 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 22 styczeń 2013 - 13:12

Case vs New Holland [różnice] Ja posiadam case jx95 i w wiosce jest jeszcze pare takich modeli. Sąl tez odpowiedniki nh i moim zdaniem to jest to samo, a z tą skrzynia to tak jak kolega wyzej napisa poprostu przypadek.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#424 Share Matix

Matix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 13:47

Case vs New Holland [różnice] według mnie case jest lepszy ciągnik nie do zajechania Pozdrawiam.

Post bez uzasadnienia

Edytowany przez razor275, 22 styczeń 2013 - 14:50.

#425 Share JackDaniels7

JackDaniels7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,nowoczesne technologie uprawy, Motoryzacja,Piłka Nożna

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:11

Case vs New Holland [różnice] @MATIX, ale pod jakimi względami? bo to taka odpowiedź w stylu (nie bo nie, tak bo tak)

#426 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:35

Case vs New Holland [różnice] Ja bym wybrał CASE bo CZERWONY by mi kolorem pasował do reszty gratów.

#427 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:35

Case vs New Holland [różnice] Słyszałem ze te mniejsze takie jak te TD, JX, T, JXU są prawie identyczne różnią się detalami.A te większe T6,T7 i case są podobno inne.Porównajcie nawet skrzynie są zupełnie inne

#428 Share romank1975

romank1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:42

według mnie case jest lepszy ciągnik nie do zajechania Pozdrawiam.

Witam i dziękuje za zainteresowanie. Chodzi mi o jakieś jakieś konkrety ? Czy ktoś posiada takie maszyny na własnym podwórku żeby je porównać ? Albo miał NH i zmienił na CASE albo odwrotnie? Na razie nie ukrywam jestem za CASE bo dookoła tego pełno i ludzie chwalą. Intryguje mnie Ze ten sam Producent CNH i jet różnica w cenie z czego to wynika ? Ps. Chyba nie z Koloru resource://emots/oczko2.gif?1:)

#429 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:44

Case vs New Holland [różnice] Z polityki dealerów, nie raz można kupić Case taniej od NH i odwrotnie ;) zależy do dealera.
TD i JX są chyba nawet na tej samej linii montażowej składane.

#430 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:47

Case vs New Holland [różnice] W mojej okolicy taniej można kupić CASE bo jest mniej popularny od NH. NH t6 był droższy od maxiuma o 15tys w tym samym wyposażeniu obydwie ceny targowane i nikt już nie chciał nic puścić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share romank1975

romank1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:55

W mojej okolicy taniej można kupić CASE bo jest mniej popularny od NH. NH t6 był droższy od maxiuma o 15tys w tym samym wyposażeniu obydwie ceny targowane i nikt już nie chciał nic puścić.

Ja też się z tym spotykam że można CASE kupić czasami taniej ale ogólnie jest opina NH jest tańszy ale wydaje mi się że prym w CNH Wiedzie Case szczególnie mocniejsze modele bo do nich są ładowane nowsze rozwiązania techniczne (np. skrzynie) i dopiero po jakimś czasie podobne rozwiązanie wchodzi do NH.

#432 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 22 styczeń 2013 - 15:08

Case vs New Holland [różnice] Ja mam 2 Jx i szczeze powiem ze w przyszłości wejde w Zetory :-)
Niby sa lekki i zwinne dośc ekonomiczne i nie ma prawie do czego sie przyczepić oprócz tego ze jak cos sie w nich rozd*pczy to liczy sie w tysiacach prosty przykład w tym roku poszły mi pompki hamulcowe 1400zł jedna orginalna potrzeba dwie, rozwalił sie wom a dokładnie tuleja która sie nasówała na wałek i załanczała go koszt 1000zł poszły dwie zwolnice wyciek oleju koszt naprawy jednej (powtarzam oring i uszczelka to 500zł) i w jednym zaczyna szwankowac pompa paliwa ale nie wiem ile naprawa czekam az sie rozwali. Owszem serwis ich nie był drogi komplety serwis z wymiana wszystkich filtrów i olejów mówie tu o tych w przednich zwolnicach i włocznie z płynem hamulcowym i chłodzacym zmiesciłem sie w 2000zł. Ale zaznaczam ze wysztko było orginalne przy mnie pierwszy raz otwierane były bańki z olejem i innymi płynami tak tez był oz filtrami kazdy miał oznaczenia i symbol case.

