Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland [różnice]

498 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 17:26

Case vs New Holland [różnice] :rolleyes: A co powiesz o statystykach awaryjności??? ( a mi jeśli chodzi o ogólny wygląd i to jak jest w kabinie to zdecydowanie wole Case )
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland [różnice] Dzisiaj, 09:15
  •  

#302 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 18:36

Case vs New Holland [różnice] wg danych z rynku niemieckiego NH jest bardziej awaryjny niż Case

#303 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 18:39

Case vs New Holland [różnice] No właśnie bOgdan o to mi chodziło i o ile się nie myle to na liście case i nh nie są sąsiadami tylko dzieli ich kilka miejsc , tak więc czy aby na pewno NH to to samo co Case (te większe bo te mniejsze to wiadomo że we Włoszech w tej samej fabryce robione)

Edytowany przez Andrzej24871, 19 marzec 2011 - 18:40.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#304 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 19:00

Case vs New Holland [różnice] ale chyba nawet tu na forum czytałem o większej ilości awarii w TD a niżeli w JX

#305 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 19:09

Case vs New Holland [różnice] Sama ilość drogi kolego może wprowadzić w błąd ponieważ liczy się stosunek ilości maszyn pracujących bez awaryjnie do tych w których występują awarie . A tak troche prościej dajmy taki przykład : sprzedano 1000 ciągników firmy X i 100 firmy Y i w ciągu 5 lat popsuło się 50 firmy X i 10 firmy Y czyli ..... Y jest dwu krotnie bardziej awaryjnym ciągnikiem od X.

Edytowany przez Andrzej24871, 19 marzec 2011 - 19:14.

#306 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 10:26

Case vs New Holland [różnice] a kto mi powie jak w jx są motogodziny liczone??

#307 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 13:36

Case vs New Holland [różnice] nowe zachodnie ciągniki nie liczą motogodzin, tylko godziny zegarowe. Na obsłudze serwisowej też trzeba przecież zarobić, a gdyby liczyły mth to zarobki serwisu spadły by o 30% :D

#308 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 13:53

Case vs New Holland [różnice] Tak tylko że jak liczą godziny zegarowe to wychodzi większe przekłamanie , ale przynajmniej wiemy skąd się biorą takie np Fendt-y z 15 czy 20 tyś mtg całe w orginale ;)

#309 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 14:22

Case vs New Holland [różnice] To przy jakich obrotach np. taki jx nabija pełną godzinę.

#310 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 14:26

Case vs New Holland [różnice] Skoro liczą godziny zegarowe to przy dowolnych B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 14:30

Case vs New Holland [różnice] A to takie buty :unsure: - niewiedziałem :blink: .To znaczy że jak go odpalimy to liczy czas- ch..owo (zaczynam elektroniki nienawidzieć :lol: ) ale stając przy wyborze ciągnika używanego wolał bym wiedzieć jednak ile on ma mth niż godzin

#312 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 16:15

Case vs New Holland [różnice] To się niestety nie dowiesz ile ma motogodzin, chyba ze kupisz coś pokroju MTZ, te cuda dalej liczą mth

#313 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 27 maj 2011 - 09:58

Case vs New Holland [różnice] Niestety NH od jakiegoś czas jest składany w Anglii i to jest pewnie powodem awaryjności. Prosty przykłąd po autach japoniskich jak fabryki poprzenosili do Anglii nagle wszystko zaczęło siadać, a to balach rdzewiała a to jakieś inne duperele. A case wszystkie składane sa w Austrii o czym można było sie przekonać oglądając Agromachine
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#314 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 27 maj 2011 - 10:32

Case vs New Holland [różnice] Kolego jak byś uważnie słuchał co mówili w agromachinie to byś wiedział że w Austrii składają Pumę, Magnuma i Maxxum. O produkcji w Anglii pierwsze słyszę, te ciągniki są składane we Włoszech

#315 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 maj 2011 - 10:38

Case vs New Holland [różnice] dokłądnie jest tak jak pisał kolega wyzej. małe modele sa składane w jednej fabryce we Włoszech a wieksze case w Austrii a nh w Anglii

#316 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:23

Case vs New Holland [różnice] Biały2005 ma racje co do produkcji, a co do tytułów New Holland ma ciągniki roku 2010, maszyna roku 2009, a case nie widuję większych nagród, więc w sumie to NH jest marką promowana przez CNH wyżej i nowocześniej patrząc od tej strony.

Co do całego zamieszania wobec gadania głupot o jakości Case i NH wydaje mi się, że jest to tylko wojna dilerów którym brakuje argumentów do klienta.
Osobiście wizualnie New Holland powala na łopatki maską ("kocie światła") i całym wyglądem zewnętrznym Case, ale to tylko gusta a o gustach się nie dyskutuje - a więc tego tematu nie było ;)

#317 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:41

Case vs New Holland [różnice] U mnie stanął na podwórku JX70 - tylko dlatego że chciałem kupić NHTD5010 na pełnym wyposażeniu i chciałem go mieć w miesiąc w domu. Dealer NH miał tylko ciągniki w najtańszych wersjach - szczególnie ruszało mnie to że nie miały klimy - a na placu było o ile pamiętam około 5 TD5010 i każdy taki sam golas więc kazał mi czekać około 3 miesięcy na ciągnik. Po telefonie do Case okazało się że mają na placu JX70 (ja pytałem o JX60) za 1500zł drożej od NH TD5010.
Moim zdaniem rankingi sprzedaży w stronę NH kształtuje to że ludzie kupują Wersje tanie bez wyposażenia.
Co do wyglądy chociaż chciałem kupić TD i gdyby był taki jakiego chciałem bym go wziął to uważam że ma paskudny przód.

Co do różnic pomiędzy TD a JX w wyglądzie maski to jeszcze hydraulika - w TD standard to 45l a JX 60l.

#318 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 czerwiec 2011 - 06:24

Case vs New Holland [różnice] Żeby nie było JX'a nie można wyposażyć tak jak TD. Dodany obrazek

#319 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 08:08

Case vs New Holland [różnice] w przypadku jx/td no to jx jest ładniejszy a w przypadku większych no to NH ładniej się prezentuje ale to samo jest tylko jeszcze wersja T/JXU a późniejsze modele już różnica jest więc tu kto co chce mieć w wyposażeniu. NH jest jako ciągnik roku dlatego tylko że jest tańszy od Case'a i w większości przypadków to decyduje bo kupić jx95 za 150 brutto a dołożyć 20tys i masz wersje T NH. no to prosty wybór

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,