Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland [różnice]

498 odpowiedzi na ten temat

#261 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 październik 2010 - 17:02

a swoja droga to NH jest wg badań rynku niemieckiego na drugim miejscu pod względem awaryjności... od końca. Gorszy jest tylko Claas, ale reprezentowany jeszcze przez hybrydy Renault :blink:

Skoro NH to to samo co case to powinien zająć to samo miejsce nie sądzicie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland [różnice] Dzisiaj, 13:08
  •  

#262 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 październik 2010 - 18:03

Case vs New Holland [różnice] Case nie jest produkowany w tych samych fabrykach co NH (oprócz JX TD JXU i T5)

#263 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 październik 2010 - 18:08

Case vs New Holland [różnice] A CS pro gdzie jest produkowany? W Austrii ?
Edit: eh kurde :blink: "Najlepszy wybór, gdy chodzi o oszczędność i wszechstronność — ciągniki rodem z Austrii" w opisie CS pro tłustym drukiem na górze* >>>>> nie zauważyłem.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#264 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 16 październik 2010 - 18:22

Case vs New Holland [różnice] Oj powstaje i to nadal http://www.turktrakt...SHOW_2Q2010.pdf :blink:
Cytuję: "3 tractor series that the Company manufactures locally are TT (small, launched in 2004), 56 (medium, launched in 1989), TD/JX (bigger, launched in 2002 domestically and in 2003 abroad)."
Dalej możemy przeczytać:
"Türk Traktör is the only engineering centre in the world for TD/JX Series, within the CNH Group.
Responsible for all types of improvement and development activities for these products.
The worldwide engineering centre and the sole production centre for the transmissions used in this range of tractors.
Competency centre for engines."

#265 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 16 październik 2010 - 19:36

Case vs New Holland [różnice] darolee
odrzucam case cvx z silnikiem sisu(stary model), odpowiednikiem w nh był t7500
po opiniach od trzech rolników i mechaników z firmy int....
w moich okolicach jest juz jeden model z nową skrzynią nh7040 autocommand, tez niestety troszkę awaryjny ale to nowość :blink:
sam chyba zdecyduję się na nh power command, głównie ze względu na cenę bo 714 vario, 6830 premium, t162 versu i arion 640 cebis też mi się bardzo widzą

#266 Share KaGeBe

KaGeBe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 październik 2010 - 18:14

Case vs New Holland [różnice] [quote name='adikpl1' date='16 October 2010 - 20:22' timestamp='1287249720' post='570096']
Oj powstaje i to nadal

Nikt nie zaprzecza w istnienie fabryki w Turcji. Ale skąd informacje, ze ciągniki stamtąd trafiają na Polski rynek?
Do sprawdzenia u kazdego dealera Case ( w JX są chyba dobrze na placu wyposażeni)

#267 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 20 październik 2010 - 08:47

darolee
odrzucam case cvx z silnikiem sisu(stary model), odpowiednikiem w nh był t7500
po opiniach od trzech rolników i mechaników z firmy int....
w moich okolicach jest juz jeden model z nową skrzynią nh7040 autocommand, tez niestety troszkę awaryjny ale to nowość B)

No z tym starym modelem jeśli chodzi o silnik to trochę przesadzają, żeby nie powiedzieć kity wciskają. Zyskujesz z tego co wiem tylko na paliwku .... powiedz ile 0,5l/ha? Ja porównywałem spalanie z sąsiadami. Co prawda głupie porównanie bo ja mam 175 KM a sąsiad McCornika 135 drugi MF 155 oba z silnikiem 4 zaworowym. Z racji tego ze mam większy zapas mocy i jeżdżę na obrotach 1400-1600 mniej mi pali i szybciej jeżdżę, a w agregacie uprawowo-siewnym aktywnym wychodzi dość podobnie.
No właśnie NH z auto commandem nowość dziwne to trochę.

#268 Share groszek

groszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 19:39

Case vs New Holland [różnice] Byłem w piątek u dilera Case i zapytałem osobiście o serie JX czy to jest to samo co new holland no i uzyskałem odpowiedz: o to co powiedzial mi diler case: że case jx konstrukcyjnie to to samo ale jest składany we włoszech i z innych materiałów, natomiast powiedział ze nh tdd składany jest w turcji.

#269 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 listopad 2010 - 22:15

Case vs New Holland [różnice] chyba najlepiej spojrzec na tabliczke jednego i drugiego ale z tego co sie oriontuje to JC (TD) JXU (T50xx) sa składnae w tych samych fabrykach :D w wyzszych seriach jest juz róznica anglia i austria

#270 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 21:58

Case vs New Holland [różnice] New Holland TD - produkcja Włochy.
Case JX - produkcja Włochy.
Jakościowo to samo, tylko kolor inny i światła inne. Wiem bo obaj z kumplem mamy TD i JX.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share ArekRolnik

ArekRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 19:58

Case vs New Holland [różnice] nie wiem skąd biorą się wasze opinie o różnicach cenowych między Case a NH, ja kupując mój traktor (T6070RC) porównywałem go z case maxxum multicontloler bez nowego podłokietnika, i z 19 biegiem. Cena nie różniła się nawet o 1000 zł, była dokładnie taka sama!!!!! Jedyna seria różniąca się w tych markach to T8000 i magnum (obecnie również weszły odpowiedniki T8 i nowa magnumka), tagże nie ma sensu gadania o ich różnicach na każdym filtrze widnieje napis CNH. Wyższość case nad nh można uznać pod względem kombajnów. Case ma w mniejszych modelach rotor, a to jest duży plus :)