#433 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 15:38

Case vs New Holland [różnice] case i nh to praktycznie to samo, polityka firmy jest taka żeby nie stracic swoich odwiecznych sympatyków poszczególnych marek i dlatego nie łączą obu marek w jedną np prasy obu tych marek sa obmyslane przez tych samych konstruktorów, przez tych samych ludzi rózni je tylko jeden krok malarnia. Koleś w fabryce Nh w Płocku mówił mi że chodzi wylacznie o siłe przebicia - oferuja sprzęt pod róznymi markami w trosce o klientów .. he he. I po wypowiedziach na forum cos w tym jest, jeden lubi case, drugi wychwala nh, jeśli zlikwidowali by którąś z nich stracili by grona wiernych klientów, jeśli połączyliby obie marki w jedna np. pod nowa nazwą musieli by walczyć o pozycje od nowa na rynku.

#434 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 16:53

Case vs New Holland [różnice] To osobiscie moje zdanie ogladalem na targach case i nh 110 km około . moim zdanie case w podstawie ma lepsze wyposazenie i ta cena wynika z tego .

#435 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:00

Case vs New Holland [różnice] A tak na marginesie to jest już taki temat,
http://www.agrofoto....vs-new-holland/

#436 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:08

Case vs New Holland [różnice] NH td i case jx to to samo tylko inny kolor, jak przeczytałem post MAX1987 to jeszcze bardziej się o tym przekonałem miałem w swoim nh takie same awarie :) . pompa paliwa zaczęła ciec i sam obroty sobie zwiększał po 500mtg koszt nieduży bo naprawa kosztowała 900 zł, teraz ma już 2000mtg i siadły pompki hamulca kosztu nie znam bo jeszcze serwis nie był wzywany , do tego jest już założona 4 linka od sprzęgła.{1 linka 170zł}. . w okolicy jest pare jx i td i awarie takie same. po za tymi awariami mój NH td 80 sprawuje się dobrze obrabiam nim w tym momencie 45ha tak że nie ma leko.

#437 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:15

Case vs New Holland [różnice] Do @Max1987. Jeśli myślisz ,że do nowych zetorów są tanie części to się mylisz :)
Jako posiadacz maxxuma xline 125 mogę powiedzieć o kosztach utrzymania.
Przedstawiam koszt pierwszego przeglądu po 50h:
Oleje Akcela 15l * 21zł=315zł olej silnikowy
5l* 21=105zł olej do skrzyni
160zł filtr skrzyni biegów
110zł filtr silnikowy
250zł robocizna
100zł dojazd około 60km
Razem: 1040zł
Jest to ciągnik bardzo oszczędny, ładne wykonanie w środku oraz bardzo dużo miejsca w kabinie (więcej niż w fendzie)

P.S.Nie myślałeś może nad Steyerem <_<

Edytowany przez Daro20, 22 styczeń 2013 - 17:21.

#438 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1688 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:37

Case vs New Holland [różnice] tak jak pisał przedmówca, części do nowych zetorów nic nie są tańsze niż do CNH,
poza tym mam td95d 2005 i jx60 2012, co do wykonania to chyba nh jest dokładniej poskładany

#439 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:52

Case vs New Holland [różnice] era tanich czesci i reszty np do zetora sie skonczyła .Dlatego ze juz tez pomału wprowadzają nowe technologie i dokładają elektronii . Jeśli ktoś mysli ze zetor to tani ciagnik pod wzgledem czesci i chodzby serwisu to sie grubo myli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share michal124

michal124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2013 - 18:01

Case vs New Holland [różnice] Stałem przed wyborem Case jx80 od Kisila czy New Holland td5030 z Kostomłotów(Motoagromax) i wybrałem Smerfa bo z tym samym wyposażeniem miałem obciążniki przód,tył a w case były my tylko jedne z nich :)

Dodaj odpowiedź