#272 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2011 - 20:10

Case vs New Holland [różnice] RC/PC to odpowiednik Pumy, a nie Maxxuma. Dodany obrazek

#273 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 20:39

Case vs New Holland [różnice] :huh: maxxum nie ma 19 biegów ma w standardzie 16 a 17 dopiero jest w opcji i jest to oczywiście max , 19 biegów jest ale w pumie w opcji
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#274 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 20:51

tak bardzo droga opcja to tez nie jest, bo o ile sie dobrze orientuje to kosztuje mniej wiecej tyle co amortyzacja. poza tym cala seria magnum chyba nie ma odpowiednika w nh

Ale za to ma swój odpowiednik w McCORMICK-u. Seria ZTX to nic innego jak podzespoły Magnuma. Notabene przez ładne lata McCORMICK był produkowany pod nazwą Case. Potem się rozeszli MC został sam, Case poszedł do Grupy Fiata.

#275 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:06

Case vs New Holland [różnice] Nie prawda , Case a McCormick to było jedno i to samo i dalej by tak było tylko urząd antymonopolowy UE nakazał sprzedać fabryke w UK i w ten sposób powstała nowa firma produkująca ciągniki pod nazwą McCormick (woleli stworzyć firme córkę niż sprzedać fabrykę np agco) przynajmniej tak na firmowej stronie McCormicka pisało) i wogule przecież jedną z firm z których powstał case international harvester była właśnie firma McCormick produkująca chyba żniwiarki??
I McCormick wcale znowu tak sam nie został bo przecież wchodzi w skład grupy ARGO
W wiki pisze że fabryke w UK kupiła grupa argo wraz z technologią produkcji między innymi maxxum-a ??? Jaką nazwe nosił ten maxxum w mccormicku?? Bo jakoś nie kojarzę hmmm CX MTX ale jakoś nic nie pasuje do maxxuma XTX?? ale on jest za duży chyba i skrzynie ma większą (8półbiegów pod obciążeniem tym sie kierowałem bo mtx ma chyba 4?)

Edytowany przez Andrzej24871, 16 styczeń 2011 - 21:24.

#276 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 23:07

Case vs New Holland [różnice] Tylko, że McCORMICK rozszedł się z Case w 1999r., ponieważ Fiat wykupił Case-a, a potem w 2000r. ARGO McCormicka . A z urzędem monopolowym to była inna sprawa, ale w tym samym roku. Ostatecznie fabrykę w Doncaster przeniesiono do Italii w 2007r., czyli 7 lat później. A McCormick był produkowany pod nazwą Case, nawet w RPT o tym pisało. Zresztą spójrz na Case MX 150 i MC MTX 150. Te same ciągniki - skrzynia biegów, tylny most, kabina i jej wyposażenie. Zatem gdyby te technologie były czysto Case-owskie to coś takiego jak McCormick nie powstałoby.

Edytowany przez Klos49, 16 styczeń 2011 - 23:09.

#277 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 00:10

Case vs New Holland [różnice] różnice w cenach są :o ;) , porównywałem w podobnej specyfikacji nh 6070pc i pumę 140 ;)

#278 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 09:32

Tylko, że McCORMICK rozszedł się z Case w 1999r., ponieważ Fiat wykupił Case-a, a potem w 2000r. ARGO McCormicka . A z urzędem monopolowym to była inna sprawa, ale w tym samym roku. Ostatecznie fabrykę w Doncaster przeniesiono do Italii w 2007r., czyli 7 lat później. A McCormick był produkowany pod nazwą Case, nawet w RPT o tym pisało. Zresztą spójrz na Case MX 150 i MC MTX 150. Te same ciągniki - skrzynia biegów, tylny most, kabina i jej wyposażenie. Zatem gdyby te technologie były czysto Case-owskie to coś takiego jak McCormick nie powstałoby.

Nie ma sensu się spierać link do wikipedia o historii McCormick-a
Aha i z tego co ja wiem to ZTX-a już dawno nie produkują ( produkowali go w UK i najpierw zaprzestali produkcji ztx-a a dopiero później fabryka została zlikwidowana > ale pewny nie jestem)

Edytowany przez Andrzej24871, 17 styczeń 2011 - 09:36.

#279 Share ArekRolnik

ArekRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:28

RC/PC to odpowiednik Pumy, a nie Maxxuma. Dodany obrazek

z całym szacunkiem ale co Ty pier****sz???? spytaj dealera, maxxum może nie ale maxxum multicontlorer już tak ;p

różnice w cenach są :o ;) , porównywałem w podobnej specyfikacji nh 6070pc i pumę 140 ;)

musisz maxxuma porównywać!!!!!! zobacz sobie na stronie case (maxxum) i porównaj z nh t6000rc/pc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2011 - 19:54

Case vs New Holland [różnice] @ArekRolnik zamiast ciskać na forum, raczyłbyś sprawdzić dokładność swych informacji.

http://konedata.net/..._T6000_Plus.htm
http://konedata.net/...icontroller.htm

http://konedata.net/.../caseIHPuma.htm
http://konedata.net/...T6000_RC-PC.htm

Dodaj odpowiedź